عکس و فیلم
تغییر رییس سازمان زندان‌های کشور و رییس دادگستری تهران؛
رییس قوه قضاییه از برخورد قاطع دستگاه قضایی با ایجاد هرگونه فضاسازی، نشر اکاذیب و اخلال در امنیت ملی با هدف احیای فتنه‌گری و فعال کردن فتنه‌گران در کشور خبر داد و گفت: دستگاه قضایی از این پس در برخوردهای عادلانه خود با فضاسازی‌های فتنه‌گرانه هیچ گونه تسامحی به خرج نخواهد داد.
اخبار روز
«ژیرینوفسکی» که از حامیان «ولادیمیر پوتین»، رییس‌جمهوری روسیه است وقتی متوجه می‌شود که این زن خبرنگار، حامله است به او می‌گوید «اگر حامله‌ای این‌جا چه می‌کنی؟ به خانه‌ات برگرد و در کار دیگران دخالت نکن».
«کمیته روابط با کشور میزبان» سازمان ملل متحد، که به شکایت ایران در مورد صادر نشدن روادید برای حمید ابوطالبی، نماینده معرفی شده آن کشور به این سازمان که مقرش در آمریکا است، رسیدگی می‌کند، به گفته‌های دو طرف گوش داد اما تصمیمی نگرفت.
روایت معاون روحانی از «مهمانی همسر رئیس جمهور»:
واقعیت‌های مراسم نهاد ریاست جمهوری به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) که این روزهای برخی آن را مستمسکی برای تخریب دولت قرار داده‌اند، از جانب یکی از زنان کابینه که در میهمانی مذکور حضور داشت تشریح شد.
السفیر:
روابط آمریکا و ایران بین روزهای تلخ و شیرین در نوسان است. گاهی اوقات به نظر می رسد این روابط به سمت بهبود پیش می رود که به سه دهه تنش و دشمنی پایان دهد و گاهی دیگر اختلافات سه دهه گذشته پیش کشیده می شود تا بحران جدیدی بر آن بنیان گذاشته شود. رویارویی جدیدی که درباره خودداری آمریکا از صدور روادید برای ورود حمید ابوطالبی،سفیر جدید ایران در سازمان ملل به راه افتاده در همین راستا قرار دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه حقوق شهروندی و حقوق بشر در کشور خاطرنشان کرد که «بایدها و اساس آزادی در شعارهای انقلاب اسلامی و قانون اساسی کشور وجود دارد.»
این کمپین توسط علی عراقچی برادرزاده عباس عراقچی مذاکره کننده هسته ای ایران به راه افتاده است.
تحلیل روزنامه الحیات از فرود هواپیمای آمریکایی در مهرآباد:
حادثه رخ داده نشان می دهد که تبادلاتی در مسیر خطوط هوایی و سیاسی میان ایران با ایالات متحده امریکا جریان دارد. یک سال پیش بر این مسیر فضای چالش و تهدید و ارعاب حاکم بود، به ویژه بعد از آن که ایران توانست پهپاد جاسوسی امریکایی بدون خلبان RQ-170 که در کاشمر، شمال شرق ایران بعد از بروز اشتباهاتی از سوی نهادهای امنیتی امریکا را سرنگون کند.
مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 وارد فاز جدیدی شده است. در حالی که در دوره موقت توافق ژنو قرار داریم، دو طرف برای رسیدن به توافق جامع در حال مذاکره هستند. چند دور مذاکره در وین برگزار شده و آنگونه که طرفین می‌گویند، قرار است تا پایان تیر‌ماه چانه‌زنی‌ها در مورد متن نهایی ادامه داشته باشد. در داخل ایران اما منتقدان همچنان برحرف‌های پیشین خود اصرار دارند.
روایت یک روزنامه عرب زبان از نشستی مهم در مورد ایران در عربستان:
گاهی تأمل و تدبر در پشت پرده های مسائل ممکن است مفید فایده واقع شود ، البته در صورتی که این مسائل پشت پرده ربطی به جهان عرب داشته باشد . این مسائل گاهی نشانه هایی به دست می دهد که ممکن است ذهن را شگفت زده کند . اهمیت شناخت این مسائل زمانی دو چندان می شود که از سوی یک طرف بین المللی که با جهان عرب رفتاری عاری از رقابت یا کشمکش دارد سرچشمه گیرد .
لوموند:
ریچارد نلسون فرای امریکایی، برجسته ترین ایران پژوه جهان، چنان شیفته ایران بود که وصیت کرده است در اصفهان، در کنار زاینده رود به خاک سپرده شود. فرای که در بیست و هفتم مارس درگذشت، هنوز در سرزمین رویاهایش به خاک سپرده نشده است. پیکر او همچنان در امریکا نگهداری می شود ، چون آخرین خواسته او؛ یعنی خاکسپاری در ایران با مخالفت شدید تندروهای این کشور روبرو شده است .
روزنامه الشرق الاوسط:
به این ترتیب، در حالی که نتانیاهو جنایتکار جنگی، به آمریکا سفر و با رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار می کند و آزادانه به همه جا می رود، اما ابوطالبی باید پاسخگوی مسئله‌ای باشد که 35 سال از وقوع آن گذشته و وی در آن زمان 22 ساله بوده است. راه حل چیست؟
محمد شریعتمداری گفت: روزانه حدود ۲ تا ۴ میلیون نفر برای دریافت یارانه ثبت نام کرده اند.
توضیحات دو مقام ارشد در مورد بازرسی در بند 350 اوین:
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی نیز در جمع خبرنگاران درباره‌ جزییات بازرسی در بند 350 اوین، گفت: ما تحقیقات اولیه را انجام دادیم و دیدیم که درگیری نبوده و طبق روال عادی از بندهای زندان اوین بازرسی‌هایی شده تا کسانی که اشیاء ممنوعه مانند موبایل و سیم کارت خارج از قاعده معمول در اختیار دارند، مورد بازرسی قرار گیرند.
رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر راه تعالی بانوان و همه انسانها حضرت فاطمه زهرا (س) است، گفت: من به عنوان یک حقوقدان و هم به عنوان رئیس دستگاه اجرایی کشور اعتراف می کنم هنوز کاستی های فراوانی نسبت به احقاق حقوق زنان و رعایت عدالت جنسی در کشور وجود دارد.
الوسط:
دو خیابان پانزده خرداد و طالقانی از دو سو، سفارت پیشین آمریکا در تهران را احاطه می کنند. در پشت ساختمان موزه شهدا و در روبروی آن تئاتر ایرانشهر قرار دارد. ساختمان سفارت به موزه تبدیل شده است.
نیویورک تایمز:
اعتراض دولت ایران به آمریکا به علت خودداری واشنگتن از صدور روادید برای نماینده جدید این کشور در سازمان ملل متحد که هر روز با خشم بیشتری همراه می شود و مشخص نبودن اینکه این مناقشه به کجا ختم خواهد شد، نه تنها احساسات را در هر دو کشور بر انگیخته، نارسا بودن قوانین بین المللی را آشکار ساخته است.
جزئیات بیشتری از پرونده ی قتلی مرموز؛
هفت سال قبل وقتي مرتضي سربندي به طرز مرموزي به قتل رسيد، «محمدحسين شاملو»، بازپرس جنايي پايتخت بود. او در همان ساعت‌هاي اوليه در محل وقوع حادثه حاضر شد و به تحقيق در اين باره پرداخت و چند ساعت بعد دستور بازداشت ريحانه را به اتهام قتل مرحوم سربندي صادر كرد.
بحث از زندگانی و سیره ی معصومین(ع) به ویژه حضرت صدّیقه ی کبری، فاطمه ي زهرا(سلام الله علیها) دارای آثار و برکاتی است که از جمله آنان تفکّر و اندیشه، عبرت آموزی، تقویت ایمان، الگو گرفتن، درسِ وحدت، ریشه یابی و حلّ مشکلات، احیای دین و ایمان، ارتباط با بزرگان و درس دین داری و تقوا می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمدخاتمی» رییس بنیاد باران گفت: ما دلبسته به این انقلاب و اسلام هستیم و با همه وجود از جمهوریت نظام دفاع می کنیم؛ ما انقلابی هستیم و مهم نیست دیگران ما را چه می نامند.
علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، گفت : ایران به گروه 5+1، درباره بازطراحی قلب تاسیسات اراک، پیشنهادی ارائه کرده است و این شش کشور هم با آن موافقت کرده اند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از وزارت امور خارجه خواست به جای برادر شهیدان فرید و مجید ابوطالبی فرد دیگری عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تعیین شود.
رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از بانوان فرهیخته با ایشان تاکید کردند: اگر میخواهیم در مسئله زن دچار خطا نشویم باید ذهن را از حرفهای کلیشه ای غربیها به کلی خالی کنیم.
فرمانده نیروی زمینی سپاه:
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: سپاه در سوریه حضور نظامی ندارد بلکه حضور ما صرفاً مستشاری است که نتیجه آن نیز شکل‌گیری بسیج مردمی در کنار ارتش سوریه در مقابله با جریانات تکفیری است.
روزنامه سوئیسی تاگس آنسایگر:
خودداری از صدور روادید برای سفیر جدید ایران در سازمان ملل، باعث تیرگی بیشتر روابط بین آمریکا و ایران گشته است. در پایتخت آمریکا، دشمنان تهران خشنود هستند.
گزارش روزنامه ایتالیایی از نبرد تندروها و اعتدالگرایان بر سر ایران شناس آمریکایی؛
ریچارد فرای که در سن 94 سالگی درگذشت، خواهان آن بود که در اصفهان دفن شود . تندروها اعتراض می کنند وی گوید: «او یک جاسوس آمریکایی بود، هرگز اجازۀ این کار را نخواهیم داد.» با این حال دولت روحانی او را «دوست ملت» قلمداد می کند.
روایت وال استریت ژورنال از کمپین «نه به یارانه نقدی»:
دولت ایران در برنامه ای که برای کمک به نجات اقتصاد بیمار این کشور به راه انداخته است، از اشخاص معروف، از جمله هنرپیشه ها، سیاستمداران و ورزشکاران کمک گرفته است
گزارش العربیه از
بخشیده شدن یک قاتل در ایران و رهایی او از اعدام توسط والدین مقتول بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی و افکار عمومی جهان عرب یافت.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت:با توجه به فضایی که پیش آمد و ارزش ها زیر سوال رفت تصمیم گرفتم سال 80 به آقای خاتمی رای ندهم. شاید تنها کسی که در هیات وزیران مسائلی را تذکر می داد من و آقای لاریجانی (رئیس وقت صدا و سیما) بودیم.
امام جمعه اصفهان:
حجت الاسلام محمد تقي رهبر امام جمعه موقت اصفهان در جمع اعضای انصار حزب الله گفت: صاحبان انقلاب جانشان از اين وضعيت به لبشان رسيده است. اخيرا در قم طوماري جهت توسعه فرهنگ اسلامي تهيه شده است و علما اعتراض كرده اند که فرهنگ و وزارت ارشاد به کجا مي‌روند. مسئولين ارشاد چه مي‌کنند ؟! چرا وقتي آب زير پوستتان مي رود ، قدري شکمتان سير مي‌شود و به مقامي مي رسيد خودتان را گم مي‌کنيد.؟! شما نان اسلام و اين ملت را خورده‌ايد و الان هم نان خور همين ملت هستيد.