میدل ایست آی:
محمدرضاشوقی، یکی از راهنماهای موزه که بازدیدکنندگان از سفارت پیشین آمریکا در مرکز تهران، راهنمایی می کند، گفت: «آمریکایی ها به این ساختمان باز نخواهند گشت. این ساختمان نماد ظلم آنهاست.»
اخبار روز
جبهه پایداری به کرسی لاریجانی چشم دوخته است / جلالی: رقبایی جدید برای ریاست مجلس پیدا شده است
وی ادامه داد من به آقای حداد گفتم که برخی خبر ها رسیده که عده ای می خواهند برای ریاست کاندیدا شوند که آقای حداد عادل گفت این ها از یک جبهه هستند و سلیقه ای دارند که خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد. من به آقای حدادل گفتم این ها از فراکسیون شما هستند و شما باید پیگیری کنید.
مردِ همیشه دلواپس مذاکرات هسته ای: روز به روز به توافق بد نزدیک‌تر می‌شویم
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: پیش از دولت فعلی اجازه داده نمی‌شد هر بازرسی از آژانس اجازه بازرسی داشته باشد چرا که بسیاری از اینها جاسوس هستند اما در توافق ژنو مجوزهایی به این بازرسان غیرقابل اعتماد داده شد.
فرونشست زمین در اطراف پرسپولیس؛
تخت جمشید در خطر است!
کارشناسان می‌گویند که جلوگیری از افت سطح آب‌های زیرزمینی از طریق مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، نصب کنتور هوشمند برای کنترل برداشت آب، افزایش راندمان آبیاری، عدم‌حفر چاه جدید، می‌تواند سرعت فرونشست زمین را کم کند.
قیمت بنزین در آستانه تغییر و تحول است؟
مسئولان وزارت نفت ایران می‌گویند در مورد سهمیه سوخت خرداد ماه خودروهای شخصی هنوز تصمیم‌گیری نشده است. این احتمال مطرح شده است که بنزین برای خودروهای شخصی در ایران به صورت تک نرخی عرضه شود.
الشرق الاوسط: اگر به خاطر مذاکرات ایران و آمریکا نبود، تا حالا عربستان، وضعیت بدتری را برای تهران رقم زده بود!
طرح های ایران در منطقه بویژه در سوریه دچار تزلزل شده به همین علت،‌ تهران در کمتر از یک هفته سه تن از مسئولان خود را راهی دمشق کرد تا اینگونه القا کند که اسد همچنان ثابت قدم است.
روایت واشنگتن پست از واکنش «دور از انتظار» ایرانیان آمریکا به توافق هسته ای احتمالی
ایمی زرافشار ایرانی ساکن آمریکا با جدیت از گشایش دیپلماتیک باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران حمایت می کند و می گوید نگران است که مداخله کنگره باعث از بین رفتن شانس دستیابی به یک موافقتنامه هسته ای شود.
مقام معظم رهبری: هر حنجره ای که در جهت اختلاف حرف بزند، بلندگوی دشمن است / مسئولان برخی کشورهای اسلامی دچار خطای باصره اند و نمی توانند دوست را از دشمن تشخیص دهند
اختلاف مذهبی ، اختلاف شیعه و سنی ، اختلاف عرب و عجم و اختلاف کشورهای گوناگون و قومیت ها ، ملیت ها و تعصبات ناسیونالیستی را از جمله اختلاف افکنی های دشمنان در میان جوامع اسلامی دانستند که سعی دارند آن را مشتعل کنند و باید جلوی اینها ایستاد.
میدل ایست آی: آیا ایران به یمن مستشار نظامی خواهد فرستاد؟
یکی از فرماندهان سابق نظامی ایران می گوید تهران به یمن کمک نظامی نمی کند ، ولی اگر ازما درخواست کمک کنند ، ممکن است کمک نظامی در اختیار آن ها قرار دهیم.
القدس العربی:
وقتی اوباما نمی تواند از یک شهر کوچک الرمادی حفاظت کند، چگونه می خواهد از اعراب در برابر ایران دفاع کند؟
القدس العربی با اشاره به این که شاید سفر عبادی ، دلیل دیگری بر میزان عصبانیت و ناامیدی او از طرحهای نظامی و راهبردی آمریکائیها در عراق باشد می افزاید دراین راستا ،‌ همزمان با فاش شدن ابعاد واقعی ناکارآمدی راهبردهای دولت اوباما در مبارزه با داعش ،‌ دولت آمریکا با آماج انتقادها مواجه شده است.
آمریکا ادعا کرد:
ایران برای پس گرفتن پالایشگاه بیجی عراق سرباز اعزام کرده است!
مقام‌های نظامی آمريکا ادعا کرده اند که ايران با اعزام سرباز، توپخانه و ديگر انواع جنگ‌افزار سنگين، وارد جنگ با نيروهای داعش برای باز‌پس‌گيری پالايشگاه بيجی عراق از آنها شده است.
گاردین: ایران به دنبال تشکیل یک «دولت عمقی» در عراق! / نگرانی آمریکا و اعراب از محبوبیت رو به رشد سردار سلیمانی در بغداد
عراق و امنیت آن در مرکز مباحثات پیرامون توافق احتمالی هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی قرار دارد. کشورهای حاشیه خلیج فارس بیم آن دارند که تهران با لغو تحریم‌ها، نفوذ خود را در خاورمیانه گسترش دهد.
روایتی از دست‌به‌دست شدن سیگار و حشیش میان دانش‌آموزان!
دبیر یکی از دبیرستان‌ها در کشوی دانش‌‌آموزان سیگار یافته‌اند که حتی سر برخی از سیگارها کنده شده و داخل آن حشیش جاسازی شده بود.
حمله تند حمید روحانی به آیت الله هاشمی: دشمن برخی روحانیون را با تفکر لیبرالی تربیت کرد مثل هاشمی / او خود را به تجاهل زده / هاشمی به خاطر غروری که داشت به خط امام ایمان نیاورد
حجت‌الاسلام حمید روحانی عامل اصلی اختلاف مردم با بنی‌صدر را تفکرات لیبرالی وی عنوان کرد و گفت: امروز نیز در کشور با جریانی روبرو هستیم که همان تفکرات بنی‌صدر را در کشور دنبال می‌کنند و مخالفت با آمریکا را افراطی می‌نامند.
پاسخ معصومه ابتکار به یک انتقاد: آقای نماینده خدایی هم هست!
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن استقبال از "نقد" آن را فرصتی برای پاسخگویی دستگا‌ها و تشریح عملکرد بیان کرد و در عین حال گفت: انتقاد با تخریب، دروغ و تهمت فرق دارد و نقد تا زمانی قابل پذیرش است که با واقعیت انطباق داشته باشد.
العرب:
ولایتی در سفر سوریه به بشار اسد چه قولی داد؟
سفر مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران به بیروت و دمشق نشان می دهد تهران دیگر مانند چند ماه پیش با آزادی کامل در منطقه حرکت نمی‌کند و عملیات عاصفه الحزم (طوفان قاطعیت) علیه یکی از بازوان تهران، ایرانی ها را به این سمت سوق خواهد داد که از غرور فرقه ای(!) دست بردارند.
شورای همکاری خلیج فارس: اگر ایران در مورد اشغال جزایر سه گانه مذاکره کند، به سمت تهران چرخش خواهیم داشت / نتایج نشست با اوباما در مورد ایران فراتر از انتظار بود
ممکن است کشور های شورای همکاری خلیج ممکن است همه آن چیزی را که می خواستند از دولت اوباما دریافت نکردند اما چنین عنوان می کنند که به آنچه که به آن نیاز داشته اند دست یافته اند.
باراک اوباما: سعودی ها قصد رقابت هسته ای با ایران ندارند / اعراب کمپ دیوید را با رضایت ترک کردند
باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در مصاحبه‌ای گفته است، نشانه‌ای از اينکه عربستان و کشورهای عرب منطقه قصد راه‌اندازی برنامه هسته‌ای و رقابت اتمی با ايران داشته باشند، در دست نيست.
انتشار اسناد کشف شده در محل زندگی سرکرده القاعده؛
بن لادن به دنبال تاسیس دفتر نمایندگی در ایران بود!
اسناد جدید نشان می دهد اسامه بن لادن سرکرده القاعده تمایل داشت دفتر نمایندگی در ایران داشته باشد!
وزیر کشور: فرماندارجهرم نقشی در تحقیقات حادثه شیراز نداشت/ معاون پارلمانی نمی‌شوم
وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بررسی یارانه احزاب به کجا رسید، گفت: چیزی تحت این عنوان در قانون پیش‌بینی نشده است و امیدوارم بعد از تشکیل خانه احزاب پیگیری‌هایی در مجلس صورت بگیرد و در قانون بودجه سال ۹۵ این موضوع تصویب شود.
اژه ای: عده‌ای همه نگاه خود را به این دوخته‌اند که باید حتماً کدخدا را ببینیم /  امروز دوباره از برخی حلقوم‌ها شنیده می‌شود «ما نمی‌توانیم»
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه غافلان برای حل مشکلات کشور به آمریکا امید بسته‌اند‌، گفت: چه کسی است که نداند آمریکا شیطان بزرگ دشمن اسلام و ایران است.
آیت الله هاشمی: عده‌ای کم سواد و شعار‌گو، اجازه ورود اساتید برجسته به ایران را نمی دهند؛ برخی ذاتشان مزاحم است
رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت که اگر دانشگاه آزاد اسلامی را از نزدیک بشناسید متوجه خواهید شد، مشکلاتش اگر بیشتر از دیگر نهادهای علمی نباشد، کمتر هم نیست.
کفاشیان: تمام تقصیرات بازی تراکتور را به گردن فغانی نیانداختیم / کادر فنی تراکتور هم گناهکارند
رئیس فدراسیون فوتبال گفت که طبق قانون با علیرضا فغانی داور دیدار تراکتورسازی تبریز و نفت تهران برخورد خواهد شد.
دیلی تلگراف:
دست کمک امریکا و عراق به سوی ژنرال سلیمانی بار دیگر دراز شد / جت های امریکا در عراق مجبورند نقش «نیروی هوایی ایران» را ایفا کنند
بازماندگان حمله داعش به الرمادی به دیلی تلگراف گفتند قبل از سقوط شهر ،آمریکا با حملات هوایی خود به مدافعان الرمادی کمک می کرد، اما وقتی لحظه سرنوشت ساز ، در صبح روز پنجشنبه فرا رسید ، خبری از این حملات نبود.
گزارش لوموند از
موج چسب های افتخار امیز بر روی بینی های جوانان ایرانی!
با قدم زدن در خیابان های تهران و دیگر شهرهای ایران، دختران و پسران بسیاری را می بینید که به شکلی افتخارآمیز چسبی روی بینی خود گذاشته اند. این نشانه آن است که آنها جراحی زیبایی انجام داده اند. این افراد متعلق به گروه بزرگ "بینی‌های عمل شده" هستند که الگویی از تمول در جامعه ایران محسوب می شود.
ولید جنبلاط:
قدرت فارسها در منطقه خاورمیانه به ضرر اعراب است!
اکنون شاهد درگیریهای طایفه ای و مذهبی بین شیعیان با سنی ها و درگیریهای نژادی بین اعراب ،کردها ، فارس ها و همچنین بیرون راندن گروههای مسیحیی و اقلیت ها هستیم.
نیویورک تایمز:
کاسه صبر اعراب از دست ایران لبریز شده است و می گویند: دیگر بس است! / بمب های عربستان سعودی در یمن هشداری به تهران و واشنگتن است!
به همین علت در بیشتر خبرهایی که این روزها در دبی (محل زندگی و تجارت بسیاری ازایرانیان) می شنویم، صحبت از خیانت اوباما به اعراب و شیفتگی به ایران است.