آلبوم عکس
القدس العربی:
ولید معلم،وزیر امور خارجه سوریه دیروز از آمادگی دولت این کشور برای همکاری های منطقه ای و بین المللی به منظور اجرای قطعنامه 2170 شورای امنیت درخصوص مقابله با گروه دولت اسلامی( داعش) خبر داد.
اوباما که پیشتر فرمان حمله به مواضع داعش در شمال عراق را صادر کرده بود گفت هر اقدام ضروری برای مجازات کسانی که آمریکایی ها را اذیت می کنند، انجام خواهد داد.
اخبار روز
حدود یک ماه پیش نیز روزنامه جمهوری اسلامی گزارش داده بود که در اردبیل افرادی با لباس‌ها و سر و وضعی شبیه تکفیری‌ها در حاشیه شهرها و در مرکز استان با سر دادن شعارهای خاص مردم را دعوت به پیوستن به خود کرده و ایجاد رعب و وحشت می‌کنند.
تناقض و ناهماهنگی مسئولان همچنان ادامه دارد،
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: گروه‌های افراطی و انحرافی نظیر داعش مرزهای کشور ما را تهدید نمی‌کنند و مرزهای جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل است.
جانشین فرمانده کل سپاه:
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: پهپاد متجاوز اسرائیل به محض ورود به کشور رهگیری شد و برای اینکه از نیت اطلاعاتی آنها باخبر شویم، مدیریت شد تا به داخل بیاید و در موقعیت مناسب آن را هدف قرار دادیم.
نشریه روسی کامرسانت:
در شرایطی که در مذاکرات پیرامون مساله هسته ای ایران، وقفه ای به وجود آمده، اصول گرایان تلاش می کنند که ابتکار عمل را از دست رئیس جمهور خارج کنند، تا موضع خود را در داخل کشور تحکیم بخشند و توافق هسته ای با غرب را ناکام گذارند.
حضرت آيت‌الله مکارم شيرازي تاکيد کرد ارائه اينترنت پرسرعت همراه بدون مجوزهاي قانوني، خلاف شرع و موازين اخلاقي و انساني است و مسئولين نبايد تنها به درآمدهاي مادي اين برنامه بينديشند.
الحیات:
روز دوشنبه 11 اوت، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دیدار با سفیران ایران در کشورهای خارجی، از مخالفان مذاکرات هسته‌ای انتقاد کرد. نقل شده است که روحانی خطاب به این مخالفان گفته است: «اگر می‌لرزید، به جهنم. هرگاه مذاکره‌ای می‌شود، بزدل‌های سیاسی می‌شوید و می‌لرزید، بروید جای گرمی برای خودتان پیدا کنید».
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: پهپاد ساقط شده توسط سپاه از نوع هرمس و ساخت رژیم صهیونیستی است.
وزیر دادگستری گفت: خوشبختانه لایحه جامع وکالت به خوبی تنظیم شده و منتظر ارائه آن به مجلس هستیم.
علیزاده طباطبایی ادعا کرد:
گویا در دادگاه شنود گذاشته‌اند و بعضی از مطالب جلسه قبل به بیرون درز پیدا کرده که ما امروز نسبت به این مسئله اعتراض می‌کنیم.
نشریه الاتحاد:
مجلس که در آن محافظه کاران سیطره دارند به این وزیر که نزدیک جریان اصلاح طلب است رای اعتماد نداد. آنان فرجی دانا را به این علت سرزنش می کنند که افراد متهم به شرکت در حوادث سال 88 به راه افتاد در وزارتخانه خود به عنوان مسوول تعیین کرده است.
روابط عمومی‌کل سپاه ازسرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه خبر داد.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز مسوولیت وزارت اطلاعات بر عهده عضوی از جامعه فرهنگیان گذاشته شده است، گفت: رویکرد امروز وزارت اطلاعات، فرهنگی است.
هاشمی رفسنجانی بیان کرد: طبق فرموده‌های مقام معظم رهبری اگر روش ما اعتدال بوده و رأی مردم حق‌الناس باشد، دیگر اختلافات سیاسی، دعواها و تهمت‌ها چه معنایی دارد.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اختصاص ارز مرجع در مقطعی از زمان میلیاردها تومان رانت را در کشور ایجاد کرده است، گفت: به زودی گزارش مفصلی از رانت های اختصاص ارز مرجع اعلام خواهیم کرد.
وزیر اطلاعات گفت: برنامه وزارت اطلاعات این است که امنیت را برای جامعه و برای مردم تعیین کند و نه بر جامعه و نه بر مردم.
اعلام تشکیل جبهه متحد اعتدالگرایان در حمایت از روحانی،
ارشدی تاکید کرد که این جبهه در صدد ترویج "مکتب اعتدالگرایی" است و کمک به دولت یازدهم را بر خود واجب می‌داند. او وابستگی این جبهه به دولت را رد کرد و گفت: «یک سری جوانان انقلابی دور هم جمع شده و دیگران هم اضافه می‌شوند تا به دولت کمک کنیم.»
روحانی با یک ایران پر از مشکلات سیاسی، اقتصادی، بین المللی مواجه است،
رییس جمهور پیشین ایران با اشاره به اینکه دولت روحانی با یک ایران پر از مشکلات در عرصه سیاسی، اقتصادی، بین المللی مواجه است گفت: اگرچه نمی گویم دولت نقد نشود اما انتظارات از این دولت باید درست باشد. ما نمی توانیم منتظر باشیم تا دولت همه کار کند.
دویچه وله:
در هفته آینده ۵ وزیر دولت یازدهم برای پاسخ به سوالات نمایندگان در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی حضور می یابند. بیژن نامدار زنگنه هم در صحن علنی به سوال حمید رسایی پاسخ خواهد داد.
یادداشت عبدالباری عطوان در «الرای الیوم»:
در سکوت مراجع اسلامی سنی، این گروه خود را به عنوان مدافع این فرقه از اسلام در برابر به حاشیه رانده شدنشان در بسیاری از مناطق خاور میانه، بویژه در عراق، ارائه می‌کنند.
سیداحمد خاتمی:
عضو مجلس خبرگان با اشاره به اینکه گمشده برخی ها از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون رابطه با آمریکا است گفت: برخی ها این فرهنگ غلط و نادرست را دارند که اگر رابطه با آمریکا برقرار شود همه مشکلات حل می شود.
رییس جمهوری گفت: همه بدانند با تغییر یک نفر از دولت، مسیر ما تغییر نخواهد یافت زیرا مسیر ما همان راهی است که مردم با آرای خود مشخص کرده اند.
در اسناد دادگاه آمده است که وکلای رستيس ادعا می‌کنند از آنجا که خانواده همسر کاپلان شرکتی دارند که رقيب شرکت حمل‌ونقل و بازرگانی رستيس است، بنابراين از هرگونه اتهامی عليه وی سود می‌برند.
علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون مجلس شورای اسلامی و دبیر کل خانه کارگر بعداز ظهر امروز (جمعه) در برنامه شناسنامه که از شبکه سوم سیما پخش شد، حضور پیدا کرد.
امام جمعه موقت تهران:
امام جمعه موقت تهران خطاب به آمریکا، غرب و 1+5 گفت: نصحیت ایران را بپذیرید زیرا پیشنهاد ایران برد - برد است یعنی به نفع منطقه، غرب و البته به نفع ایران است.
تحلیل رسانه آلمانی از استیضاح وزیر علوم،
استیضاح رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در دولت روحانی از سوی مجلس نهم، اتفاق غیرمنتظره‌ای نبود. نمایندگان تندروی مجلس و بیش از همه اعضای جبهه پایداری که نزدیکان محمود احمدی‌نژاد هستند، از ماه‌ها پیش عزم خود را برای این استیضاح جزم کرده بودند.
چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا در یادداشتی در ضمیمه گزارش طبقه‌بندی شده پنتاگون، که در برگیرنده تحلیلی از توان تسلیحاتی متعارف، غیرمتعارف و هسته‌ای ایران است، نوشت «هنوز اطلاعات کافی در مورد این توانمندی‌ها وجود ندارد.»
پس از پخش ویدیویی که گرد‌ن‌زدن یک خبرنگار آمریکایی را نشان می‌دهد، ماموران امنیتی غربی تلاش خود را برای شناسایی جلادی که خود را "جان" می‌نامد، آغاز کردند. اعضای بریتانیایی گروه داعش "بیتل‌ها" خوانده می‌شوند.
دکتر روحانی تصریح کرد: منابع نفتی و گازی نیازمند سرمایه‌گذاری ویژه‌ای است و دولت تلاش‌ها و اقدامات ویژه ای در این عرصه نیز انجام خواهد داد.
وزیر دادگستری با اشاره به پایان نیافتن هجمه‌های دشمن علیه ایران، گفت: ملت ایران با درک و صبوری خود از جنگ روانی دشمن هراس ندارد.