آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
چه رابطه‌اي ميان اصلاح‌طلبان و دولت روحاني برقرار شده و آيا اين بهترين مدلي است كه مي‌توان بين يك جريان و يك دولت برقرار كرد؟ نقد قدرت در تار‌و‌پود اصلاحات تنيده شده است. حتي اگر مانند محسن ميردامادي بگوييم هيچ اصلاح‌طلبي كارنامه‌اي بهتر از روحاني كسب نمي‌كرد نقد دولت روحاني امري ممنوع نيست.
اخبار روز
نگاهی به آخرین تاکتیک‌های اصولگرایان و اصلاح طلبان برای انتخابات 96
همانند روزهای گذشته موضوع انتخابات ریاست جمهوری، چینش احزاب و گروه‌ها و فعالیت‌های انتخاباتی آنان در صدر اخبار است. اینکه بلاخره گزینه اصولگرایان چه کسانی هستند، آیا وحدت در زمان باقی مانده به دست می‌آید یا خیر نیز سوالاتی است که شاید افکار عمومی را نیز درگیر خود کرده باشد.
اهداف روسیه از نزدیکی به ایران چیست؟/تهران در پی خدمات ویژه‌‌تر؟
در منطقه خاورمیانه روسیه تنها به دنبال مشتری کالا و خدمات است در حالی که ایران به دنبال مشتری خدمات ویژه‌تری است.
سعید جلیلی و تغییر استراتژی سکوت!/ رقیب روحانی در سال 92 برای احمدی نژاد تبلیغ می کند؟
به گفته بسیاری از اصولگرایان جلیلی می‌تواند گزینه‌ مناسبی برای کاندیداتوری ریاست جمهوری باشد.
آیا چپ‌های ایران راهی جز حمایت از «شیخ دیپلمات» ندارند؟
روحانی برای اصلاح طلبان در حال حاضر بهتر از هر نامزد اصلاح طلبی است. آنها به دنبال پیروزی هستند و روحانی می‌تواند این خواسته را محقق کند.
نوبخت: تنها 40 مدیر دریافت غیرمتعارف داشتند /حقوق روسای قوا، نواب مجلس و معاون اول زیر ۱۰ میلیون است
سخنگوی دولت گفت: تنها ۳ درصد که حدود ۴۰ نفر می‌شدند حقوق غیر متعارف داشتند اما مسئله مهم این است که چرا این اتفاق افتاد.
هدف از هجمه به مغز متفکر اصلاحات در این روزها چیست؟
«مغز متفکر اصلاحات»؛ سیاستمداری را به این نام خواندند که از همان ابتدا که مشی سیاسی خود را هویدا کرد صاحب مخالفان زیادی شد؛ مخالفانی که از پیش‌بینی‌های او از عملکرد دلواپسان نگران بودند و هراس آنها بیشتر از برنامه‌هایی بود که او برای رفع هجمه‌های برنامه‌ریزی شده در اتاق تاریک تخریب در ذهن داشت.
واکنش وزارت خارجه به ادعاهای آمریکا مبنی بر حضور سه تروریست القاعده در ایران
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به ادعای آمریکا مبنی بر حضور اعضای القاعده در ایران واکنش نشان داد.
آخرین کلمات محمدرضا پهلوی در خاک ایران/ او چطور مُرد؟
امروز سالمرگ کسی است که در ظاهر پادشاه یک کشور بود؛اما آنچه بیش از همه درباره شخصیتش می‌توان گفت، تنهایی‌اش بود.
حمله رئیس دستگاه دیپلماسی کشور به جنایات عربستان و دفاع مجدد از برجام
محمد جواد ظریف وزیر أمور خارجه کشورمان در جمع ایرانیان غنا با اشاره به فرو ریختن ابرهای ایران هراسی در سال های گذشته گفت: ایران هراسی با هزینه بسیار زیاد و سرمایه گزاری فراوان صهیونیست ها و بدخواهان به ویژه رژیم ددمنش سعودی در حال انجام است.
طبقه محروم ازوام مسکن کدام است؟
با گذشت یک فصل از موافقت اولیه با شکل‌گیری این بازار، سه مانع ورود شرکت‌های لیزینگ به حوزه پرداخت تسهیلات خرید مسکن، تعیین تکلیف نشده است.
تکلیف نامشخص کارت سوخت/ کارت سوخت 9 ساله چه گرهی از اقتصاد باز کرد؟
با گذشت 9 سال از اجرای طرح کارت سوخت و در حالی که این سامانه به علت به روز نشدن قابلیت و کارآیی خود در مواردی مانند هشدار دادن و پیشگیری از خطا را از دست داده است،دولت در تنگنای باقی ماندن یا حذف کارت سوخت قرار گرفته است.
بیانیه
وزیر خارجه آمریکا روابط این کشور با چین را به علت همکاری‌های موجود بین دو کشور بر سر مسائلی چون ایران و توافق هسته‌ای ، یکی از با اهمیت ترین روابط دوجانبه در سطح جهان توصیف کرد.
اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست مرزها را ناامن کنند
انتقاد شمخانی از عربستان/جای تاسف است که درآمد خود را صرف ترویج تروریسم می‌کند
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به فرصت های متعدد همکاری میان ایران و پاکستان گفت: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.
چرا کنگره علیه برجام مانع تراشی می‌کند؟
جریان ایران‌ستیز از این امر شکایت دارد که پس از برجام - به‌دلیل فضای روانی و سیاسی‌ای که خطر «بازگشت‌پذیری هسته‌ای» به وجود آورده است و همچنین به دلیل محدودیت‌های حقوقی‌ پدید آمده در سطح بین‌المللی - قوه مقننه آمریکا دیگر قادر نیست مانند گذشته از اختیار قانون‌گذاری خود به‌طور تمام و کمال علیه ایران استفاده كند.
راست سنتی در قامت حمایت از روحانی
مدت‌هاست که اصولگرایان ‏مانند جزایری دور از هم شده‌اند که هرگز ‏نتوانسته‌اند به شکل یک پیکره واحد درآیند.
در شیمرانات و چیذر چه می گذرد؟
دیروز بود که فرماندار شمیرانات از انجام تحرکات انتخاباتی در این منطقه خبر داد و گفت: «برخی طیف‌های سیاسی در شمیرانات جلسات محفلی انتخاباتی برگزار می‌کنند.»
آیا اصلاح‌طلبان برای کرسی‌های شورای شهر برنامه ای دارند؟
اصولگرایان نگاه جدی به انتخابات 96 دارند و از هیچ تلاشی برای دستیابی خواسته‌هایشان فروگذاری نمی‌کنند اما در این میان باید از بحث تک دوره‌ای شدن دولت یازدهم که موجب التهاب می‌شود، پرهیز کرد.
گزینه اول احزاب اصلاح‌طلب برای انتخابات سال آینده کیست؟
رئيس دفتر سياسي حزب اسلامي کار گفت: اگر آقاي روحاني به دنبال تحقق شعارهاي سال 92 باشد، اصلاح طلبان همچنان از او حمايت خواهند کرد.
یک کشته، 10 زخمی آمار اولیه انفجار انتحاری در آلمان/ عامل انتحاری یک جوان سوری
سی ان ان عامل انفجار انتحاری را یک جوان 27 ساله اهل سوریه معرفی کرده است
چرا روحانی در شب کودتای ترکیه تا صبح نخوابید؟
«آقایان اردوغان و روحانی مکالمه‌ای سازنده داشتند. آقای روحانی به رئیس‌جمهور ما گفت همان‌گونه که شب کودتا شما تا صبح بیدار بودید، ما نيز در ایران نخوابیده و تحولات ترکیه را بررسی می‌کردیم. در این مکالمه اردوغان بر لزوم همکاری بیشتر ترکیه، روسیه و ایران درباره منطقه تأکید کرد و در این رابطه دو مقام ایرانی و ترک هم‌نظر بودند»
جزئیات جلسه محرمانه شورای شهر با قالیباف
هفته گذشته اعضای شورا از برگزاری جلسه‌ای غیرعلنی و محرمانه و شاید با حضور شهردار تهران خبر دادند. دیروز این جلسه بدون حضور روابط‌عمومی و کارشناسان برگزار شد؛ اما از نیمه‌های جلسه شهردار تهران هم به اعضا پیوست.
شجونی: اسامی۳۰۰ مفسد در جیب احمدی‌نژاد چه کار می‌کند؟ /نباید از احمدی‌نژاد ترسید
جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: نباید از احمدی‌نژاد و غیر ذلک ترسیده و نباید به دنبال آن به کسی توهین کنیم.
اقدامات تروریستی داعش چه تأثیری بر ایران دارد؟
سفیر پیشین کشورمان در آلمان از تبعات و پیامدهای حملات تروریستی داعش بر ایران و دلایل هدف قرار گرفتن اروپا می‌گوید.
«استراتژی حداقلی»اصلاح‌طلبان برای پیدا کردن روزنه‌هایی در قدرت
عملکرد فراکسیون امید مجلس زیر ذره بین است، چه آن زمان که عارف به کرسی ریاست نرسید، چه وقتی که عباسعلی کدخدایی با همراهی آراء اعضای این فراکسیون به شورای نگهبان بازگشت.
رحمانی فضلی: برجام یک شری را از خانه دور کرد /در سیاست داخلی اختلاف نظر هست اما کشمکش نه
وزیر کشور گفت: اگر مواردی مثل مخالفت با برگزاری کنسرت‌ها وارد فضای سیاسی شود منجر به سوء استفاده سیاسی می شود، با این حال، ما در این حوزه نگرانی و مشکل نداریم.
روایت‌های تازه پالیزدار از مرتضوی/ به همسرم گفت معطل پالیزدار نباش، برو یک پدر برای بچه‌هایت پیدا کن
پالیزدار مدعی شد: مرتضوی موقع ترک اتاق به قاضی گفت که من عباس پالیزدار نیستم که با من با این لحن حرف می زنید، من یک نسخه از تمام اسناد و مدارک کارهایی که انجام داده ام را از کشور خارج کرده ام شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید.
اخبار برگزیده