پیشنهاد سردبیر
آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
دولتها در خلاء به قدرت نمی‌رسند بلکه وارث شرایط، دولتهای قبل از خود هستند. بنابراین، هرگونه ارزیابی منصفانه از عملکرد هر دولتی مستلزم لحاظ کردن شرایط مختلف خاصی است که آن دولت به ارث برده است.
اخبار روز
آیا اصلاح‌طلبان از روحانی عبور می‌کنند؟
به نظر می‌رسد از شرایط ایجاد شده راضی هستند و اعتقاد دارند حسن روحانی برای آنها خیرالموجودین است و در حال حاضر جریان چپ ایران فردی بهتر از او ندارد.
اتحادیه اروپا: پس از خروج بریتانیا، انگلیسی زبان رسمی اتحادیه اروپا نخواهد بود
از آنجا که لندن زبان انگلیسی را زبان رسمی خودش اعلام کرده بود، این زبان در حال حاضر جزء 24 زبان رسمی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود اما به محض تکمیل فرایند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، زبان انگلیسی جایگاه قبلی‌اش را از دست خواهد داد.
خطاب احمدي‌نژاد به اوباما: يك پشه بيش از تو مي‌ارزد
حاشيه نسبت نزديكي با او دارد چه آن دوره كه بر صندلي رياست‌جمهوري نشسته بود و چه اين روزها كه حاميانش جنگ رواني با تبليغ كانديداتوري او در سال۹۶ آغاز کرده‌اند حالا هم همزمان با هفتم تير، محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهوري سابق در مسجد جامع نارمك سخنراني كرد و گفت: حاكم شايسته كسي است كه مردم بتوانند به وي انتقاد كنند و در مقابل آن حرف‌هاي خودشان را بيان كنند يا حق خودشان را از وي استيفا كنند.
‌واکنش ناطق‌نوري به حقوق‌های نجومی و توصیه به رئیس جمهور
رئيس دفتر بازرسي ويژه مقام معظم رهبري ضمن تشکر از دستور رئيس‌جمهور براي رسيدگي به موضوع حقوق‌هاي بالا در دستگاه‌ها و ادارات، به دولت توصيه کرد که با تقديم لايحه‌اي به مجلس شوراي اسلامي در جهت اصلاح اين مشکل گام بردارد.
واکنش جان کری به تصمیم رأی‌دهندگان انگلیسی
وزیر امور خارجه‌ی آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود با رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار اقدام خردمندانه‌ی رهبران اروپایی در پی تصمیم انگلیس برای خروج از این اتحادیه شد.
مساله اینست؛ بابک زنجانی اعدام شود یا نشود؟
با مستقر شدن اعضاي جديد مجلس، دولت كه كار خود را راحت‌تر مي‌بيند در تلاش براي راهي است تا سياست‌هايش را راحت‌تر دنبال كند. شايد از همين‌رو است كه حالا در مسير تهيه‌ مصوبات و لوايح جديد است تا برخي سياست‌هايي كه در مجلس پيشين خلاف خواستش تصويب شده است را احيا كند.
کیفیت پایین برخی قطعات خودرو/ آیا خودروسازان جبران خسارت می کنند؟
در شرایطی که کیفیت پایین برخی قطعات به کار رفته در تولید خودروهای داخلی باعث ایجاد مشکلاتی برای خریداران می‌شود، براساس یک قانون جدید خودروسازان ملزم به جبران خسارت‌های وارده شدند.
کامرون: نخست‌وزیر بعدی درباره برگزاری انتخابات زودهنگام تصمیم می‌گیرد
نخست‌وزیر انگلیس گفت که به رغم خروج کشورش از اتحادیه اروپا، لندن همچنان عضویتی فعال و کامل در ناتو، شورای امنیت سازمان ملل متحد، اتحادیه کشورهای همسود، گروه ۲۰ و گروه ۷ خواهد داشت.
محمود احمدی نژاد در مسجد نارمک تهران چه گفت؟/ عده‌ای در دست‌اندازی به بیت‌المال مسابقه می‌گذارند
رییس جمهور سابق کشورمان گفت: کسانی که به اموال مردم دست‌اندازی می‌کنند، نمی‌توانند مدعی پیروی از پیامبر باشند و دیگران را تخطئه کنند.
ناطق نوری: در ۳۷ سال گذشته در بسیاری از مسائل سیر قهقهرایی داشته‌ایم
رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری گفت: در ٣٧ سال گذشته در بسیاری از مسائل سیر قهقهرایی داشته و با این وضعیت نمی‌توانیم ادعا کنیم که برای دیگران الگو هستیم.
عربستان و اسرائیل بهم نزدیک‌تر می‌شوند؟
به عقیده کارشناسان اسرائیلی توافق سازش بین ترکیه و اسرائیل، موجب نزدیک شدن روابط اسرائیل با عربستان سعودی شده و از طرف دیگر روابط ترکیه و مصر را نیز بهبود می‌بخشد.
سوءاستفاده سیاسی تندروها از یک حادثه علیه دولت روحانی
تلاش دلواپسان‌ایرباس برای ربط‌دادن مرگ‌سربازان به خرید‌هواپیما!
در حالی که دولت ایران قرار است پول هواپیماهای خریداری شده را قسطی بپردازد عده‌ای در تلاشند تا با استفاده از احساسات عمومی، مرگ سربازان را به خرید هواپیما از ایرباس و بویینگ ارتباط دهند!
ماهیت آشتی آنکارا و تل آویو و تأثیر آن بر ایران
به نوشته وال استریت ژورنال مقامات آمریکایی بر این باورند توافق ترکیه و اسرائیل به این جهت حاصل شده است که دو طرف افزون بر منافع اقتصادی و امنیتی مشترک، نظارت بر فعالیتهای ایران در منطقه را مدنظر داشته باشند.
رفراندوم بریتانیا بر بورس ایران و جهان چه تاثیری داشت؟
خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا این روزها بحث داغ رسانه‌های جهان است این موضوع منجر به تکان خوردن بورس‌های بزرگ اروپایی و آسیایی شد.
بازی دو سر باخت محیط‌بانان/ اسلحه را از آنها بگیرید
در شرایط کنونی اگر محیط‌بانان مقابل شکارچی متخلف مقاومت و از اسلحه استفاده کنند محکوم به اعدام می‌شوند و اگر از آن استفاده نکنند شهید می‌شوند، بنابراین باید اسلحه را از آنها بگیرند.
آیت‌ الله مکارم‌: فقرا توان پرداخت اجاره خانه را ندارند، اما برخی حقوق‌ 200 میلیونی می‌گیرند
آیت‌ الله ناصر مکارم‌شیرازی در مراسم احیای شب قدر گفت: اکنون شاهد حقوق‌های سرسام آور در جامعه هستیم. در حالی که برخی از فقرا به دلیل ندادن اجاره، از خانه‌هایشان بیرون انداخته می‌شوند و آواره خیابان‌ها می‌شوند، برخی مدیران حقوق‌های 100 میلیونی و 200 میلیونی در این کشور می‌گیرند.
چرا انگلیس آغوش اتحادیه را ترک کرد؟/ واکنش رهبران جهان به بریکست
حامیان خروج بر این باورند که بریتانیا بدون اتحادیه بریتانیا می تواند همچنان یک کشور هسته ای و عضو ناتو و یکی از کشورهای بزرگ در شورای امنیت سازان ملل متحد، نفوذ خود را حفظ خواهد کرد.
سبقت احمدی نژاد از روحانی در خیابان سمنگان؟
تحرکات اخیر احمدی نژاد بیانگر این موضوع است که وی قصد دارد به طور جدی وارد کارزار انتخابات شود. هرچند که اطرافیان وی کاملا این موضوع را تکذیب میکنند و سفرهای استانی احمدی‌نژاد را چیزی جز دعوت مردمی نمی‌دانند.
مصائب جناح راست در انتخابات آتي چیست؟
يكي از منظر گفتمان جناح راست كه پيروزي و شكست اين جريان در گرو اين مساله است. دوم بحث اجماع و وحدت اين جريان است كه ديگر مولفه اساسي در نتيجه انتخابات ٩٦ خواهد بود.
سنتی که روحانی در ایران باب کرد؛ معذرت خواهی بدون لکنت زبان
پیش از دولت روحانی عذرخواهی و استعفا واژگان غریبی در ادبیات سیاسی ایران بود
آیا اصولگرایان می توانند در انتخابات 96 به کاندیدای واحد برسند؟
اصولگرایان در اين فرصت باقيمانده تلاش خود را خواهند كرد تا به گفتماني كه بتواند لااقل بدنه اجتماعي آنها را به حركت در بياورد و اعتمادسازي لازم را ايجاد كند، دست يابند اما اين كار چندان ساده نخواهد بود.
روايت متفاوت‌ از فيش‌هاي حقوقي/ صورتحساب به جای فیش حقوقی؟
دو روايت از دو راوي كه اين روزها سكوت كرده بودند؛ راوياني كه بعد ديگري از ماجراي فيش‌هاي حقوقي را علني كرده‌اند.
مدیران بانکی در غرب چقدر حقوق و مزایا می گیرند؟
مدیرعامل اجرایی شرکت خدمات مالی و بانکداری سیتی گروپ در سال 2015 میلادی پاداش نقدی به مبلغ 6 میلیون دلار دریافت کرده است.
آیا بخشی از انتقادها به قرارداد نفتی به جا بود؟/ سه نکته ای که برای سرمایه گذاران خارجی مهم است
« به نظر من بخشی از اشکالاتی که در موارد حقوقی به قراردادهای نفتی وارد شد،به جا بود؛ به خصوص درباره مالکیت. مالکیت میدان نفتی برای ایران است ولی مالکیت تجهیزاتی که سرمایه گذار خارجی می آورد متعلق به کیست؟»
مسئول روابط عمومی سپاه:
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد/درقضبه فیشها به اعتمادمردم به نظام لطمه زدند
روز گذشته متنی در فضای مجازی دست به دست می‌شد که در آن حرف از پرداخت‌های نامتعارف بود؛ طبق ادعای مطرح‌شده در این متن، دریافت‌کننده این ارقام از مقامات ارشد سپاه پاسداران هستند.
پرواز مستقيم تهران- بانكوك برقرار شد/ 3 هزار توريست تايلندي درراه ايران
نادا بوراناسیری، مدیر اجرایی ایرآسیا ایکس تایلند شب گذشته در مراسم آغاز پرواز مستقيم بانكوك – تهران از فروش بيش از 3 هزار بليط با مقصد تهران به گردشگران تايلندي خبر داد.
اخبار برگزیده