آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
سی ان ان عامل انفجار انتحاری را یک جوان 27 ساله اهل سوریه معرفی کرده است
اخبار روز
چرا روحانی در شب کودتای ترکیه تا صبح نخوابید؟
«آقایان اردوغان و روحانی مکالمه‌ای سازنده داشتند. آقای روحانی به رئیس‌جمهور ما گفت همان‌گونه که شب کودتا شما تا صبح بیدار بودید، ما نيز در ایران نخوابیده و تحولات ترکیه را بررسی می‌کردیم. در این مکالمه اردوغان بر لزوم همکاری بیشتر ترکیه، روسیه و ایران درباره منطقه تأکید کرد و در این رابطه دو مقام ایرانی و ترک هم‌نظر بودند»
جزئیات جلسه محرمانه شورای شهر با قالیباف
هفته گذشته اعضای شورا از برگزاری جلسه‌ای غیرعلنی و محرمانه و شاید با حضور شهردار تهران خبر دادند. دیروز این جلسه بدون حضور روابط‌عمومی و کارشناسان برگزار شد؛ اما از نیمه‌های جلسه شهردار تهران هم به اعضا پیوست.
شجونی: اسامی۳۰۰ مفسد در جیب احمدی‌نژاد چه کار می‌کند؟ /نباید از احمدی‌نژاد ترسید
جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: نباید از احمدی‌نژاد و غیر ذلک ترسیده و نباید به دنبال آن به کسی توهین کنیم.
اقدامات تروریستی داعش چه تأثیری بر ایران دارد؟
سفیر پیشین کشورمان در آلمان از تبعات و پیامدهای حملات تروریستی داعش بر ایران و دلایل هدف قرار گرفتن اروپا می‌گوید.
«استراتژی حداقلی»اصلاح‌طلبان برای پیدا کردن روزنه‌هایی در قدرت
عملکرد فراکسیون امید مجلس زیر ذره بین است، چه آن زمان که عارف به کرسی ریاست نرسید، چه وقتی که عباسعلی کدخدایی با همراهی آراء اعضای این فراکسیون به شورای نگهبان بازگشت.
رحمانی فضلی: برجام یک شری را از خانه دور کرد /در سیاست داخلی اختلاف نظر هست اما کشمکش نه
وزیر کشور گفت: اگر مواردی مثل مخالفت با برگزاری کنسرت‌ها وارد فضای سیاسی شود منجر به سوء استفاده سیاسی می شود، با این حال، ما در این حوزه نگرانی و مشکل نداریم.
روایت‌های تازه پالیزدار از مرتضوی/ به همسرم گفت معطل پالیزدار نباش، برو یک پدر برای بچه‌هایت پیدا کن
پالیزدار مدعی شد: مرتضوی موقع ترک اتاق به قاضی گفت که من عباس پالیزدار نیستم که با من با این لحن حرف می زنید، من یک نسخه از تمام اسناد و مدارک کارهایی که انجام داده ام را از کشور خارج کرده ام شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید.
تازه‌ترین وضعیت اقتصاد ایران در آمار دو ماهه اول امسال/ چه کسانی بیشترین بدهی را به بانک‌ها دارند؟
آمارهای منتشر شده از شاخص‌های کلان در دو ماهه ابتدای سال جاری، تصویر دقیقی از وضعیت اقتصادی و ریشه مشکلات بنگاه‌های تولیدی به نمایش می‌گذارد. با وجود شتاب بیشتر افزایش نقدینگی همچنان تولید در کشور از خشکسالی پولی رنج می‌برند و تخصیص صفر بودجه عمرانی نیز بر رکود فعالیت ها افزوده است.
آیا  هيلاري كلينتون موافق برجام است؟
هرچقدر هیلاری کلینتون به اعتبار ایمیل ارسالی‌اش به فهرست میلیونی هوادارانش، نسبت به اعلام نام نامزد معاون‌اولی خود هیجان‌زده بود، تحقق حدس‌وگمانه‌های پیشین درباره هویت معاون‌اول دولت احتمالی دموکرات‌ها آب سردی بر طیف چپ این حزب و لشکر هوادارانی بود که این‌روزها در حال سبک‌‌سنگین‌کردن درخواست برنی سندرز، رقیب سوسیالیست و شکست‌خورده هیلاری، مبنی‌بر حمایت از نامزد نهایی حزب در انتخابات ماه نوامبر هستند.
آیا روحانی در انتخابات پیروز میدان خواهد بود؟
عد از انتخابات۹۲ اصلاح‌طلبان توانستند با وجود محدوديت‌هاي زياد به نتايج خوبي دست پيدا كنند، اما نمايندگان آنها در مجلس خوش ندرخشيدند و آن طور كه انتظار مي‌رفت، نتوانستند در فراكسيون اميد با يكديگر هماهنگ شوند؛ هرچند با اصلاح هيات رئيسه فراكسيون اميد، اين اميد به وجود آمده است كه آنها به سمت وحدت وانسجام حركت كنند.
آیا مأموريت شوراي اصلاحات به پایان رسیده است؟
محمدرضا عارف چند روز پيش از «تعصب به هويت» سخن گفت و تاکید کرد كه جريان اصلاحات در مسير ترجيح منافع ملي بر منافع جناحي، در جريان انتخابات مجلس دهم از هويت خود گذشت!
منشا فساد در بازار نفت/آیا دوره اقتصاد نفتی تمام شده است؟
سقوط قیمت نفت خام اقتصاد های متکی به درآمد نفت را در کشورهای تولید کننده و صادر کننده نفت خام با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است؛حالا این سئوال مطرح است که چرا قیمت نفت خام باید تا این حد سقوط کند و مهمتر اینکه برای کشورهائی نظیر جمهوری اسلامی ایران از این در این شرایط چه اتفاقی خواهد افتاد؟
روایت المانیتور از ادامه اختلاف نظرها در ایران بر سر دستاوردهای برجام
با گذشت یک سال از امضای توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی، ایرانیان همچنان بر سر دستاوردها و نقاط ضعف این توافق اختلاف نظر دارند.
توضیح کدخدایی درباره رد صلاحیت سيدحسن خميني
ديروز نخستين نشست خبري عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان با اصحاب رسانه برگزار شد، نشستي كه درآن سوالاتي درباره عملكرد اين شورا به ويژه عدم تاييد صلاحيت آيات هاشمي و سيد حسن خميني و تاثيرحقوق‌هاي نامتعارف در بررسي صلاحيت‌ها و غيره مطرح شد.
رمزگشایی FBI از بزرگترین معمای هوایی تاریخ؛ خلبان بوئینگ مالزی عمدا در اقیانوس سقوط کرد
مدارک جدید FBI نشان می دهد که احتمال اینکه خلبان هواپیمای بوئینگ 777 پرواز «ام اچ 370» مالزی، منجر به سقوط عمدی آن شده باشد زیاد است.
پشت‌پرده جنجال فيش‌هاي‌حقوقي از زبان وزیر
ماجراي فيش‌هاي حقوقي و دريافتي‌هاي نامتعارف مديران بانكي و بيمه‌اي به يك بحران جدي و محك تمام عيار براي دولت حسن روحاني تبديل شد. اين اتفاق هم از روزنه‌هاي متعدد براي سوءاستفاده در نظام اداري كشور پرده برداشت و هم دولتي كه منادي شفافيت و مبارزه با فساد بود را به ميدان يك آزمون واقعي فرستاد.
جوانفکر درباره شرکت‌نکردن احمدی‌نژاد در انتخابات: تأیید نمی‌کنم
تحرکات احمدی‌نژاد، حضورش در عرصه عمومی و جهت‌گیری سخنرانی‌ها و تصمیماتش حاکی از این است که او برنامه‌هایی در سر دارد.
ورود آهسته سنتی‌ترین نهاد سیاسی ایرن به شبکه‌های اجتماعی/سیاست‌ورزی مجازی به کمک شورای نگهبان می‌آید
حضور در فضای مجازی نه فقط سیاسیون دسته چندم که این روزها سنتی ترین سیاستمداران چون عباسعلی کدخدایی را هم وسوسه کرده تا سیاست ورزی بی‌واسطه با مردم را تجربه کنند.
معاون کلینتون چه کسی است؟/انتخابی که یادآور زوج اوباما و بایدن است
معتدل،امین، وزین، درستکار ، قابل اطمینان و عقل گرا! این ها خصوصیات کسی بود که امروز هیلاری کلینتون به عنوان "یار انتخاباتی" خود معرفی کرد.چنین انتخابی یادآور زوچ اوباما و بایدن است
اردوغان قدرتمند، سد راه دیپلماسی گازی ایران
یکی از مسائلی که پس از کودتای نافرجام ترکیه در حوزه انرژی، ذهن را به خود مشغول می‌کند، ماجرای صادرات گاز ایران به اروپا از طریق خط لوله است.
چشم پوشی اصول‌گرایان از ریاست جمهوری 96/ 1400 هدف اصلی راست گرایان
در سال 80 جریان راست می‌دانست فردی که بتواند در حدو اندازه ریاست جمهوری و در عین حال دارای محبوبیت عمومی داشته باشد در چنته نداشت.
آیا فصل عذرخواهی دلواپسان فرا رسیده است؟
تخلفات مالی در هر برهه‌ای امری مذموم و غیرقابل پذیرش است. چنانکه همگان بر برخورد با متخلفان تاکید زیادی دارند، اما برخی اوقات تخلفی درکار نیست و از نام آن برای هجمه به رقیب سیاسی استفاده می‌شود.
کدام کشورها بیشترین لوازم آرایشی را به ایران صادر می‌کنند؟/76میلیاردتومان واردات در3ماه
بر اساس اطلاعات گمرک ایران، در سه ماهه نخست سال جاری دو هزار تن معادل ۷۶ میلیارد تومان انواع لوازم آرایشی و بهداشتی از مبادی گمرکی به ایران وارد شده است.
سازماندهي احمدي‌نژادي‌ها/ سخنان نيش‌دار احمدي‌نژاد در مسجد مسعوديه
همزمان با مشغوليت دولت و انفعال احزاب مديران احمدي‌نژاد در حال تدارك كمپ هاي سياسي هستند.
یک ایرانی - آلمانی 18 ساله، عامل تیراندازی مونیخ/ 10 کشته در تیراندازی / خودکشی مهاجم
پلیس اعلام کرد یک ایرانی- آلمانی 18 ساله تنها عامل تیراندازی در مرکز خرید شهر مونیخ آلمان است.
شعار یک جانباز خطاب به احمدی نژاد:
محمود احمدی نژاد عصر پنجشنبه 31 تیر در مسجد مسعودیه واقع در سه راه افسریه تهران بار دیگر پیرامون نحوه نابسامان توزیع ثروت در جهان صحبت و به صورت غیرمستقیم به دولت حمله کرد.
اخبار برگزیده