پیشنهاد سردبیر
آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
با شروع جلسه علني امروز مجلس و به دنبال التهاب در ميان نمايندگان ظريف به کمک قشقاوي از صحن علني مجلس خارج شد.
اخبار روز
برجام بالاخره از مجلس عبور کرد / جزئیات برجام تصویب شد
زنگ آغاز جلسه علنی امروز مجلس در حالی به صدا درآمد که ظریف و تخت روانچی نیز برای بررسی جزئیات برجام در جلسه امروز حاضرند.
در گفتگو با «تیک»؛
آیت الله غرویان: تهدید صالحی با هیچ منطقی سازگار نیست / قوه قضائیه مسئله تهدید رئیس سازمان انرژی اتمی را پیگیری کند
وی با اشاره به تهدید صالحی توسط حسینیان گفت: باید نظام اسلامی مسئولیت این رفتار ها را از گوینده مطالبه کند، این ها مطالب بسیار سنگینی است که باور آن برای ما بسیار مشکل است.امیدواریم قوه قضاییه و هیأت نظارت مجلس سریعأ این موضوع را پیگیری کنند.
سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس بررسی کرد:
آیا حبس در انتظار حسینیان است؟
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: اگر نماینده‌ای به آقای صالحی گفته باشد که با سیمان دفنت می کنیم این سخن مصداق بارز تهدید است که مجازات آن در قانون مجازات اسلامی، حبس تعیین شده است.
رهبر معظم انقلاب: هدف اصلی دشمن از جنگ نرم تغییر باورهای مردم است
رهبر معظم انقلاب به تبیین اهداف جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی پرداختند و گفتند: هدف اصلی دشمن از جنگ نرم، استحاله جمهوری اسلامی و تغییر باورهای مردم است.
کنایه روحانی به دلواپسان توافق هسته ای: نگران دکان تان نباشید!
رئیس جمهوری دیپلماسی هسته ای جمهوری اسلامی ایران را غرور آفرین توصیف کرد و گفت : ملت ایران با زبان منطقه و دیپلماسی در برابر قدرت های جهان ایستادگی کرد و موفق شد به توافقی غرور آفرین با قدرت های جهان دست یابد.
همه قرائن حکایت از این خبر دارد: علی لاریجانی رئیس مجلس آینده هم خواهد بود / این فیسلوف سیاستمدار از سوی چه کسانی حمایت می شود؟
از زمانی که رئیس صدا وسیمای وقت، درباره مذاکرات هسته‌ای در دولت اصلاحات و با نقش‌آفرینی حسن روحانی گفت «هیچ آدم عاقلی در غلتان نمی‌دهد که آبنبات بگیرد»، 11 سال می‌گذرد.
خوب و بد جلسه دیروز مجلس / علی لاریجانی گل کاشت!
یکشنبه «انتظار» به سر رسید و بالاخره کلیات برجام تصویب شد. تصویب شد، اما همان‌گونه که انتظار آن می‌رفت جلسه از تنش خالی نبود. دو طیف اصلی مجلس چشم‌درچشم ایستادند و پنجه‌درپنجه انداختند و هرآنچه در چنته داشتند رو کردند. چند روز دیگر مهلت قانونی تصمیم‌گیری درباره برجام به سر می‌آید.
واکنش مردم به تندخویی و تهدید به اعدام ظریف / ایجاد کمپین «رای در برابر سیمان»
بسیاری از مردم در شبکه‌های اجتماعی به حواشی پیش آمده برای ظریف و همراهانش در جلسه علنی امروز مجلس واکنش نشان داند و از وزیر امور خارجه و همراهانش دفاع کردند.
توضیح حسینیان درباره تهدید جانی صالحی: شوخی کردم!
ابوذر ندیمی، نماینده لاهیجان در گفت و گو با خبرنگاران گفت که من با آقای حسینیان صحبت کردم و او گفت که من از روی شوخی و مزاح و مطایبه این حرف را به آقای صالحی زدم اما او این حرف را جدی گرفت.
یک دلواپس در مجلس ظریف و صالحی را اینگونه تهدید کرد: اعدامتان می کنیم!
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به تهدید صالحی توسط یکی از نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس گفت به این تهدیدها عادت داریم.
کلیات طرح اجراي برجام در مجلس تصویب شد / شکست بزرگ دلواپسان / جزئیات طرح روز سه شنبه بررسی می شود
کلیات طرح «اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.
صالحی در مجلس: امروز در صحن علنی تهدیدم کردم که تو را در قلب اراک دفن کرده و رویت سیمان می ریزیم!
رئیس سازمان انرژی اتمی در صحن علنی مجلس گفت: یکی از نمایندگان مرا تهدید کرده و گفته: تو را در قلب اراک دفن کرده و رویت سیمان می ریزیم!
روایت وزیر کار از شرکت‌هایی که تامین اجتماعی به بابک زنجانی داده بود
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از گنجاندن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم پایه‌های قانونی همسان سازی را محکم کنیم و آن را با ساز و کار درست در سال‌های آینده به اجرا دربیاوریم.
واکنش آیت الله هاشمی به ماجرای دست دادن ظریف و اوباما: اینکه با آمریکا نه حرف بزنیم، نه رابطه داشته باشیم، قابل تداوم نیست
سبکی که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم،قابل تداوم نیست.مگر اروپا با آمریکا،چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با آنها مذاکره داریم،چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟
نامه دلواپسان به لاریجانی:بررسی برجام را متوقف کنید!
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار توقف بررسی برجام در مجلس تا زمان ارائه لایحه از سوی دولت شدند.
جزئیات نحوه شهادت سردار همدانی
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: سردار همدانی مشغول شناسایی منطقه‌ای در حلب بود که بتواند قدرت مشاوره‌ای خود را به درستی ارائه کند که همان جا در صحنه شناسایی و در خودرویی به شهادت رسید.
دلواپسان، چه خوابی برای توافق هسته ای دیده اند؟ آیا یکشنبه برجام تصویب می شود؟
خلف ‌وعده، استیضاح سیاسی، مناقشه، درگیری و اصرار بر مخالفت ‌با برجام بخش‌هایی از کارنامه این روزهای تندروهای مجلس به شمار می‌رود.‌ حالا هم از آبستراکسیون سخن به میان می‌آید. این شاید ترفند جدید پایداری‌ها و تندروهای مجلس است برای سنگ‌‌اندازی در راه برجام و طرحی که حالا مجلس مصر به تصویب آن است، باشد.‌ اینها عمده مواردی است که در روزهای گذشته هر چه بیشتر شکاف بین دو طیف اصولگرای مجلس را نمایان کرده است.‌
هشدار وزیر نفت به وزیر صنعت: دیگر تعهد تامین سوخت مایع نمی‌دهیم + سند
یکی از موضوعاتی که طی ماههای گذشته رواج قابل توجهی در رصد رسانه ای کشور پیدا کرده است، نامه نگاری وزرای اقتصادی دولت با همدیگر است که در خلال آن، نکات مهم و جالبی به چشم می‌خورد که از جمله مشهورترین و مهمترین آنها، نامه ۴ عضو کابینه درباره مشکلات بازار سرمایه بود که بازتاب های فراوانی پیدا کرد و حتی معاون رییس جمهور بیان کرد که بهتر بود این نامه مهر “محرمانه” داشت!
روحانی: از رکود خارج شدیم، اما دوباره ممکن است به رکود بازگردیم/ توافق هسته‌ای یکی از فرازهای بزرگ در سیاست خارجی است
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه هدف دولت رسیدن به تورم یک رقمی است گفت: سال گذشته شاهد رشد اقتصادی بودیم، بنابراین از رکود خارج شدیم، اما دوباره ممکن است به رکود بازگردیم
محمدرضا باهنر رسما از لاریجانی فاصله می گیرد / مردی که می خواهد محبوب اصولگرایان باشد
مرد همیشه حاضر مجلس هشت‌ماه بعد از استیضاح وزیر علوم اعتراف کرد که از اصلی‌ترین نیروهای این استیضاح تاریخی بوده است. او در این‌باره گفت: «چرا سر استیضاح وزیر علوم بقیه را متهم می‌کنید، خود من را متهم کنید. من خودم جزء نیروهای اصلی بودم که به استیضاح وزیر علوم رای دادم. ما شش ماه با وزارت علوم مذاکره کردیم. اشکالاتی بود که در جلسات می‌پذیرفتند اما بعد از جلسه عمل نمی‌کردند.»‌
حرف‌های جنجالی شریفی نیا در شبکه خبر/ بازیگرانی هستند که از سر صحنه می‌روند تا خودشان را بسازند
دیشب میهمان برنامه «شهر فرنگ» شبکه خبر، محمدرضا شریفی‌نیا بود که اظهاراتی جنجالی در این برنامه زنده به زبان آورد.
سخنانی جنجالی و متفاوت صادق خرازی درباره ظریف، برادر روحانی، احمدی نژاد، شهید بهشتی، ثروت و کتاب های خطی اش
سید محمدصادق خرازی سفیر و معاون نماینده دائم اسبق ایران در سازمان ملل و نقش اصلی را در حزب «ندا» دارد. خرازی از هر فرصتی برای جنجال و بیان سخنانی نامتعارف استفاده می‌کند؛ از این‌که ایرانی‌ها مبدع کراوات بودند تا حمایت از بهزاد نبوی و اتهام به اصلاح‌طلبان و… وی در مصاحبه با رضا رشیدپور به شایعات و اتهاماتش پاسخ می‌هد.
پاسخ ظریف به نامه دلجویی دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع): به این نوع مهرورزی ها عادت دارم
جواد ظریف وزیر امور خارجه در پاسخ به نامه دلجویی برخی دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) نوشت که این برخورد خلاف انتظار او نبوده و حتی انتظار برخوردهای بسیار تندتر را داشته است.
شهادت فرمانده ارشد سپاه در سوریه
سردار حسین همدانی از فرماندهان سپاه پاسداران شب گذشته در سوریه به شهادت رسید.
ناگفته‌هایی از فاجعه منا / قربانیان منا، مثل فرش روی هم افتاده بودند
«جنازه‌ها در کامیون‌هایی که اجساد منا را به سردخانه "معیصم" در مکه منتقل می‌کردند، مثل فرش روی هم قرار داشت؛ طبیعی است وقتی جنازه‌ها اینطور روی هم قرار بگیرند، فردی سالم نمی‌ماند و از بین می‌رود.»
اخبار برگزیده