اصولگرایان همچنان به دنبال الگوی ائتلافی مناسب مجلس 94 است، انتخاباتی که در صورت شکست آنها را بعد از قوه مجریه از قوه مقننه هم دور خواهد کرد، اتفاقی که نگرانی امروز سیاسیون راست است.
اخبار روز
نوبخت:یک شنبه آینده مجلس تصمیمی تاریخی در مورد برجام می‌گیرد
سخنگوی دولت گفت: از سوی دولت از نمایندگان فهیم مردم در مجلس شورای اسلامی که با زمان شناسی و قدر شناسی از انسانی خدوم مجددا به شایستگی به آقای آخوندی وزیر راه شهر و سازی رای دادند، تشکر می‌کنم.
چرا بورس همچنان در رکود است؟
در این ارتباط دبیرکل سابق بورس هم به جمع اظهارنظر‌کنندگان نامه انتقادی چهار وزیر دولت فعلی پیوست و ضمن تشریح این موضوع، راهکارهایی برای خروج بورس از رکود ارایه کرد. در پی انتشار نامه مهم بورسی چهار وزیر اقتصاد، صنعت، کار و دفاع درباره وضعیت بازار سرمایه و هشدار نسبت به تبدیل رکود به بحران و واکنش چند مقام مسوول و نماینده مجلس به آن، حسین عبده‌تبریزی هم به جمع اظهارنظرکنندگان نامه انتقادی چهار وزیر دولت فعلی پیوست و راهکارهایی برای خروج بورس از رکود ارایه کرد.
دلواپسان ناکام ماندند؛ اخوندی ماندنی شد
وزیر راه و شهرسازی موفق به کسب اکثریت آرای نمایندگان شد و به فعالیت در وزارت راه و شهر سازی ادامه خواهد داد.
واکنش ظریف به توهین های اخیر به او در مجلس: به خدا واگذارشان می کنم
وزیر امور خارجه ایران گفت: وظیفه وزیر امور خارجه، حضور در مشورت های بین المللی و بهترین فرصت برای کشور است که با استفاده از حضور سران و مقامات عالیرتبه کشورهای جهان در مجمع عمومی سازمان ملل، دیدگاه های خود را مطرح کند.
آیا جلیلی در نگارش گزارش برجام، به زاکانی خط داده است؟
مخالفان توافق هسته‌ای در کمیسیون ویژه «برجام» مجلس یکشنبه این هفته گزارشی را به مجلس ارائه کردند که علاوه‌بر نمایندگان مجلس صدای افراد بسیاری را بیرون از مجلس نیز درآورد.
ادعای روزنامه کویتی:
تلاش ایران و روسیه برای تشکیل یک دولت علوی در ساحل سوریه! / رابطه ی دیدار ژنرال سلیمانی و پوتین با ماجرای ورود روسیه به سوریه!
روسیه، ایران و شبه نظامیان شیعه حزب الله تلاش می کنند یک «دولت علوی» در ساحل سوریه برپا کنند.
کاندیداتوری قطعی فاطمه، محسن و علی هاشمی
ما به طور طبیعی هر کدام اختلافات سلیقه‌ای داشتیم و نبودن ما در یک سری از احزاب عمدی نبوده است.
محسن رضایی: حضور یگان‌های ویژه و بسیج باعث کاهش تعداد کشته‌ شدگان ۸۸ شد
رهبری در سخنان خود نیز متذکر شدند که ایستادن اوباما پشت سر فتنه‌گران باعث شد که ایشان پاسخ نامه وی را ندهد، و از این رو اوباما بزرگ‌ترین اشتباه تاریخی خود را مرتکب شد.
روزهای سرد بورس همچنان ادامه دارد / واکنش بازار سهام به نامه بی سابقه 4 وزیر روحانی چه بود؟
فعالانی که همانند چند ماه اخیر تنها در صورتی ماجراها را جدی می‌گیرند که در میدان بورس اتفاق عملیاتی رخ بدهد و به همه تحولات رسانه‌ای و حمایت‌های ظاهری بی‌توجه هستند. درباره این نامه‌نگاری تازه یک کارشناس به احتمال کاهش نرخ سود بانکی و نامه مشترک چهار وزیر و ابراز نگرانی نسبت به آینده بازار سرمایه واکنش نشان داد و چگونگی تاثیرپذیری بورس از این دو رویداد را اعلام کرد.
دلواپسان چگونه روز گذشته باعث شدند لغو تحریم ها به تعویق بیافتد؟
جلسه غیرعلنی، تنش و مناقشه چاشنی جلسه دیروز مجلس بود. تنش‌هایی که بارها در مجلس نهم دیده شده است، با این‌حال این بار با توجه به توصیه‌های مقامات عالی‌رتبه نظام، انتظار چیز دیگری بود. توصیه‌هایی که با طرح آن همه انتظار داشتند تکلیف برجام در جلسه دیروز روشن شود، اما چنین نشد.
پاسخ روحانی به توهین کنندگان به ظریف و دلواپسان
رئیس جمهور گفت: روستا محور فرهنگ این مرز و بوم است و همه بزرگان گذشته این دیار بوم، بسیاری از بزرگان امروز، عالمان، اندیشمندان، سیاستمداران، اصحاب فرهنگ و هنر، انقلابیون، سرداران و شهدای بزرگ از روستا هستند.
آیا ایران و عربستان به سمت برخورد نظامی می روند؟ / مهدی مطهرنیا پاسخ می دهد
دکتر مهدی مطهرنیا در خصوص حادثه منا گفت: ایران توانست با برخوردی هوشمندانه نسبت به این رخداد، این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و به جای برخورد های نظامی عاطفی واکنش معقولانه ای نشان دهد.
امروز، دلواپسان چگونه در راه تصویب برجام در مجلس، مانع تراشی کردند؟
بعد از نزدیک به دو ماه از تلاش مجلس برای بررسی برجام، گزارش کمیسیون ویژه امروز به صحن علنی آمد. در حالی که بسیاری تأکید دارند هرچه زودتر مجلس باید در این باره تصمیم نهایی خود را اتخاذ و اعلام کند، دلواپسان مخالف فوریت طرح اقدام متناسب و متقابل جمهوری اسلامی در اجرای برجام هستند. همین مسئله امروز به صف‌کشی سیاسی میان مخالفان و موافقان برجام تبدیل شد.
خنده بابک زنجانی و وکیلش هنگام بیان اتهامات در دادگاه/ وکیل متهم نفتی: خنده مستحب است
وکیل مدافع بابک زنجانی با بیان اینکه علت قسمتی از شکایت تامین اجتماعی از موکلم، فرض محال بوده است و جرمی به وقوع نپیوسته گفت: در برهه‌ای قرار بود در راستای اصل خصوصی‌سازی از طرف شرکت تامین اجتماعی تعدادی شرکت به زنجانی واگذار شود که این موضوع عملی نشد.
اوضاع بورس این روزها چگونه است؟ / اینجا همه در انتظار رفع قطعی ریسک سیاسی هستند!
بازار سهام همچنان بعد از توافق «برجام» که بین ایران و 1+5 شکل گرفت با نگاهی تردیدآمیز که از سوی سهامداران و فعالان این بازار به وجود آمده با نوسان، معاملات خود را دنبال می‌کند.
بروجردی: شورای عالی امنیت ملی برجام را تصویب کرده است
علاالدین بروجردی در صحن علنی مجلس به عنوان پیشنهاد دهنده طرح دو فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت ایران در اجرای برجام گفت که شورای عالی امنیت ملی برجام را تصویب کرده است.
اعتراض بابک زنجانی در شروع دادگاه دوم
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میلیاردر نفتی با اعتراض بابک زنجانی، دقایقی قبل آغاز شد.
دبیرکل جبهه پایداری: برخی فراموش کرده اند هر کس با صهیونیست ها دست بدهد؛ آن دست با هیچ آبی پاک نمی شود
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر همگی دنبال حق باشیم و حق مداری کنیم؛ ولی فقیه هیچ گاه تنها نمی ماند.
دلواپسان بالاخره دل از مجلس کندند!
نیروهای انتظامی عصر امروز -شنبه 11 مهرماه- با ورود به میدان بهارستان چادرهای تجمع‌کنندگان در مقابل مجلس را جمع‌آوری کردند.
سرلشکر جعفری خبر داد
سپاه آماده واکنش سریع و خشن برای پاسخگو کردن آل‌سعود
سرلشکر جعفری از آمادگی سپاه برای واکنش سریع و خشن ایران در راستای تحقق اراده رهبر معظم انقلاب و پاسخگو کردن آل‌سعود در قبال فاجعه منا خبر داد.
شوک به اهالی بورس!
صنعت کارگزاری در ایران برخلاف بسیاری از صنعت‌های دیگر که سود و زیان در آن وابسته به عوامل کلان و خرد است، به خاطر ماهیت دادوستد سهام همیشه از حداقل سودهای موجود استفاده کرده است.
پایان اولین جلسه دادگاه بابک زنجانی با قرائت 65 صفحه از کیفرخواست/ جلسه دوم دادگاه فردا برگزار می‌شود
اولین جلسه دادگاه بابک زنجانی در حالی به پایان رسید که 65 صفحه از کیفرخواست ۲۳۷ صفحه‌ای متهم از سوی معاون دادستان تهران قرائت شد.
نماینده دلواپس در کنگره: ایرانی ها وقتی می گوید «مرگ بر آمریکا»، واقعا به اجرای آن معقتدند!
من در سال هزار و نهصد و هشتاد و دو در جمع نیروهای تفنگدار آمریکایی در بیروت پایتخت لبنان بودم. ما منتظر بودیم تا دستور تخلیه سفارت آمریکا و شهروندان و خانواده های آمریکایی را اجرا کنیم. من در اوت سال هزار و نهصد و هشتاد و دو به آمریکا بازگشتم زیرا دوره دو ساله خدمتم در آنجا پایان یافته بود. پس از آن در فرودگاه بیروت در لبنان مسئولیت برعهده گرفتم
فاضل میبدی در گفتگو با «تیک»:
افرادی که به ظریف می گویند «غلط کردی» از سواد بی بهره اند / ظریف در مقابل اوباما به سفارش اسلام عمل کرد
حجه السلام والمسلمین فاضل میبدی استاد حوزه علمیه قم معتقد است که رفتار ظریف با اوباما طبق شرع مقدس اسلام بوده است.
ناگفته های رئیس جمهور آرژانتین از درخواست اوباما از او در ماجرای مذاکرات هسته ای ایران
رئیس جمهور آرژانتین مدعی شد باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا می خواست بوئنوس آیرس سوخت هسته ای ایران را تامین کند.
اخبار برگزیده