آلبوم عکس
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اجتماعی و اقتصادی نیز از «کارنامه قابل قبولی» برخوردار است خاطر نشان کرد: فراموش نمی‌کنیم در جریان رسیدگی به پرونده فساد سه هزار میلیاردتومانی بسیاری تبلیغ می‌کردند که دستگاه قضایی توان رسیدگی به این پرونده را ندارد اما دیدیم که با صلابت و دقت به آن رسیدگی شد.
رییس جمهور با بیان این‌که امروز آقای نجفی به عنوان سرپرست وزارتخانه علوم منصوب شدند تصریح کرد که از آقای نجفی می‌خواهم مسیربالا بردن کیفیت دانشگاه‌ها،‌ توسعه مسائل فرهنگی و اخلاقی و حفظ آرامش درسطح دانشگاه‌های کشور را ادامه دهد.
اخبار روز
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح استیضاح وزیر علوم با 110 رای مخالف ، 145 رای موافق و 15 رای ممتنع از مجموع 270 رای به فرجی دانا اعتماد نکردند.
ما در کنار حرکت‌های مهم اقتصادی در زمینه مسائل اجتماعی و به ویژه سلامت قدم‌های مهمی را در یک سال گذشته برداشته‌ایم، همه مردم ایران را تحت پوشش بیمه سلامت قرار داده‌ایم. تمام مردم در مراجعه به بیمارستان‌های دولتی شاهد خواهند بود که شرایط امروز با سال گذشته بسیار متفاوت است. کسانیکه در بیمارستان بستری‌ می‌شوند تنها 7.5 درصد از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند که سال گذشته این میزان 37 درصد بود.
این خبر به روز می شود.....
نقوی حسینی، موافق استیضاح: این همه توهین به استیضاح کنندگان برای چیست / عضو فراکسیون رهروان ولایت تاکید کرد: اینقدر در روابط تیره مجلس و دولت ندمید/ چرا اینقدر توهین و تهمت زده می شود؟/ چه شده که مدام می‌گویند اگر وزیر استیضاح شود دیگر رئیس‌جمهور جواب شما را نمی‌دهند
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه سوال و استیضاح حق نمایندگان است، هرگونه ادعایی درباره سفرش به کانادا در صورت رای اعتماد نگرفتن از مجلس را رد کرد و گفت: خانه، زندگی و همه علایق‌ام در ایران است، اگر از مجلس رأی اعتماد نگیرم به کار معلمی خواهم پرداخت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: رئیس کل بانک مرکزی طی ماه گذشته اسامی 500 بدهکار عمده بانکی را به قوه قضاییه معرفی کرده است.
در حالی که استیضاح وزیر علوم یک روز به تاخیر افتاده، حمایت از او رو به افزایش است. بیش از هزار استاد دانشگاه در نامه‌ای به روحانی از فرجی‌دانا حمایت کردند و ۹ عضو فرهنگستان علوم استیضاح را سیاسی می‌د‌انند.
ویلیام استیدیم خبرنگار، 30 سال رازهای مادام کلود را که بزرگترین روسپی خانه را در فرانسه و اروپا اداره می کرد، حفظ کرد؛ با وجود این که نام های مشهوری در میان رهبران جهان، از مشتریان او بودند.
سخنگوی قوه قضائیه در خصوص رای دادگاه لاهه در پرونده کرسنت و متهم شدن ایران در ایرن پرونده گفت: دولت در مقام اعتراض به حکم دادگاه لاهه در پرونده کرسنت برآمده و موضوع را پیگیری می‌کند.
الان بخشی از شورا موافق است و بخشی از اعضا با دغدغه‌هایی که دارند خیلی موافق نیستند. فکر می‌کنم زمان این بحث و بازنگری در آیین‌نامه مدیریت وجود دارد، چون در آیین‌نامه قبل حداقل انتخاب مدیرگروه و انتخاب روسا با اساتید بود که تغییر کرده است. این بازنگری ضروری است و فکر می‌کنم الان زمان این است که در شیوه انتخاب رئیس دانشگاه هم بازنگری شود.
معاون بین‌الملل وزارت امور خارجه در جمع خبرنگاران گفت: واقعیت این است که در مذاکرات آینده با موضوعات سختی روبرو هستیم و یافتن راه‌حل قابل پذیرش برای دو طرف نیز سخت خواهد بود.
معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی رئیس جمهور، با بیان اینکه استیضاح فرجی‌دانا وزیر علوم روز چهارشنبه برگزار می‌شود، گفت: تاکنون همراهان وزیر علوم مشخص نشدند.
فاطمه هاشمی در حاشیه دادگاه برادرش گفت: خانواده هاشمی را به نوبت در صف دادگاه گذاشته اند.
رییس جمهوری عصر یک‌شنبه در جلسه هیات دولت با دفاع از عملکرد و مدیریت دکتر رضا فرجی دانا، طرح استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در مجلس شورای اسلامی را فرصتی برای تقویت روابط بین دولت و مجلس دانست.
عناصر داعش پس از تسلط بر مناطق گسترده ای از استان های نینوا، کرکوک و صلاح الدین، هزاران زن و کودک از شیعیان ترکمان، شیعیان عرب، شیعیان شبکی و اتباع مسیحی و ایزدی را ربوده اند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوم مهر ماه 1387 در دیدار اعضای ستاد نماز جمعه کشور ضمن بیان دلایل خود برای دفاع نکردن از عملکرد احمدی نژاد از تریبون نماز جمعه تاکید کرد: کار مثبتی در این دولت نمی بینم. کارهایی را که این قدر روی آنها تکیه می کنند، قبول ندارم. شیرازه کشور را به هم ریختند. بعداً خواهید دید که چه اتفاقاتی می‌افتد.
آیت الله ممدوحی عضو مجلس خبرگان رهبری:
عضو مجلس خبرگان رهبری در واکنش به عملکرد فرجی دانا گفت: من این وزیر علوم را اصلا قبول ندارم.
اندیشکده آمریکایی:
ایران از سویی دیگر بر اصول همکاری و شفاف‌سازی تأکید می‌کند. این اصول در اظهارات ایرانی‌ها، مبنی بر اینکه طرف‌های دیگر باید به اینکه ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست، اعتماد کنند، آشکار می‌شود. این اصول همچنین بازنمای نگاه دیرین ایران مبنی بر این است که هر توافقی باید شامل شرایط راستی‌آزمایی محدود و درعین‌حال تأثیر حداقلی بر برنامه‌های هسته‌ای ایران باشد، حتی اجازه رشد نیز به این برنامه، علی‌رغم فقدان توجیه اقتصادی و عملی برای این‌چنین رشدی در شرایط فعلی، داده شود.
نیروهای گروه تروریستی"داعش"، بیش از ٧٠٠ نفر از اعضای یک قبیله در شرق سوریه را طی دو هفته گذشته اعدام کرده‌اند.
رییس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اولویت اول کشور اقتصاد است، گفت: فشار اقتصادی و بیکاری در کشور وجود دارد بنابراین یکی از مهمترین وظایف مسئولان و مردم اجرای اقتصاد مقاومتی است.
در حال حاضر سیزده کشور از نوزده کشور منطقه خاورمیانه تحت حکومت سنی‌ها هستند. اگر زمانی ائتلاف نوپای اقلیت‌ها به طور کامل شکل گیرد، به اکثریتی تبدیل خواهند شد که برتری و تسلط عرب‌های سنی در منطقه خاورمیانه را به شدت تهدید خواهد کرد. این پیوند سیاسی مصلحتی میان گروه‌های غیرسنی می‌تواند قدرت سیاسی بیشتری را در اختیار اقلیت شیعه که هم‌اکنون در عراق و سوریه حکومت می‌کنند، قرار دهد. ایران به عنوان بزرگ‌ترین کشور شیعه، با همکاری و حمایت از رهبران دولت‌های شیعی عراق، سوریه و لبنان، در این امر پیشرو بوده است.
واشنگتن پست:
چه مدت از زمانی که هیلاری کلینتون اعلام کرد هرگز با سیاست های پرزیدنت اوباما در قبال ایران موافق نبوده است، می گذرد؟ این یک سوال جدی است که او را به این نتیجه می رساند که سیاست های فاجعه آمیز رئیس سابق اش به برنامه هایی که برای آینده در نظر دارد، خدشه وارد می کند. اشتباه نکنیم: سیاست های آمریکا در قبال ایران فاجعه است.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه ملت ایران پرچم استقلال به معنای واقعی کلمه را به اهتزاز در خواهد آورد، گفت: مردم ما پرچم توسعه، پیشرفت و اقتدار ملی را بر دوش خواهند گرفت و ایران اسلامی را به کشوری نمونه برای منطقه و جهان مبدل خواهند کرد.
مسیحیان عراقی که به تازگی از این کشور به فرانسه پناه برده اند، از برخورد وحشیانه گروه «دولت اسلامی» (داعش) با مسیحیان و ایزدی ها بویژه زنان این اقلیت های دینی سخن می گویند.
نبی حبیبی دبیرکل موتلفه:
محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در اجلاس سراسری دبیران استان‌ها و شهرستان‌های این حزب که در مدرسه موتلفه اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: این حزب میراث بزرگ مرحوم عسگراولادی است و نهال موتلفه با حرکت پایه گذاران اولیه و نظر و دستور مستقیم حضرت امام خمینی (ره) به وجود آمد و خون شهدای ۲۶ خرداد ۱۳۴۴ این نهال را آبیاری کرد.
سیداحمدخاتمی:
وی تصریح کرد: دولت نباید به حاشیه‌ها بپردازد و خودش هم حاشیه‌ساز نشود؛ مسائلی که هفته گذشته اتفاق افتاد و من قصد باز کردن آن را ندارم، مسئله مناسبی نبود، از رئیس‌جمهور می‌خواهم با سعه صدر بیشتری با منتقدان برخورد کند.
نماینده مردم تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که سه اصل حکمت، عزت و مصلحت بر سیاست خارجه ما حاکم است. کدام یک از این اصول به ما می گوید که باید از غزه حمایت کنیم، تصریح کرد: هم عزت هم مصلحت و هم هم حکمت اقتضا می کند که ما از فلسطینی ها حمایت کنیم.
وزیر امور خارجه گفت: اگر در مذاکرات ایران و 1+5 به توافق کلی در موضوعات مختلف برسیم، باز هم نیاز به زمان است تا جزییات مذاکرات نیز انجام شود، بنابراین بعید می دانم زودتر از مهلت چهارماهه در مذاکرات به نتیجه قطعی برسیم.
گزارش فیگارو از دریافت مدال فیدلز توسط مریم میرزاخانی،
روزنامه فیگارو، امروز در گزارشی از برندگان جایزه "فیلدز" نوشته و همچنین به زندگی مریم میرزاخانی پرداخته است.