آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
هرچقدر هیلاری کلینتون به اعتبار ایمیل ارسالی‌اش به فهرست میلیونی هوادارانش، نسبت به اعلام نام نامزد معاون‌اولی خود هیجان‌زده بود، تحقق حدس‌وگمانه‌های پیشین درباره هویت معاون‌اول دولت احتمالی دموکرات‌ها آب سردی بر طیف چپ این حزب و لشکر هوادارانی بود که این‌روزها در حال سبک‌‌سنگین‌کردن درخواست برنی سندرز، رقیب سوسیالیست و شکست‌خورده هیلاری، مبنی‌بر حمایت از نامزد نهایی حزب در انتخابات ماه نوامبر هستند.
اخبار روز
آیا روحانی در انتخابات پیروز میدان خواهد بود؟
عد از انتخابات۹۲ اصلاح‌طلبان توانستند با وجود محدوديت‌هاي زياد به نتايج خوبي دست پيدا كنند، اما نمايندگان آنها در مجلس خوش ندرخشيدند و آن طور كه انتظار مي‌رفت، نتوانستند در فراكسيون اميد با يكديگر هماهنگ شوند؛ هرچند با اصلاح هيات رئيسه فراكسيون اميد، اين اميد به وجود آمده است كه آنها به سمت وحدت وانسجام حركت كنند.
آیا مأموريت شوراي اصلاحات به پایان رسیده است؟
محمدرضا عارف چند روز پيش از «تعصب به هويت» سخن گفت و تاکید کرد كه جريان اصلاحات در مسير ترجيح منافع ملي بر منافع جناحي، در جريان انتخابات مجلس دهم از هويت خود گذشت!
منشا فساد در بازار نفت/آیا دوره اقتصاد نفتی تمام شده است؟
سقوط قیمت نفت خام اقتصاد های متکی به درآمد نفت را در کشورهای تولید کننده و صادر کننده نفت خام با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است؛حالا این سئوال مطرح است که چرا قیمت نفت خام باید تا این حد سقوط کند و مهمتر اینکه برای کشورهائی نظیر جمهوری اسلامی ایران از این در این شرایط چه اتفاقی خواهد افتاد؟
روایت المانیتور از ادامه اختلاف نظرها در ایران بر سر دستاوردهای برجام
با گذشت یک سال از امضای توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی، ایرانیان همچنان بر سر دستاوردها و نقاط ضعف این توافق اختلاف نظر دارند.
توضیح کدخدایی درباره رد صلاحیت سيدحسن خميني
ديروز نخستين نشست خبري عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان با اصحاب رسانه برگزار شد، نشستي كه درآن سوالاتي درباره عملكرد اين شورا به ويژه عدم تاييد صلاحيت آيات هاشمي و سيد حسن خميني و تاثيرحقوق‌هاي نامتعارف در بررسي صلاحيت‌ها و غيره مطرح شد.
رمزگشایی FBI از بزرگترین معمای هوایی تاریخ؛ خلبان بوئینگ مالزی عمدا در اقیانوس سقوط کرد
مدارک جدید FBI نشان می دهد که احتمال اینکه خلبان هواپیمای بوئینگ 777 پرواز «ام اچ 370» مالزی، منجر به سقوط عمدی آن شده باشد زیاد است.
پشت‌پرده جنجال فيش‌هاي‌حقوقي از زبان وزیر
ماجراي فيش‌هاي حقوقي و دريافتي‌هاي نامتعارف مديران بانكي و بيمه‌اي به يك بحران جدي و محك تمام عيار براي دولت حسن روحاني تبديل شد. اين اتفاق هم از روزنه‌هاي متعدد براي سوءاستفاده در نظام اداري كشور پرده برداشت و هم دولتي كه منادي شفافيت و مبارزه با فساد بود را به ميدان يك آزمون واقعي فرستاد.
جوانفکر درباره شرکت‌نکردن احمدی‌نژاد در انتخابات: تأیید نمی‌کنم
تحرکات احمدی‌نژاد، حضورش در عرصه عمومی و جهت‌گیری سخنرانی‌ها و تصمیماتش حاکی از این است که او برنامه‌هایی در سر دارد.
ورود آهسته سنتی‌ترین نهاد سیاسی ایرن به شبکه‌های اجتماعی/سیاست‌ورزی مجازی به کمک شورای نگهبان می‌آید
حضور در فضای مجازی نه فقط سیاسیون دسته چندم که این روزها سنتی ترین سیاستمداران چون عباسعلی کدخدایی را هم وسوسه کرده تا سیاست ورزی بی‌واسطه با مردم را تجربه کنند.
معاون کلینتون چه کسی است؟/انتخابی که یادآور زوج اوباما و بایدن است
معتدل،امین، وزین، درستکار ، قابل اطمینان و عقل گرا! این ها خصوصیات کسی بود که امروز هیلاری کلینتون به عنوان "یار انتخاباتی" خود معرفی کرد.چنین انتخابی یادآور زوچ اوباما و بایدن است
اردوغان قدرتمند، سد راه دیپلماسی گازی ایران
یکی از مسائلی که پس از کودتای نافرجام ترکیه در حوزه انرژی، ذهن را به خود مشغول می‌کند، ماجرای صادرات گاز ایران به اروپا از طریق خط لوله است.
چشم پوشی اصول‌گرایان از ریاست جمهوری 96/ 1400 هدف اصلی راست گرایان
در سال 80 جریان راست می‌دانست فردی که بتواند در حدو اندازه ریاست جمهوری و در عین حال دارای محبوبیت عمومی داشته باشد در چنته نداشت.
آیا فصل عذرخواهی دلواپسان فرا رسیده است؟
تخلفات مالی در هر برهه‌ای امری مذموم و غیرقابل پذیرش است. چنانکه همگان بر برخورد با متخلفان تاکید زیادی دارند، اما برخی اوقات تخلفی درکار نیست و از نام آن برای هجمه به رقیب سیاسی استفاده می‌شود.
کدام کشورها بیشترین لوازم آرایشی را به ایران صادر می‌کنند؟/76میلیاردتومان واردات در3ماه
بر اساس اطلاعات گمرک ایران، در سه ماهه نخست سال جاری دو هزار تن معادل ۷۶ میلیارد تومان انواع لوازم آرایشی و بهداشتی از مبادی گمرکی به ایران وارد شده است.
سازماندهي احمدي‌نژادي‌ها/ سخنان نيش‌دار احمدي‌نژاد در مسجد مسعوديه
همزمان با مشغوليت دولت و انفعال احزاب مديران احمدي‌نژاد در حال تدارك كمپ هاي سياسي هستند.
یک ایرانی - آلمانی 18 ساله، عامل تیراندازی مونیخ/ 10 کشته در تیراندازی / خودکشی مهاجم
پلیس اعلام کرد یک ایرانی- آلمانی 18 ساله تنها عامل تیراندازی در مرکز خرید شهر مونیخ آلمان است.
شعار یک جانباز خطاب به احمدی نژاد:
محمود احمدی نژاد عصر پنجشنبه 31 تیر در مسجد مسعودیه واقع در سه راه افسریه تهران بار دیگر پیرامون نحوه نابسامان توزیع ثروت در جهان صحبت و به صورت غیرمستقیم به دولت حمله کرد.
کلینتون معاون خود را معرفی کرد
بسیاری از ناظران انتخابات در آمریکا برگزیدن کین از سوی کلینتون را یک انتخاب هوشمندانه می دانند که می تواند میزان حمایت های حزبی و آرای انتخاباتی او را افزایش دهد.
٢ ميليارد «ين» ضرر بی‌خوابی مرتضوی / روایت‌های متناقض دادستان سابق تهران از معامله با زنجانی
در ایران هم یک شب بی‌خوابی می‌تواند دو میلیارد ین را از سازمان تأمین اجتماعی به جیب بابک زنجانی واریز کند.
سفره دل عارف گشوده شد
محمدرضا عارف بعد ازبازسازي هيات رئيسه فراكسيون اميد تلاش دارد بيش ازگذشته برروند تشكيلاتي وتصميم جمعي دراين فراكسيون تاكيد كند.
شهرام جزایری:اگر دولت گذشته مصلح است به مفسدبودنم افتخارمیکنم /احمدی نژاد در حد مناظره با من نیست
احمدي‌نژاد درحد مناظره با شهرام جزايري در خصوص مسائل اقتصادی نیست. من نحوه مدیریت احمدي‌نژاد را قبول نداشته و ندارم. اگر مجبور به مناظره با احمدي‌نژاد شوم، باز هم مناظره نمي‌كنم.
وزیردولت احمدی‌نژاد:سلایق برخی اصولگراها به اصلاح‌طلبی نزدیک شده/اصولگرایی حول حرف زدن 4نفر نمی‌چرخد
وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد معتقد است پیروزی کاندیدای اصولگرایان مقابل روحانی در سال 96 بستگی به فردی دارد که در نهایت همه اصولگرایان بر روی او به اجماع خواهند رسید.
روایتی از گوشه و کنار صحن و لابی پارلمان دهم/از سکوت عارف تا روزهای آرام مطهری و فعال بودن زنان مجلس
صحن و لابی پارلمان، محفل گفت‌وگوهای پنهان و آشکاری است که می‌تواند بر سرنوشت تک‌تک ایرانی‌ها تاثیرگذار باشد؛ چه آن زمان که تریبون‌ها باز است، چه وقتی که گعده‌های پنهانی برپا می‌شود.
احمد خاتمی:‌ تهمت به شخصیت‌های نظام هدفمند است/حمایت از ترکیه به معنی تایید تمام کارهای اردوغان نیست
خطیب جمعه موقت تهران گفت: در جامعه اسلامی باید توجه کرد، تهمت ها به شخصیت های برجسته نظام و اصل نظام اسلامی هدفمند است و قصد دارند این افراد را از چشم مردم بیندازند.
پرداخت وام ده میلیونی ازدواج باید از فردا آغاز شود/ بانکها چقدر همکاری می‌کنند؟
بانک مرکزی چند روز قبل اعلام کرد پرداخت وام ازدواج ده میلیون تومانی از محل منابع قرض‌الحسنه جاری بانک‌ها را بررسی خواهد کرد. آیا فشار بر بانک‌ها برای دست کشیدن از مخالفت با افزایش مبلغ وام ازدواج مؤثر بوده است. آیا بانک‌ها در پرداخت وام ده میلیونی همکاری لازم را می‌کنند؟
از ایران تا نیس، مقابله تمام عیار با تروریسم/ صدام چگونه به منافقین بیش از ارتش اعتماد داشت؟
عضو پیشین تیم هسته ای کشورمان در تازه ترین مقاله اش ارتباط میان تروریسم و حامیان آنرا مورد بررسی قرار داده است.