پیشنهاد سردبیر
آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
رییس جمهور سابق کشورمان گفت: کسانی که به اموال مردم دست‌اندازی می‌کنند، نمی‌توانند مدعی پیروی از پیامبر باشند و دیگران را تخطئه کنند.
اخبار روز
ناطق نوری: در ۳۷ سال گذشته در بسیاری از مسائل سیر قهقهرایی داشته‌ایم
رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری گفت: در ٣٧ سال گذشته در بسیاری از مسائل سیر قهقهرایی داشته و با این وضعیت نمی‌توانیم ادعا کنیم که برای دیگران الگو هستیم.
عربستان و اسرائیل بهم نزدیک‌تر می‌شوند؟
به عقیده کارشناسان اسرائیلی توافق سازش بین ترکیه و اسرائیل، موجب نزدیک شدن روابط اسرائیل با عربستان سعودی شده و از طرف دیگر روابط ترکیه و مصر را نیز بهبود می‌بخشد.
سوءاستفاده سیاسی تندروها از یک حادثه علیه دولت روحانی
تلاش دلواپسان‌ایرباس برای ربط‌دادن مرگ‌سربازان به خرید‌هواپیما!
در حالی که دولت ایران قرار است پول هواپیماهای خریداری شده را قسطی بپردازد عده‌ای در تلاشند تا با استفاده از احساسات عمومی، مرگ سربازان را به خرید هواپیما از ایرباس و بویینگ ارتباط دهند!
ماهیت آشتی آنکارا و تل آویو و تأثیر آن بر ایران
به نوشته وال استریت ژورنال مقامات آمریکایی بر این باورند توافق ترکیه و اسرائیل به این جهت حاصل شده است که دو طرف افزون بر منافع اقتصادی و امنیتی مشترک، نظارت بر فعالیتهای ایران در منطقه را مدنظر داشته باشند.
رفراندوم بریتانیا بر بورس ایران و جهان چه تاثیری داشت؟
خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا این روزها بحث داغ رسانه‌های جهان است این موضوع منجر به تکان خوردن بورس‌های بزرگ اروپایی و آسیایی شد.
بازی دو سر باخت محیط‌بانان/ اسلحه را از آنها بگیرید
در شرایط کنونی اگر محیط‌بانان مقابل شکارچی متخلف مقاومت و از اسلحه استفاده کنند محکوم به اعدام می‌شوند و اگر از آن استفاده نکنند شهید می‌شوند، بنابراین باید اسلحه را از آنها بگیرند.
آیت‌ الله مکارم‌: فقرا توان پرداخت اجاره خانه را ندارند، اما برخی حقوق‌ 200 میلیونی می‌گیرند
آیت‌ الله ناصر مکارم‌شیرازی در مراسم احیای شب قدر گفت: اکنون شاهد حقوق‌های سرسام آور در جامعه هستیم. در حالی که برخی از فقرا به دلیل ندادن اجاره، از خانه‌هایشان بیرون انداخته می‌شوند و آواره خیابان‌ها می‌شوند، برخی مدیران حقوق‌های 100 میلیونی و 200 میلیونی در این کشور می‌گیرند.
چرا انگلیس آغوش اتحادیه را ترک کرد؟/ واکنش رهبران جهان به بریکست
حامیان خروج بر این باورند که بریتانیا بدون اتحادیه بریتانیا می تواند همچنان یک کشور هسته ای و عضو ناتو و یکی از کشورهای بزرگ در شورای امنیت سازان ملل متحد، نفوذ خود را حفظ خواهد کرد.
سبقت احمدی نژاد از روحانی در خیابان سمنگان؟
تحرکات اخیر احمدی نژاد بیانگر این موضوع است که وی قصد دارد به طور جدی وارد کارزار انتخابات شود. هرچند که اطرافیان وی کاملا این موضوع را تکذیب میکنند و سفرهای استانی احمدی‌نژاد را چیزی جز دعوت مردمی نمی‌دانند.
مصائب جناح راست در انتخابات آتي چیست؟
يكي از منظر گفتمان جناح راست كه پيروزي و شكست اين جريان در گرو اين مساله است. دوم بحث اجماع و وحدت اين جريان است كه ديگر مولفه اساسي در نتيجه انتخابات ٩٦ خواهد بود.
سنتی که روحانی در ایران باب کرد؛ معذرت خواهی بدون لکنت زبان
پیش از دولت روحانی عذرخواهی و استعفا واژگان غریبی در ادبیات سیاسی ایران بود
آیا اصولگرایان می توانند در انتخابات 96 به کاندیدای واحد برسند؟
اصولگرایان در اين فرصت باقيمانده تلاش خود را خواهند كرد تا به گفتماني كه بتواند لااقل بدنه اجتماعي آنها را به حركت در بياورد و اعتمادسازي لازم را ايجاد كند، دست يابند اما اين كار چندان ساده نخواهد بود.
روايت متفاوت‌ از فيش‌هاي حقوقي/ صورتحساب به جای فیش حقوقی؟
دو روايت از دو راوي كه اين روزها سكوت كرده بودند؛ راوياني كه بعد ديگري از ماجراي فيش‌هاي حقوقي را علني كرده‌اند.
مدیران بانکی در غرب چقدر حقوق و مزایا می گیرند؟
مدیرعامل اجرایی شرکت خدمات مالی و بانکداری سیتی گروپ در سال 2015 میلادی پاداش نقدی به مبلغ 6 میلیون دلار دریافت کرده است.
آیا بخشی از انتقادها به قرارداد نفتی به جا بود؟/ سه نکته ای که برای سرمایه گذاران خارجی مهم است
« به نظر من بخشی از اشکالاتی که در موارد حقوقی به قراردادهای نفتی وارد شد،به جا بود؛ به خصوص درباره مالکیت. مالکیت میدان نفتی برای ایران است ولی مالکیت تجهیزاتی که سرمایه گذار خارجی می آورد متعلق به کیست؟»
مسئول روابط عمومی سپاه:
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد/درقضبه فیشها به اعتمادمردم به نظام لطمه زدند
روز گذشته متنی در فضای مجازی دست به دست می‌شد که در آن حرف از پرداخت‌های نامتعارف بود؛ طبق ادعای مطرح‌شده در این متن، دریافت‌کننده این ارقام از مقامات ارشد سپاه پاسداران هستند.
پرواز مستقيم تهران- بانكوك برقرار شد/ 3 هزار توريست تايلندي درراه ايران
نادا بوراناسیری، مدیر اجرایی ایرآسیا ایکس تایلند شب گذشته در مراسم آغاز پرواز مستقيم بانكوك – تهران از فروش بيش از 3 هزار بليط با مقصد تهران به گردشگران تايلندي خبر داد.
رقیب روحانی کیست؟/٢١ چهره احتمالی نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری+اسامی
آنها تلاش برای‌یک‌‌دوره‌ای‌کردن ریاست‌جمهوری روحانی را آغاز کرده‌اند. نشانه‌های زیادی برای آن وجود دارد، تا جایی که وقتی سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی در سال ٩٦ سخن می‌گوید، رسانه‌های همسو سراغ دیگر اصولگرایان می‌روند تا تکذیبیه بگیرند و گفته مصباحی‌مقدم را اظهارنظر شخصی او تفسیر کنند.
نشریه آمریکایی واشنگتن پست گزارش داد، مردم انگلیس در پی رای به خروج از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی روز پنجشنبه، حالا شدیدا در حال جستجوی این عبارت در سایت گوگول هستند: اتحادیه اروپا چیست؟!
پاداش‌های چند صد میلیونی در روزهای آخر دولت دهم
لیست پاداش‌های مقامات دولت احمدی‌نژاد؛ 2میلیارد در یک مورد+جدول
لیست پاداش‌های مقامات دولت سابق تحت عنوان دریافت نشان ملی نشان می‌دهد که دولتی‌های سابق فقط در همین یک فقره، در مجموع 2 میلیارد و 653 میلیون تومان دریافت کرده‌اند.
بازی دشمن‌تراشی و اختلاف‌افکنی تندروها بین چهره‌های ملی
بهره‌برداری از سردار‌ سلیمانی برای بازی‌های انتخاباتی/توهم از یک حضور
در این بهره‌برداری از شهرت سردار قاسم سلیمانی‌، اصولگرایان خواسته یا ناخواسته یک بار دیگر وارد بازی دشمن‌تراشی و اختلاف‌افکنی بین چهره‌های ملی با جریان‌های داخلی شدند که بدون شک این بازی نه تنها ختم به موفقیت و پیروزی محافظه‌کاران نخواهد داشت بلکه به سرنوشتی بهتر از نمونه‌های نزدیک آن در سال‌های اخیر ندارد و دست آخر این انسجام ملی و منافع ملی است که تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.
واکنش بازار ارز و طلا به خروج انگلیس از اتحادیه‌اروپا/سکه‌گران شد/پیش‌بینی‌کارشناسان
بازار طلا و سکه ایران به جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا واکنش نشان داد. در حالی دیروز قیمت طلا در بازار جهانی به دنبال شوک خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ۵۵ دلار افزایش یافت که این موضوع بازار داخلی ایران را نیز تحت‌تاثیر قرار داد؛ تا جایی که قیمت سکه ۳۱ هزار تومان افزایش پیدا کرد.
بعد از بریتانیا نوبت کدام کشورهاست؟
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست ضمن اشاره به رای تاریخی مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا به بررسی کشورهایی پرداخته است که می‌توانند گزینه‌های بعدی خروج باشند.
پیشروی پلکانی معاملات مسکن؟
بازار معاملات مسکن شهر تهران در فصل اول سال 95 مطابق پیش‌بینی کارشناسان خبره، با «رشد غیر تورمی در حجم خرید آپارتمان» مواجه شد.
آیا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به نفع ایران است؟
یکی از نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا که عضو گروه دوستی این نهاد با ایران نیز هست، گفته که خروج انگلیس از اتحادیه به نفع تهران نخواهد بود.
تشکیل اتاق‌های فکر علیه دولت؛ پروژه‌ای برای یک دوره‌ای کردن دولت روحانی
تخریب کنندگان دولت با تشکیل اتاق‌های فکر، وارد فاز جدیدی از موج سازی تخریبی علیه دولت یازدهم شدند.