حضرت آیت الله خامنه ای:
دومین پایه تفکر بسیجی که تکمیل کننده پایه اول و شرط لازم آن است، بصیرت و روشن بینی به معنای شناخت زمان و اولویت ها، شناخت دوست و دشمن و شناخت ابزار مقابله با دشمن، است.
اخبار روز
سیدحسن خمینی:
اعتقاد به امر به معروف و نهی از منکر حاکمان، مهمترین وظیفه ی دانشگاهیان/در دام افراط و تفریط گرفتار نشوید
دانشجو و نهاد دانشگاه در سال های گذشته و در روزهای ترقی خواهانه ملت، برای نیل به حکومتی برخواسته از هویت ایرانی و اسلامی، نقشی اساسی ایفا نمودند و در دوران جوشش نهضت به رهبری امام خمینی همپای حوزه های علمیه عنوان محلی برای تدبیر حکومت دینی نقش آفرینی نمودند. در این میان تشکل های نهادهای دانشجویی و انجمن های دانشجویان مسلمان، سنتی بود در پناه آن زیادت و رشد اندیشه ورزی و دین باوری توامان برای نفس دانشگاهی به ارمغان آورد.
علم الهدی، امام جمعه مشهد:
موسوی و کروبی کنار دریا و ییلاقشان برقرار است / دادستان حکم بازداشت این دو را داده است
امام جمعه مشهد گفت: خبرگان، ناظر بر عملکرد رهبری نیستند چون رهبر ولی همه است و خبرگان نمی توانند بر عملکرد ولی خود نظارت کنند.
لاریجانی: نگاه مثبتی به مذاکرات دارم/  در خیلی از زمینه‌ها می‌توانیم به توافق دست پیدا کنیم / غرب نگاه بقالی به مذاکرات نداشته باشد
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه مثبتی به مذاکرات هسته‌ای دارد گفت: می‌توان در بسیاری از زمینه‌ها به توافق دست پیدا کرد اما طرف مقابل نباید نگاه بقالی به مذاکرات داشته باشد.
گزارش روزنامه روسی کامرسانت از
جزئیات نخستین دور مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 پس از توافق بر روی تمدید
به احتمال زیاد، مذاکرات در سطح کارشناسان برگزار خواهد شد که بعدها، در صورت لزوم، مدیران سیاسی وزارت امور خارجه کشورهای شرکت کننده نیز به آنان خواهند پیوست (از طرف روسیه – سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه شرکت خواهد کرد).
سیدمحمد خاتمی:
آیا رواست که نمایندگان 7 تا 10 درصد جامعه، خواسته‌های خود را بر مردم تحمیل کنند؟ / انصافا کار روحانی درست است / دولت آمریکا در زمان ما بیشتر بازیگری می‌کرد
رییس بنیاد باران گفت: حضور در انتخابات به معنای این است که افراد بتوانند از راه‌های قانونی و مردم‌سالارانه که بیان شده است مشارکت بیشتری در عرصه مدیریت و تصمیم‌گیری کشور داشته باشند.
نگاه روزنامه فرانسوی لاکروا به تمدید مذاکرات هسته ای:
روحانی آبروی خود را وسط گذاشته است
روزنامه لاکروا چاپ فرانسه تمدید مهلت مذاکرات اتمی میان ایران و کشورهای غربی را مهم ارزیابی کرد اما پیامد ای سیاسی این اقدام را خیلی حساس توصیف کرده است.
نیویورک تایمز:
روحانی بجنبد؛ شکست توافق هسته ای یعنی شکست او در انتخابات آینده ریاست جمهوری
یکسال پیش، ایرانیان پس از پیروزی حسن روحانی و در پی وعده ی او برای مذاکرات هسته ای و لغو تحریم ها در خیابان ها به پایکوبی پرداختند.
نتیجه ی نظرسنجی «تیک»،
65 درصد، تمدید مذاکرات هسته ای را نشانه ی نزدیکی به توافق نهایی می دانند
براساس نظرسنجی که پایگاه خبری «تیک» برگزار کرد، 65 درصد افراد تمدید مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 را نشانه ی قدم گذاشتن در مسیر حل موضوع هسته ای می دانند.
محمد فرهادی با 197رای موافق، وزیر علوم شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به "محمد فرهادی" پنجمین وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری اعتماد کردند.
مطهری: نمایندگان قول هایی گرفته اند؛ به فرهادی رای ندهید/لاریجانی: اتهام به مجلس کار مردانه‌ای نیست/نادران: امیدوارم مطهری هدایت شود
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رای عدم اعتماد مجلس به دو گزینه پیشین دولت برای وزارت علوم، گفت که رای اعتماد مجلس به فرهادی مجلس را متهم به منطق دوگانه و یک بام و دو هوا می‌کند و این شائبه پیش می‌آید که خدای نکرده معامله‌ای در کار است.
فرهادی:
فتنه خط قرمز من است / هیچ نامه‌ای را امضاء نکرده‌ام
محمد فرهادی گفت: به اعتبار تجربه و دانش خود به صراحت می‌گویم مسأله محوری امروز و آینده کشور مسأله پیشرفت علمی است و تأکیدات رهبری بر این موضوع نیز موید همین امر است.
رئیس جمهور در مجلس:
رای نیاوردن وزرا را به مسائلی منتسب نکنید که موجب اهانت به مجلس باشد
رئیس جمهور خطاب به ملت شریف ایران گفت: رای نیاوردن وزرا را در سایت‌ها و رسانه‌ها به مسائلی منتسب نکنید که نتیجه‌ی آن اهانت به مجلس و یا نمایندگان مجلس باشد.
داعش: ایرانی ها خودشان را به شکل ما در آورند و در نزدیکی مرز به ما حمله کردند
چند روز پیش نیروهای داعش از شهرهای جلولاء و سعدیه در خاک عراق عقب رانده شدند. نیروهای داوطلب شیعه عراق، پیشمرگ های کرد با حمایت هوایی امریکا، نیروهای داعش را از جلولاء و سعدیه که تنها سی کیلومتر با مرزهای ایران، فاصله دارند، عقب راندند.
کریستین ساینس مانیتور:
آیا احمدی نژاد برمی گردد؟
ساعت 6 و 25 دقیقه صبح در هوای سرد و نیمه تاریک، اولین مرید و طرفدار به «میدان 72» در نارمک می رسد ، میدانی پر از درخت در شرق تهران جایی که رییس جمهور پیشین و بحث برانگیز و جنجالی ایران در آنجا زندگی می کند و برای بازگشت غیر محتمل خود به صحنه سیاسی نقشه می کشد.
حمایت لاریجانی از «تمدید مذاکرات» : کار عاقلانه‌ای بود
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعی است در مذاکرات سیاسی که هنوز همه ابعاد آن روشن نشده و اختلاف‌نظر وجود دارد باید زمان داد تا دقیق‌تر کارها پیش برود.
نخستین ادعا در مورد آنچه ذر وین گذشت،
«امریکا صبح روز دوشنبه مذاکرات هسته ای را به شکست کشانده و مذاکرات را ترک کرده بود»
در ادامه به نقل از دیپلمات ها ادعا شد که امریکا تنها پس از آن به میز مذاکره بازگشت که پیشنهادهایی جدید مطرح شد.
رهبر معظم انقلاب:
امریکا و کشورهای استعمارگر اروپایی دور هم جمع شدند تا ایران را در قضیه هسته ای به زانو درآورند اما نتوانستند
در مسئله‌ی هسته‌ای، آمریکا و کشورهای استعمارگر اروپایی دور هم جمع شدند و همه‌ی تلاششان را کردند که جمهوری اسلامی را به زانو دربیاورند اما نتوانستند و نخواهند توانست.
حمید رسایی:
منتظر بودیم روحانی دیشب از ما عذرخواهی کند / توافق انجام شد اما کارخانه‌ها پلمپ شد و گرانی بیشتر شد
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مذاکرات وین گفت: نمی‌دانیم در مذاکرات وین چه توافقی شده که طرف آمریکایی از آن راضی است.
علی مطهری:
باید ببینیم حرف حساب‌ موسوی و کروبی چیست/اینکه می گویند، کسی حق حرف زدن در مورد اعضای مجلس خبرگان را ندارد بی‌ربط است
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اگر اعتراضات سال 88 خوب مدیریت می‌شد فتنه مسئله آنچنان مهمی نبود، گفت: باید این بستر تفرقه جمع شود چرا که به صلاح انقلاب نیست.
رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا:
تمدید هفت ماهه مذاکرات یعنی توافق نزدیک نیست / کاخ سفید باید به کنگره توضیح دهد که تمدید چه توجیهی دارد
تمدید مذاکرات بهتر از توافق بدی است که در دوره‌ای از گفت‌وگو‌ها به نظر می‌رسید در حال شکل گرفتن است. با این حال اگر ایران در سال گذشته نتوانسته است تصمیم قاطعی بگیرد، حال دلایل کمتری وجود دارد که فکر کنیم ایران در چند ماه آینده ممکن است نظرش را عوض کند
محمدجواد ظریف در نشست خبری:
احساس مي كنم تا روز موعود فاصله زيادي نداريم / يك سال تلاش ديپلماتيك به زودي به نتيجه مي رسد
وزیر امور خارجه درنشست خبری گفت: تلاش ما این است که در نزدیکترین زمان به تفاهم سیاسی و بعد از آن به تدوین تفاهم به صورت یک مجموعه فنی و سیاسی برسیم.
بیانیه مشترک اشتون و ظریف:
قصد داریم حداکثر طی چهارماه، توافق را نهایی کنیم / آذرماه، دور بعدی مذاکرات
بیانیه مشترک کاترین اشتون و محمدجواد ظریف در خصوص مذاکرات هسته ای منتشر شد.
سیدعباس عراقچی:
می خواهیم ظرف چند هفته آینده به یک توافق کلی برسیم / کسی مایل به پایان مذاکرات نبود /  موضع اروپایی‌ها و آمریکا با روسیه متفاوت است / درباره هیچ موضوعی هنوز توافق نکرده‌ایم
مذاکره کننده ارشد ایران درباره تمدید مذاکرات هسته‌ای تا 9 تیرماه 94 گفت: نمی‌خواهیم هفت ماه مذاکره کنیم بلکه بنا داریم ظرف چند هفته آینده به یک توافق کلی برسیم و بلافاصله بررسی جزییات را شروع کنیم.
حسن روحانی:
مذاکرات تا رسیدن به توافق نهایی ادامه می‌یابد / سانتریفیوژها هرگز متوقف نمی‌شوند، چرخ زندگی مردم نیز بهتر خواهد چرخید
حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران گفت: مذاکره به توافق نهایی منجر خواهد شد.
جان کری در کنفرانس خبری پس از پایان مذاکرات وین:
اگر بخواهیم شرایط امروز را ترک کنیم و به عقب برگردیم، احمق خواهیم بود/باید صبور باشیم/قطعا می توانیم به توافق برسیم/به کمک کنگره درباره تمدید مذاکرات نیاز داریم
جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت: از وزیر خارجه ایران که تلاش زیادی با جدیت برای به نتیجه رسیدن مذاکرات انجام داده است، تشکر می‌‌کنم.
پوتین: تحریم ها را به صورت یکجانبه از ایران رفع می کنیم، چین را هم تشویق به چنین کاری می کنیم
المیادین مدعی شد که ولادیمیر پوتین قول لغو تحریم ها را به ایران داده است.
تحلیل تیک