روزبه پیروز، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و موسسه دانشگاه بازرگانی ایرانیان در تهران گفت: انتخاب روحانی و گشایش فضای گفتگو با آمریکا تاثیر روانی عظیمی بر اقتصاد کشور دارد. به پایان دوره احمدی نژاد که نزدیک می شدیم، من این احساس را داشتم که دیگر مردم به کل امید خود را از دست داده اند.
اخبار روز
لوران فابيوس: توافق هسته اي احتمالي با ايران، بهانه را ازديگر کشورها براي ساخت بمب اتمي مي گيرد
لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه، در گفتگویی اختصاصی با فرانس 24 گفت ما توافقنامه ای هسته ای با ایران می خواهیم که بهانه به دست دیگر کشورهای خاورمیانه برای ساخت بمب اتمی ندهد.
سخنگوي پنتاگون: آمريکا عمليات خود را در تکريت به شرط نبود ايران از سر مي گيرد
سرهنگ استیو وارن در روز جمعه گفت: عراقی ها باید تصمیم گیری کنند.آنها توانستند ببینند که دقیقا ایرانی ها برای آنها چه امکاناتی را در تکریت و اطراف آن فراهم کردند.آنها همچنین این توانایی را دارند که مشاهده کنند ائتلاف چه امکاناتی را برای آنها در عملیات های خود در سراسر عراق فراهم کرده است.
عراقچي: ان‌شالله مسائل حل مي‌شود / بنايي براي ادامه مذاکرات تا سه‌شنبه نداريم / وزرای خارجه به لوزان می آیند
يک عضو تيم مذاکره کننده هسته‌اي ايران اعلام کرد که برخي وزيران خارجه 1+5 روز شنبه و برخي يک‌شنبه به لوزان مي‌آيند.
وزیر کشور لبنان: تحریم های ایران نباید رفع شود! / تهران با پول بیشتر، دخالت بیشتری در منطقه می کند!
ایران ،لبنان را به عنوان بخشی از منطقه تحت نفوذ خود قلمداد می کند و سیاست هایش در لبنان سبب بی ثباتی و تفرقه در کشور می شود.اخبار نگران کننده امروز یمن یادآور تمایلات و اهداف ایران است.
گزارش خبرگزاری فرانسه از
قدم های دیپلماتیک روحانی در مسیر توافق هسته ای
حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز پنجشنبه از سران انگلیس ، فرانسه و روسیه خواست از « فرصت استثنایی » بوجود آمده برای انعقاد یک موافقتنامه هسته ای استفاده کنند. این درخواست روحانی در حالی مطرح شد که زمان ایران و قدرت های جهان ( پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلما ن) برای دستیابی به یک موافقتنامه چارچوب رو به پایان است.
الجزیره:
پیام ظریفِ وزیر خارجه ایران به عربستان در ارتباط با یمن
الجزیره با اشاره به اینکه ایران خواهان توقف حملات علیه یمن است، گزارش داد: ایران اجازه نخواهد داد معادله سیاسی موجود در یمن تغییر کند.
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور خبر داد:
نامه روحانی به رئیس جمهور آمریکا و دیگر سران 1+5
حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با ارسال نامه به روسای کشورهای عضو 1+5 مواضع کشورمان در خصوص مسائل هسته‌ای را مطرح و آخرین وضعیت مذاکرات را تبیین کرد.
CNN: حمله اعراب به یمن تازه شروع کار است / عربستان از ترس ایران فرمان جنگ صادر کرد
عربستان از تصمیم خود برای اعزام صد و پنجاه هزار نیرو و صد فروند جنگنده برای عملیات نظامی در یمن خبر داده است.
یورونیوز: سقوط هواپیمای ژرمن وینگر عمدی بود!؟
شبکه یورونیوز به طور مستقیم کنفرانس خبری کمیسری فرانسه درباره سقوط هواپیما ژرمن وینگز را در حالی پوشش داد که مسئولان فرانسوی سقوط این هواپیما را کاملاً عامدانه توصیف کردند.
بازگشت ظریف و کری به لوزان؛ آیا توافقی در راه است؟
جان کری وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه واشنگتن را برای ماموریتی تاریخی ترک کرد با این امید که توافقی را منعقد کند که بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران را در سال‌های پیش رو کنترل کند. کری و تیم وی بعد از ماه‌ها مذاکرات در پشت درهای بسته بار دیگر عازم گفتگو در سوئیس با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران شدند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هفته ای کلیدی برای مذاکرات هسته ای در راه است
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد هفته آتی، هفته‌ای کلیدی در مذاکرات هسته‌ای با ایران به شمار می‌رود.
پادشاه عربستان 12 نیمه شب فرمان جنگ داد: حمله جت های عربستان سعودی به یمن
شبکه المیادین در خبری از وقوع چند انفجار قوی در صنعا و شنیده شدن صدای پرواز هواپیما برفراز پایتخت یمن خبر داد.
ظريف: اين دور از مذاکرات بسيار حساس است/ طرف مذاکره بايد ميان تحريم و توافق يکي را انتخاب کند
وزير امور خارجه کشورمان گفت: آنها روش فشار را براي سي سال گذشته در موضوع هسته اي استفاده کرده و تحريم هاي غيرقانوني دو جانبه را عليه ايران وضع کردند اما با ايستادگي مردم ايران روبرو شدند. لذا اگر آنها تصميم دارند به نتيجه برسند بايد ميان تحريم و يا توافق، يکي را انتخاب کنند.
آمریکا: مذاکرات با ایران محرمانه باقی خواهد ماند / حساب کردن کنگره روی اسرائیل برای دریافت اخبار مذاکرات مضحک است
وزرات امور خارجه آمریکا روز سه شنبه با امتناع از دامن زدن به ماجرای جاسوسی اسراییل از مذاکرات هسته ای با ایران، اعلام کرد آمریکا همچنان به اسراییل در مورد مذاکرات با ایران و نیز برنامه هسته ای این کشور اطلاع رسانی خواهد کرد.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: رئیس از جاسوسي اسرائيل از مذاکرات هسته اي ايران يکه خوردم
بسیاری از جمهوریخواهان با هر گونه توافقی که برنامه هسته ای ایران را صراحتا و به طور قاطع لغو نکند مخالف هستند.
اوباما: توافق با ايران براي امنيت آمريکا و اسرائيل خوب خواهد بود  / توافق مسلما توافقی خوب خواهد بود
اوباما گفت:اگر توافق باشد و این توافق ،توافقی خوب باشد این موضوع برای امنیت آمریکا و اسرائیل خوب است.
شبکه MSNBC:
آیا اختلاف جان کری و لوران فابیوس در مذاکرات با ایران، اقدامی از پیش برنامه ریزی شده، است؟
چیزی من جالب است موضوع حساسیت رای دهندگان عرب و نوع تعبیری است که نتانیاهو برای آنان به کار برده است، اینکه وی راه حل دو کشوری را روز پیش از انتخابات مردود دانسته بود. علت نیز این است که اظهارات نخست وزیر اسرائیل درباره رای دهندگان عرب برای رئیس جمهور در خصوص مسائل نژادی، غیر قابل قبول بود.
دیوید کامرون: جایگزین های توافق هسته ای با ایران «ناخوشایند» است
آمریکا، انگلیس، فرانسه ، روسیه و چین به همراه آلمان اعضای گروه 1+5 را تشکیل می دهند و طرف مذاکره هسته ای با ایران هستند.
کنفرانس خبری مشترک وزرای خارجه انگلیس و عربستان،
هاموند: با عربستان عدم پیشرفت برنامه های هسته ایران را بررسی کردیم / فیصل: برنامه ایران به تهدیدی برای منطقه تبدیل شده است
سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان سعودی اظهار داشت: در دیدار با هاموند(وزیر خارجه انگلیس) در ریاض مسئله بحران یمن و برنامه هسته ای ایران را که به تهدیدی برای منطقه تبدیل شده است، بررسی کردیم.
تشدید اختلاف بین نتانیاهو و اوباما / نیویورک تایمز: همه چیز زیر سر ایران است
وفاداران به نتانیاهو در تلاشی که به نظر می رسد مقابله با انتقادات اوباما از اظهارات بحث برانگیز نتانیاهو است گفتند علت اصلی تنش ها با واشنگتن مخالفت شدید اسرائیل با توافق هسته ای با ایران است.
سفر وزیر اطلاعات اسرائیل به فرانسه: می خواهم به هر شکلی از دستیابی به توافقی بد جلوگیری کنم
وزیر اطلاعات اسرائیل اعلام کرد روز یکشنبه به فرانسه سفر می کند تا درباره مذاکرات تهران و قدرت های بزرگ درباره برنامه هسته ای ایران گفتگو کند.
مسئله ی دشواری که ذهن ظریف و کری را مشغول کرده است: تحریم های سازمان ملل متحد
یک مذاکره کننده در زمان برگزاری مذاکرات پنج روزه در لوزان سوئیس که روز جمعه به پایان رسید گفت : « آنها ( ایرانی ها ) می گویند این تحریم ها مانعی برای توافق است. »
وزیر خارجه انگلیس: توافق بد را نمی پذیریم
وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد: این اتفاق نظر وجود دارد که «پیشرفتی مهم» در مذاکرات هسته ای با ایران در زمینه های اصلی به دست آمده است.
حضرت آیت الله خامنه ای: دلواپس بودن جرم نیست /  از این دولت‌ حمایت می‌کنم البته چک سفید امضا به کسی نمی‌دهم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب دقایقی پیش در اجتماع پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم حضرت ثامن الحجج(ع) به ایراد سخنرانی پرداختند.
روحانی: طرف مقابل باید تصمیم بگیرد / در سوئیس،  نقطه نظرات مشترکی به وجود آمد
رییس‌جمهور با بیان اینکه اختلاف‌نظرهای باقی‌مانده می‌توانست در همین مذاکرات حل و فصل شود، گفت: دو طرف احساس کردند که زمان بیشتری نیاز دارند و طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادند، ادامه مذاکرات را به چند روز آینده موکول کردند.