آلبوم عکس
نگاه لس انجلس تایمز به بازخورد طرح هسته ای آمریکا در ایران:
پیشنهاد امریکا که هدف آن رفع مشکلی اساسی در مذاکرات هسته ای با ایران است، با تردید محافظه کاران و سایر جناح های سیاسی در تهران روبرو شده است.
دیپلمات های غربی:
دیپلمات‌های غربی می‌گویند که ایران پیشنهاد آمریکا برای تعطیل کردن یا تغییر نوع فعالیت تاسیسات زیرزمینی غنی سازی اورانیوم در فردو را رد کرده است.
اخبار روز
اژه ای خبر داد:
سخنگوی دستگاه قضا گفت: متهم پرونده نفتی به صورت همزمان از سه شناسنامه جعلی بهره‌برداری داشته است.
در حالی که تیم مذاکره کننده هسته ای ایران بدون خستگی در حال پیمودن قاره ها به منظور حل پرونده هسته ای تا قبل از انقضای توافق موقت در ۲۴ نوامبر می باشند، سازمان انرژی هسته ای سازمان ملل می گوید که ایران در پاسخگویی به بخشی از سوالات باقی مانده این موسسه، مردود شده است.
نشریه ایتالیایی:
در حال حاضر، هیچ همکاری میان ایران و آمریکا وجود ندارد، لیکن آمریکا باب این موضوع را باز می گذارد. ایتالیا ارسال دو محموله سلاح را تأیید می کند لیکن مسوولیت اصلی در جبهۀ دیپلماتیک خواهد بود
روزنامه لوتان:
ژیل کپل، اسلام شناس فرانسوی و استاد علوم سیاسی، به تازگی از سفر به برخی کشورهای منطقه خاورمیانه بازگشته است.
رویترز ادعا کرد:
دور هفتم و نهایی از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه کشورهای ۱+۵ از جمعه گذشته، بیست و هشتم شهریور، در نیویورک آغاز شده است.
نشریه روسی:
اگر واشنگتن به راستی مخالف ناکام ماندن مذاکرات پیرامون برنامه هسته ای است، در این صورت چه مانعی داشت، تا از ایران نیز برای شرکت در کنفرانس پاریس دعوت می کرد ؟ اما، به نظر می رسد که در کاخ سفید، با هنرهای ظریف دیپلماسی آشنایی ندارند.
چنارهای خیابان ولیعصر قدمتی بالای ۷۰ سال دارند. خيابان ولیعصر به دستور رضاشاه در سال ۱۳۰۷ ساخته شد و در سال ۱۳۱۸ ادامه آن تا تجریش آماده شد.
الميادين:
به گفته رئیس جمهور ترکیه، ربوده شدگان ترکیه در عراق در چارچوب عملیات برنامه ریزی شده سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه آزاد شدند.
معاون اول قوه قضاییه با ارسال نامه‌ای به وزیر ارتباطات از او خواست که ظرف حداکثر یک ماه نسبت به فرآهم آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه های اجتماعی نظیر وآتس آپ، وایبر و تانگو اقدام کند، در غیر این صورت قوه قضائیه نسبت به این امر اقدام خواهد کرد.
نشریه آلمانی:
مخالفان وزیر علوم سیاست های وی را بسیار اصلاح طلبانه خواندند و به دلیل بازگرداندن برخی دانشجویان و اساتید بر سر کار، علیه وی شکایت کردند.
زاکانی با اشاره به تأثیر ایران در تحولات منطقه گفت: اگر حاج قاسم چند ساعت دیرتر به بغداد می‌رسید، بغداد سقوط می‌کرد همان‌طور که اگر الگو و اراده ایران نبود، سوریه سقوط می‌کرد؛ پس از پیروزی بشار در انتخابات بشار می‌گفت به‌جای این‌که به من تبریک بگویید بروید به رهبری ایران تبریک بگویید.
همزمان با پایان دور نخست مذاکرات ایران و گروه پنج به علاوه یک در نیویورک، وزیر خارجه آلمان روز جمعه گفت که ایران دیگر نمی‌تواند در گفت‌وگوهای هسته‌ای با شش قدرت جهانی «وقت تلف کند».
کاخ سفید می گوید انتظار ندارد در جریان اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیداری بین پرزیدنت اوباما و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران صورت گیرد.
مشاور فرهنگي رئيس جمهور نسبت به گشت ارشاد موتوري گروه انصار حزب‌الله واکنش نشان داد.
انتقاد امام جمعه موقت تهران از دولت روحانی:
خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه از شاخه های حرکت ضدانقلابی فتنه،حذف نیروهای انقلابی است، گفت: در وزارتخانه ای ۷۴ مهندس انقلابی را به اسم بی سواد بیرون کردند در حالی که سوابق این ۷۴نفر منتشر شده و موجود است.
آیت‌الله مصباح یزدی بی بصیرتی خواص در جامعه اسلامی را عاملی مهم در گمراه شدن افراد دانست و با تأکید بر شناخت و عمل به حق گفت: در انقلاب نیز افرادی داشتیم که سی سال در این مسیر بودند، اما امروز تغییر مسیر داده است.
رابطه با آمریکا تا قیامت قطع نمی ماند،
رییس‌جمهور تصریح کرد: هر اقدامی بدون هماهنگی با دولت و رضایت مردم آن کشور، مبارزه با تروریسم نیست و نام دیگری دارد که به آن تجاوز می گویند.
ادعای غرب:
کشورهای غربی از ایران خواسته‌اند از پاسخ به پرسش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رابطه با آزمایش‌های انفجاری طفره نرود. بدون پاسخ به این پرسش‌ها لغو بسیاری از تحریم‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.
واشنگتن پست:
روز دوشنبه ایران درخواست آمریکا مبنی بر مشارکت در جنگ علیه مبارزان دولت اسلامی (داعش) را رد کرد، اما آمریکا اعلام کرد این احتمال همچنان پابرجا است که در یک فرصت بی نظیر با رقیب اصلی اش در خاورمیانه متحد شود.
سایت آیت الله هاشمی رفسنجانی منتشر کرد:
پس از انتشار خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی در مورد دیداری در خانه شهید قدوسی با حضور رهبر معظم انقلاب و در پی آن انتشار روایت دیگری از آن ملاقات توسط آیت الله مصباح یزدی، امروز سایت آیت الله هاشمی سخنان امام خمینی در مورد «مقدس نماهایی که مبارزه با شاه را حرام می دانستند» را منتشر کرد.
خوشبختانه روند رویدادها هم در ایران و هم در خاورمیانه در جهت روابط مساعد میان ایران و ایالات متحده حرکت کرده‌ است. به نظر می‌رسد ایران صادقانه به مذاکره بر سر محدودکردن برنامه اتمی‌‌اش در مقابل لغو تحریم‌های بین المللی علاقه‌مند است.
روایت نشریه روسی از
رجب صفراف، رئیس مرکز مطالعات ایران معاصر، در گفتگویی با خبرنگار نشریه «وستی کافکازا»، طی تفسیری از نتایج اجلاس سازمان همکاری های شانگهای در شهر دوشنبه گفت: «ایران بدون شک، علاقمند پیوستن به عضویت با حقوق کامل به سازمان همکاری های شانگهای، با هدف همکاری های گسترده با اعضای فعال این ساختار همگرا است».
یک رسانه آلمانی بررسی کرد:
نمایندگان ایران در هفته‌های اخیر در وین با سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه و بریتانیا) و در ژنو با آمریکا مذاکرات دوجانبه کردند تا پیش از گفت‌وگوهای رسمی در نیویورک مواضع خود را به هم نزدیک کنند.
از اوايل انقلاب تاکنون، سليقه بنده اين بوده که در هيچ حزبي مشارکت نکنم. ارادت بنده به مرحوم آقاي بهشتي و اظهار لطف ايشان به من، همکاري‌هاي بنده با مرحوم آقاي باهنر در خصوص جمعيت‌هاي مؤتلفه و ارادت بي‌اندازه بنده به مقام معظم رهبري را همه مي‌دانند.
سخنگوی دولت:
سخنگوی دولت با بیان اینكه باید بدانیم که بانوان ما در جامعه باید مورد احترام باشند، تاكید كرد: نباید فکر کنیم که از روش‌های غیرفرهنگی و خشن در خصوص رفع بدحجابی می‌توان به نتیجه رسید. گاهی برخی بر اساس احساس مسئولیت و یا اعتقادات خود از این روش‌ها استفاده می‌کنند در حالی که آنها باید بدانند در سال‌های گذشته نیز این روش‌ها نه تنها موثر نبوده بلکه در پاره‌ای از موارد پدیده بدحجابی را تشدید هم کرده است.
امام جمعه مشهد مدعی شد:
امام جمعه مشهد گفت: مقابله استکبار و آمریکا با ایران به نفع آنان نیست چرا که اکنون امریکا در حال دچار شدن به سرنوشت شوروی است.
حزب الله مأمور معذور نیست كه برپا شدن گرد و خاك مغلطه احیاناً او را منفعل و یا از صحنه به در کند/گروههای امر به معروف وناهی از منكر سیار نه ضابط قضائی هستند و نه مامور به بگیر و ببند كه نیاز به كسب اجازه از كسی داشته باشند...
فرانس 24:
فرانس 24 به اظهارات یک دیپلمات بلندپایه فرانسه در گفت وگو با خبرگزاری رویترز اشاره می کند که گفته است: ما به دنبال یک اجماع حول مسئله حضور ایران بودیم، اما در نهایت آنچه خیلی مهم‌تر از حضور ایران بود، شرکت برخی کشورهای عربی در این ائتلاف بود.
فارین پالسی:
مقامات و کارشناسان آمریکایی در هراس افکنی مبالغه آمیز درباره خطر گروه تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام ، داعش ، برای آمریکا به رقابت پرداخته اند.