شين هوا:
گزارش ها حاکی است آمریکا و ایران در حال نزدیک شدن به توافق درباره برنامه هسته ای تهران هستند اما با این حال هنوز مشخص نیست که آیا کنگره آمریکا با سر باز زدن از لغو تحریم هایی که به اقتصاد ایران لطمه وارد آورده است ، مانع از این توافق خواهد شد یا خیر.
اخبار روز
حمله فرج‌الله سلحشور به رخشان بنی‌اعتماد/ حرف‌های کارگردانی که همیشه حاشیه‌ساز است
سلحشور با بیان این که «قصه باید واقعی و عبرت‌آموز باشد» اضافه کرد که در کشور ما ضرر بانک‌ها بیشتر از سودشان است:‌ «ما در کشورمان مقوله‌ای به نام بانک داریم که می‌دانیم از کجا آمده و در حال وارد کردن چه لطماتی به انقلاب است. به باور من سینما و حرکت نمایشی آن در حال حاضر اگر ضررش بیشتر از بانک نباشد کمتر از آن نیست.»
روحانی: اگر جوانان ما بیکار و بعضاً معتاد باشند و گرفتاری‌های مردم هر روز بیشتر شود، آیا ما «در برابر شهدا شرمنده» نیستیم؟
رییس جمهور گفت: ظاهرا گاهی برای تحول در جامعه راهی جز خون شهید وجود ندارد. تاریخ این‌طور نشان می‌دهد. کدام مقطع تاریخی را می‌بینید که بدون ایثارگری، پرچم حق به اهتزاز درآمده باشد
جان کری: هیچ گاه نزدیک تر از الان به توافق نزدیک نبوده ایم / قرار نیست در رسانه ها مذاکره کنیم
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری که در وین برگزار شد گفت : امید داریم توافقی خوب و منصفانه به دست آید ولی هنوز به چنین مرحله ای نرسیده ایم و مسائلی دشوار پیش رو داریم.
الميادين: نشانه‌اي از امضاي توافقنامه وين در مهلت تعيين شده وجود ندارد
هیچ نشانه ای از امکان امضای توافقنامه نهایی هسته ای بین ایران و گروه پنج به علاوه یک تا هفتم این ماه (ژوئیه) وجود ندارد
آخرین اخبار از مذاکرات اتمی‎
توافق ایران و ۱+۵ در مورد سایت های اراک و فردو‎
خبرگزاری ایتارتاس از وین گزارش داد که یک منبع دیپلماتیک در یکی از هیئت های غربی مذاکره کننده با ایران روز یکشنبه در مصاحبه با ایتارتاس گفت ایران و شش قدرت جهان درمورد حل مسائل مرتبط با رئاکتور اراک و تاسیسات هسته ای فردو به توافق رسیده اند
CNN: ایران و 1+5 به توافق مقدماتی رسیدند‎
کارشناسان کشورهای شرکت کننده در این مذاکرات به توافق اولیه در مورد متن مربوط به کاهش تحریم ها دست پیدا کردند
شانس توافق چقدر است؟ / حسین موسویان پاسخ می دهد‎
موسویان دیپلمات پیشین هسته‌ای کشور درباره انتشار گزارش PMD از سوی آژانس، گفت:به هرحال ایران و آژانس باید در جهت مختومه کردن پرونده قدیمی و ساختگی همکاری وادعاهای نظامی بودن در مسائل گذشته را با یک انتشار یک گزارش واقع بینانه تمام کنند.
روایت BBC از دو اختلاف باقی مانده در مذاکرات‎
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ی ایران ضمن تاکید بر اینکه توافق هسته ای ایران تا کنون تا این حد نزدیک نبوده است احتمال همکاری در نبرد علیه گروه (تکفیری صهیونیستی داعش) را مطرح کرد.
گزارش واشنگتن پست از
اوج گیری مذاکرات هسته ای‎
در حالی که مذاکرات هسته ای به پایان خود نزدیک می شود، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در یک پیام ویدئویی گفت اگر آمریکا و شرکایش به جای تهدید و فشار، همکاری را انتخاب کنند، توافق حاصل خواهد شد.
رسایی همچنان دلواپس است!‎
این نماینده مجلس گفت: نگاه رهبری به مذاکرات حفظ شدن عزت و دانش هسته ای کشور است و تاکید رهبری این است که کل تحریم‌های مالی، نفتی و اقتصادی باید به صورت یکجا برداشته شود
هیلاری کلینتون :
امیدوارم تا هفته آینده با ایران به توافق برسیم
گفت و گوهای محرمانه ایران و آمریکا پیش از انجام مذاکرات هسته ای جدید ، در ماه های پایانی دوران وزارت امور خارجه کلینتون آغاز شد. این گفت وگوها به درخواست رییس جمهور آمریکا و با واسطه قرار دادن عمان به عنوان میانجی در شهر مسقط آغاز شد.
روایت مطهری از پیگیری هایش در وزارت اطلاعات و قوه قضاییه در ارتباط با بازداشت های سیاسی
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:در ارتباط با بازداشت‌ها که جنبه سیاسی و امنیتی پیدا می‌کند، باید با مقامات امنیتی و قوه قضایی صحبت شود. پیشنهاد من این است که در این جور موارد مجلس بهترین پناهگاه است و باید ورود پیدا کند.
اسکای نیوز: همه منتظر باشید، در روز ۱۶ تیر خبرهای خوبی در راه است‎
اوضاع وین چند روز قبل از توافق نهایی بر سر مساله هسته ای ایران شبیه به روزهای منتهی به توافق چارچوب مشترک است. در حال حاضر نوعی خوشبینی محتاطانه میان شرکت کنندگان در جلسات وجود دارد. در همین حال وزرای خارجه شش کشور دیدارهای دو جانبه و چند جانبه خود را ادامه می دهند
مسئله ی pmd حل شد؟‎
با نزدیک شدن به تکمیل توافق هسته ای بین المللی با ایران، آژانس بین المللی انرژی اتمی که دیده بان هسته ای سازمان ملل متحد است روز جمعه اعلام کرد در بررسی فعالیت های هسته ای گذشته ی ایران پیشرفت داشته است اما هنوز به طور کامل نتوانسته است موضوع را حل کند.
پیام یوتیوبی ظریف از وین: آمریکا بین توافق و فشار یکی را انتخاب کند/ هیچگاه به این اندازه به توافق نزدیک نبوده ایم
من در وین هستم تا به یک بحران غیرضروری و طولانی که مدت ها قبل می بایست خاتمه می یافتپایان دهم. علی رغم برخی اختلافات باقیمانده در این ساعات آخرین، هیچگاه به این اندازه به دستیابی به یک راه حل پایدار نزدیک نبوده ایم. با این حال هنوز رسیدن به راه حل قطعی نیست.
پیام ویدیویی ظریف;
۱+۵ انتخاب کند: توافق یا تحریم!
برخی لجوجانه معتقدند که فشار اقتصادی و نظامی به تسلیم می انجامد. آنها فکر می کنند که می توانند کماکان به هزینه جان و مال دیگران، خیال پردازی های موهوم خود را دنبال نمایند.
المانیتور:
روابط ایران و آمریکا پس از توافق هسته اي به کدام سوء خواهد رفت؟
المانیتور نوشت فرصتها برای همکاری آمریکا و ایران منتظر توافق هسته ای است به گزارش پایگاه خبری تیک ، پایگاه اینترنتی المانیتور در مقاله ای به قلم لورا روزن نوشت توافق هسته ای اگر امضا شود ممکن است باعث روابط بهتر بین آمریکا و ایران شود.
انتقاد بی سابقه علی لاریجانی از تهمت زنندگان به ظریف‎
رییس مجلس شورای اسلامی از بیان مطالب خلاف واقع و بدون اطلاع و آگاهی پیرامون مذاکرات هسته ای به شدت انتقاد کرده و آن را خلاف سخنان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دانست.
واشنگتن پست: توافق با ايران بدترين توافق در تاريخ آمريکا است
روزنامه واشنگتن پست در اینترنت امروز توافق با ایران را بدترین توافق در تاریخ آمریکا توصیف کرد
المیادین:
پیشنهاد جدید ۱+۵ به ایران در مورد بازرسی ها‎
شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد ظاهرا گروه 1+5 پیشنهاد جدیدی برای حل مسئله بازرسی ها به طرف ایرانی داده است که اختیارات گسترده ای برای رد یا قبول بازرسی ها به مقامات ایرانی می دهد.
العربيه:
توافقنامه بين ايران و 1+5 سحرگاه دوشنبه نهايي خواهد شد
منابع نزدیک به هیئت های مذاکره کننده در وین اعلام کردند متن توافقنامه نهایی به جز بندهای مربوط به مسایل مورد اختلاف، تقریبا کامل شده است. جای مسایل مورد اختلاف در متن توافقنامه خالی گذاشته شده است تا در ادامه مذاکرات در صورت توافق تکمیل شود
روانچی: برخی اختلاف های کلیدی برای تصمیم گیری وزیران می ماند
یک عضو تیم مذاکره کننده ایران از فشردگی مذاکرات در روزهای پایانی خبر داد و گفت : احتمال می دهیم یکی دو موضوع کلیدی اختلافی برای روزهای آخر باقی بماند تا وزیران درباره آن تصمیم بگیرند.
واشنگتن پست: آقای اوباما! در مورد ایران راه ریگان را بروید
مشاوران سابق باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نامه ای سرگشاده به او نوشتند و در آن درباره تلاش های واشنگتن برای دستیابی به توافق نامه هسته ای با ایران ابراز نگرانی و اعلام کردند این توافقی « خوب » نیست
نامه بهرام رادان به شریعتمداری: نظر من در شان مردم ایران نبود
بهرام رادان بازیگر سینمای ایران پس از گذشت چهار روز و اندی از توئیتش که حمایت از قانونی شدن ازدواج همجنس‌بازان در آمریکا تعبیر شد، در نامه‌ای رسماً عذرخواهی کرد اما آنچه از اصل نامه جالب‌تر بود، مخاطب این نامه بود.
مذاکره کنندگان ایران و ۱+۵ تا کجا پیش رفته اند؟‎
یک منبع دیپلماتیک ایرانی روز چهارشنبه اعلام کرد تصویب یک قطعنامه دارای محدودیت زمانی توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره لغو تحریم های ایران، یکی از گزینه های مورد بحث در مذاکرات پنج بعلاوه یک و ایران است.
آمانو به تهران می‌آید ؛ چرا؟‎
پایگاه اینترنتی بلومبرگ نوشت همزمان با سرعت گرفتن مذاکرات هسته ای رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است به ایران سفر کند.