سفیر فرانسه در آمریکا:
سفیر فرانسه در واشنگتن اظهار کرد که توافق بر سر برنامه هسته ای ایران تا 24 نوامبر بعید به نظر می رسد و این به معنای تمدید توافق موقت است.
اخبار روز
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:
اعضای داعش در اصفهان حضور ندارند/اسیدپاشی ها نزدیک به یقین کار یک نفر است/در خصوص انگیزه اسیدپاش نمی توانیم نظر قطعی دهیم
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: مهم‌ترین متهم این پرونده در حال بررسی اطلاعاتی و تحقیقاتی است.
ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل جبهه ایستادگی در گفتگو با «تیک»:
مگر معجزه ای اتفاق بیافتد که مصباح یزدی اعتدالگرا شود/او پدر معنوی پایداری است، پس نمی تواند وحدت بوجود بیاورد/جامعه حرف های نیش دار مصباح را نمی پسندد
اکنون اظهاراتی مبنی بر مذاکره و نشست سران جامعه روحانیت، جامعه مدرسین و مجموعه آقای مصباح شنیده می شود، بنابراین این سئوال بوجود آمده که جامعه مدرسین قم تصمیم دارد برای انتخابات مجلس مشارکت داشته باشد و در کنار مجموعه آقای مصباح قرار بگیرد؟
آیت‌الله لاریجانی:
فتنه گرانی که می‌خواهند قد علم کنند بدانند که نخواهیم گذاشت دوباره سر برآورند
آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به این مطلب که دستگاه قضایی نیز ایستادگی در برابر فتنه‌ها را دستور کار خود قرار داده است و در این راه از هیچ ملامتی خوفی ندارد، گفت: فتنه گرانی که می‌خواهند قد علم کنند بدانند که نخواهیم گذاشت دوباره سر برآورند و فتنه‌گری کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ ای:
اداره کشور برمبنای فروش نفت خام شبیه کار بچه پولدارهاست/ایران را نباید با تکیه بر درآمد پرنوسان منابع زیرزمینی و نفتی اداره کرد
ایران را باید با اتکای به منابع روی زمین یعنی هوش و استعداد جوانان و نخبگان کشور اداره کرد نه با تکیه بر درآمد پرنوسان منابع زیرزمینی و نفتی.
روحانی:
از صبح تا شب فقط بدحجابی را به عنوان منکر مطلق تلقی نکنیم/چند نفر در کشور خود را متولی اخلاق نپندارند/هیچ کس نمی‌تواند با این عنوان که آمر به معروف و ناهی از منکرم، هر اقدامی را انجام دهد
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری گفت که امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه‌های اسلام و نص قانون اساسی یک عمل همگانی و متقابل است.
طی نامه ای به رئیس مجلس،
رئیس جمهور، محمود نیلی را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی کرد
رییس جمهوری روز چهارشنبه در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر محمود نیلی احمدآبادی را برای اخذ رای اعتماد جهت وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
جروسالم پست:
اگر ایران و 1+5 تا نوامبر به نتیجه نرسند، دوباره توافقنامه موقت امضا می کنند/اسرائیل: تمدید مذاکرات را به توافق بد ترجیح می دهیم!
در صورتیکه تا 24 نوامبر، توافق هسته ای بین ایران و پنج بعلاوه یک منعقد نشود، دولت های غربی به فکر تمدید مجدد مذاکرات می افتند.
واشنگتن پست:
اوباما به دنبال توافقی بی ارزش با ایران است/اگر ظریف و کری توافق دائم را امضا هم کنند، کنگره تحریم ها را لغو نمی کند
گزارش ها در مورد مذاکرات هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک در طول ماه گذشته حکایت از آن دارد که دولت اوباما به هر شکلی به دنبال توافق با تهران است.
سیدمحمد خاتمی:
اصلاحات باید کمک کند بدبینی‌های احتمالی که نظام نسبت به این جریان پیداکرده، حذف شود/مجلس نباید در انحصار گروهی تندرو  باشد
اعضاء شورای هماهنگی دانشجویان اصلاح طلب با خاتمی دیدار و با بیان اصول و معیارهای مورد نظر این شورا گزارشی از رویکرد عملکرد خود را ارائه دادند.
آیت الله جنتی:
عده‌ای که جرأت سر بلند کردن نداشتند، مجدداً ‌برای اشغال مناصب امیدوار شده‌اند / اینها اگر سر کار بیایند نیروهای مومن را منزوی می‌کنند
نیروهای سیاسی در دو خط فکری هستند. گروهی که به تفکر اسلام ناب، راه امام خمینی(ره) ولایت فقیه و انقلاب اسلامی قائل هستند و گروهی از «متحجران» که نوعی «اسلام آمریکائی» را قبول دارند و با تمسک به بخشی از اسلام و توسل به بخشی از قوانین اسلامی، موجب بد بینی اقشار کم اطلاع از اسلام می شوند.
رهبرمعظم انقلاب در دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق:
از هر کمکی به عراق که توانایی آن را داشته باشیم دریغ نخواهیم کرد / امنیت عراق را امنیت خود می دانیم / اعتمادی به صداقت مدعیان مبارزه با داعش نیست
رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با عرض تبریک به ملت و دولت عراق به مناسبت موفقیت در امتحان بزرگ تشکیل دولت، خاطرنشان کردند: کشور عراق، کشور بزرگ، مهم و تأثیرگذاری در منطقه است که در صورت برگشت اوضاع امنیتی و امور جاری به روال عادی، می تواند حقیقتاً نقش آفرینی کند.
شرق الاوسط:
لابی ایران در جهان عرب سخنان وزیر خارجه سعودی را تحریف کرد/ظریف به عربستان نیامد، چون شرطش دیدار با هر کسی که بخواهد بود
چندین روز پیش، شاهزاده سعود فیصل وزیر خارجه عربستان سعودی گفت که ایران نقش مثبتی در منطقه ندارد اما رسانه ها چندان مورد توجه قرار نگرفت و با استقبال رسانه ای به مانند سخنان پیشین او درباره دعوت از ظریف مواجه نشد.
رویترز ادعا کرد:
در وین، نه ایران، نه 1+5 پیشنهادات هسته ای یکدیگر را نپذیرفتند/دیپلمات اروپایی: هیچ راهی باقی نمانده، یا تمدید یا نابودی مذاکرات هسته ای
ایران پیشنهاد مصالحه جدیدی در مذاکرات هسته ای مطرح کرده اما مذاکره کنندگان غربی می گویند که این پیشنهاد امتیازات قابل توجهی در بر ندارد.
آیت الله مهدوی‌کنی دار فانی را وداع گفت / وصیت آیت الله برای دفن ایشان در حرم عبدالعظیم / صبح پنج شنبه، زمان تشییع / رئیس جمهور دو روز عزای عمومی اعلام کرد
حجت الاسلام میرلوحی داماد آیت الله مهدوی کنی اعلام کرد که آیت الله مهدوی کنی از ساعت 7 صبح امروز حالشان به وخامت گرایید و ساعت 9 صبح به ملکوت اعلا پیوست.
رئیس جمهور:
اگر در این دولت هم فسادی بود، با کمال صراحت هر فردی که باشد باید با آن مقابله شود
رییس‌جمهور گفت: این دولت آماده است که در راه مبارزه با فساد هزینه‌هایی را که باید، پرداخت کند.
نشریه العرب:
تشکیل نیروی دریای مشترک اعراب خلیج فارس به خاطر پشت یک میز نشستن ایران و آمریکا!
تصمیم به تشکیل نیروی دریایی مشترک توسط اعراب خلیج فارس بی ارتباط با اقدامات ایران در منطقه و تحولات مربوط به روابط تهران و واشنگتن نیست.
اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی:
پچ پچ های ایران با چین و روسیه به چه معناست؟
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در ماه گذشته در خلال یازدهمین دور «شورای تجاری ایران ـ روسیه» در تهران گفت: «تهران و مسکو پروژه‌ای به ارزش هفتاد میلیارد یورو برای توسعه تجارت و روابط اقتصادی‌شان امضا کردند». این اقدام جدیدترین گام از گام‌های مشترکی است که تهران و مسکو در ماه‌های اخیر برداشته‌اند تا روابط اقتصادی‌شان را در زمینه بانکداری و نفت تقویت کنند.
پاسخ علی جنتی به سخنان روز گذشته رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس،
وزیر ارشاد:  برای اکران فیلم‌ها کسی تعیین تکلیف نکند / ما به تشخیص خودمان عمل می کنیم
علی جنتی وزیر ارشاد در واکنش به سخنان روز گذشته رئیس کمسیون فرهنگی مجلس در رابطه با توقیف هشت فیلم گفت: پخش فیلم ها بر اساس قانون و ارزش ها انجام می شود و قرار نیست هر کسی برای ما تعیین تکلیف کند که چه فیلمی پخش شود یا نشود.
ادعای مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی:
ایران هنوز همه اقدامات عملی را برای شفاف سازی برنامه هسته ایش اجرا نکرده است
یوکیا آمانو ادعا کرد که ایران هنوز همه اقدامات عملی را برای شفاف سازی برنامه هسته ایش اجرا نکرده است.
نشریه الاهرام مصر:
سقوط قیمت نفت کار عربستان است، می خواهند ایران را تنبیه کنند/مصر باید برای مقابله با تهران وارد عمل شود
توماس فریدمن در طول روزهای گذشته در روزنامه نیویورک تایمز در این باره بسیار صحبت کرد. می دانیم که عربستان سعودی به سمت عدم کاهش تولید[نفت]، با وجود زیان های بسیار ناشی از این اقدام قدم بر می دارد. همین زیان ها باعث می شود اعتقاد به بهره گیری سیاسی کاهش قیمت نفت در جهت مجازات ایران تقویت شود.
روایت روزنامه روسی کامرسانت از اوضاع عراق:
ورود نیروهای نفوذی داعش به بغداد/فاصله ی تروریست ها تا بغداد، 25 کیلومتر/اگر الانبار سقوط کند، کار به جاهای باریک می کشد
در کنار نبرد شدید در کوبانی، داعش نیروهای خود را آماده ی حمله ی بزرگ در عراق می کند. مهمترین منطقه ی درگیری ها استان الانبار است که راه را برای رسیدن به بغداد برای افراط گرایان باز می کند و تنها 25 کیلومتر تا انجا فاصله است.
قائم مقام وزیر کشور خبر داد:
دستگیری 4 متهم اسیدپاشی های اصفهان/به قانون جدیدی برای به امرز به معروف نیاز نداریم/مخالفت با جریمه مالی زنان بدحجاب
اگر تشخیص دهیم که اتفاقاتی که در صحن مجلس در زمینه این طرح رخ می‌دهد نیازمند اصلاحاتی است، دولت وارد عمل می‌شود.
یادداشت وزیر اطلاعات اسرائیل در نیویورک تایمز:
لحن روحانی نرم است اما او عقب نشینی نکرده/1+5 دو گزینه دارد، توافق بد یا عدم توافق/اشتباه نکنید، توافق ناقص بهتر از عدم توافق نیست
یووال اشتاینتز وزیر اطلاعات اسرائیل طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز ضمن طرح ادعاهایی علیه ایران خواستار تغییر موضع آمریکا در قبال برنامه هسته ای ایران شد.
محمد هاشمی از دلیل کناره گیری از حزب «کارگزاران» می گوید:
قهر نکردم اما من انقلابی ام، نمی خواستم در حزبی کار کنم که به سرنوشت حزب مشارکت دچار شود/مخالف عضویت برخی از افراد بودم/با آیت الله صحبت نکرده بودم
محمد هاشمی که چندی پیش از حزب «کارگزاران» استعفا داد گفت که نمی‌خواهد در تشکیلاتی کار کند که سرنوشت حزب «مشارکت» را پیدا کند، من سابقه انقلابی داشتم و از 16سالگی وارد مبارزه شدم.
نامه سایت های خبری خطاب به دکتر روحانی در مورد فیلتر شدن سایت «انتخاب»
"انتخاب" دست بر قضا، سایتی بود که بیشترین حمایت ها را از شما در انتخابات داشت و در بیش از یک سال گذشته نیز حامی دولت یازدهم بوده است ولی نهایتاً چند انتقاد آن - ولو ناوارد - تاب نیاورده شد.
کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا:
در دوره گذشته، صداوسیما به رسانه احمدی نژاد تبدیل شده بود اما امروز.../صفحه ی نمایش صداوسیما شفاف نیست، برفکی است
حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز ایران و از چهره های اصولگرا بر این باور است که صداوسیما نباید ابزار دست جناح های سیاسی کشور شود.
تحلیل تیک