پیشنهاد سردبیر
آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
امیری:
قائم مقام وزیر کشور پیگیری ها را باعث تغییر قابل توجهی در تایید صلاحیت ها دانست و گفت: حدود 51 درصد داوطلبان نمایندگی در مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند.
اخبار روز
علی لاریجانی به تهران نمی آید ؛ فعلا تکلیف لیست رهروان مشخص نیست / همه در انتظار تصمیم آخر کاظم جلالی
اخبار رسیده حکایت از آن دارد که شایعه تغییر حوزه انتخابیه علی لاریجانی و کاندیدا شدن او از تهران صحت ندارد.
ادعاهای ادامه دار زنجانی: از دو کانال پیگیر پرداخت بدهی هستیم
در ابتدای جلسه قاضی صلواتی پس از قرائت اتهامات متهم ردیف اول از زنجانی خواست آخرین دفاعیات خود را ارائه دهد.
روحانی : دستگاه فاسدی که نمی خواهم نامش را ببرم کالای قاچاق وارد می کند و نمی گذارد کشور رشد کند
فکر نمی کنم کسی در کشور ما باشد از این که اقتصاد ما از حصر خارج شده ناراحت باشد.
اصولگرايان د‌‌ر ليست تو ليست! / تندروهای جای یاران لاریجانی را اشغال کردند
روزگذشته ليستي منتشر و د‌‌‌ر آن اسامي تركيبي از محافظه‌كاران و تند‌‌‌روها براي انتخابات مجلس علني شد‌‌‌. ليستي كه بيش از پيش بيانگر اوج اختلاف و چند‌‌‌پارگي د‌‌ر ميان جبهه اصولگرايي است.
در حاشیه سانسور دو سخنرانی رئیس جمهوری در دو روز متوالی از صدا و سیما/ مسئولان جام جم با انتخابات و برجام چه مشکلی دارند؟
دیروز یکشنبه بنا به اعلام قبلی قرار بود سخنان رئیس جمهور کشورمان در دومین همایش ملی اعتدال با عنوان " زنان، اعتدال و توسعه" از شبکه خبر پخش شود ولی صدا و سیما از پخش آن سرباز زد و طبق گفته منابع غیر رسمی ، مسئولان جام جم بهانه این تصمیم خود را رویکرد " انتخاباتی سخنان رئیس جمهوری!" عنوان کرده اند.
النهار:
قطعی روابط ایران و عربستان چه خطراتی خواهد داشت؟
تنش جدی اخیر در روابط عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران که به قطع روابط دیپلماتیک بین این دو کشور پس از به آتش کشیده شدن سفارت عربستان در تهران منجر شد، زنگ خطر را در جهان به صدا در آورد. ناکامی در برقراری مجدد روابط عادی و صلح آمیز بین این دو کشور موجب بدتر شدن بحران انسانی در سوریه و بی ثباتی در منطقه ای خواهد شد که در عمل در آستانه انفجار است و ممکن است جنگ با تروریسم و اصلی ترین گروه تروریستی یعنی داعش را با مانع رو به رو کند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی: دنیا علاقه دارد با ایران ارتباط داشته باشد
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تغییر نگاه جوامع جهانی نسبت به ایران در دولت فعلی و به ویژه در شرایط پسابرجام را برای تقویت روابط پزشکی و بهداشتی و همچنین تبادل اطلاعات و تولیدات مناسب دانست و گفت: دنیا علاقه دارد با ایران ارتباط داشته باشد.
مداح‌ معروف برنده انتخابات را معرفی کرد
بده‌بستان مداحان و اصولگرایان
«شک نکنید اصولگراها برنده‌اند؛ چون هیات‌ها بسیج شده‌اند». کسی که با قاطعیت این خبر را داده است کسی نیست جز منصور ارضی، مداح معروف تهرانی که به «حاج منصور» مشهور است و مداحان خبرسازی چون سعید حدادیان، محمود کریمی، عبدالرضا هلالی و حسین سازور شاگردانش هستند.
آيت‌الله جامعتين را د‌و نيم كرد‌
آیت الله هاشمي‌رفسنجاني و بحراني كه براي جناح محافظه كار د‌رست كرد‌ه‌است، پايان ند‌ارد‌. اين سياستمد‌ار قد‌يمي ايران از آنجايي كه با حفظ مباني و اصول انقلاب د‌ر روزهايي كه از عمرش گذشته به سمت مرد‌م سوق پيد‌ا كرد‌ه‌است، امروزه ملت و برخي سياسيون استقبال فراواني از وي مي‌كنند‌. همزمان با نزد‌يك شد‌ن انتخابات مجالس خبرگان وشوراي اسلامي برخي اختلاف نظرها ميان هاشمي و سران شوراي‌نگهبان بر سر مسئله تائيد‌ صلاحيت‌ها، سرو‌صد‌اي زياد‌ي برپا كرد‌.
سیدمهدی طباطبایی: عدم التزام به اسلام یعنی کفر
نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم مد نظر قرار دادن ارزش‌ها و نظر مردم در روند بررسی صلاحیت‌ها، حفظ ملیت کشور را در گرو احترام گذاشتن و بها دادن به ملت دانست.
رئیس جمهور:هنوز در مفاهیمی از انقلاب اجماع نظر نداریم/با لذت از حذف دیگران پیشرفت نمی‌کنیم
رئیس جمهور با اشاره به در پیش بودن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ما هنوز در مفاهیمی از انقلاب اجماع نظر نداریم.
محمدرضا عارف:
می‌خواهند اصلاح‌طلبان و مردم را ناامید کنند
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان بر ضرورت حفظ امید و نشاط، علیرغم همه بی‌مهری‌های صورت گرفته نسبت به اصلاح‌طلبان تاکید کرد.
اشپیگل:
اعزام نیروی زمینی عربستان به سوریه یعنی آغاز جنگ مستقیم تهران و ریاض
عربستان سعودی گامی دیگر به جلو بر می دارد: ارتش آمادگی خود را برای اعزام نیروهای زمینی به منظور مبارزه با داعش اعلام کرده است اما در گذشته،‌ اظهارات مشابه این سخنان، همواره تنها تهدیدهایی پوشالی بوده اند.
رئیس جمهور:
اگر مشکلی دیدم، سکوت نکردم/ آنچه خیلی‌ها می‌خواستند، امروز پیش چشمشان نیست
رییس جمهوری با بیان این که همواره دو تفکر افراط و تفریط در جامعه ما نمود داشته است، گفت: امروز یک مشکل کشور افراط و افراطیون هستند.
تایید صلاحیت‌ شده‌ها از سوی شورای نگهبان چه کسانی هستند؟ / علی مطهری تایید شد؛ منتجب نیا و اشرفی اصفهانی رد / چه کسانی رد شدند؟
اطلاعات جدید در مورد نتیجه بررسی صلاحیت‌ها خبر از تایید صلاحیت ۱۴۰۰ چهره دیگر دارد که هنوز اسامی شاخص‌های اصلاح طلب در میان آن وجود ندارد.
افزایش 1500 نفری تأیید صلاحیت شدگان انتخابات مجلس دهم
سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: با بررسی شکایات داوطلبان در شورای نگهبان، 1500 داوطلب به آمار 40 درصدی تأیید صلاحیت‌شدگان انتخابات مجلس دهم اضافه شد.
«تیک» لیست نهایی اصولگرایان را بررسی می‌کند
پایداری‌ها و یکتایی‌ها 40درصد سنتی‌ها 26درصد/   جای خالی طیف لاریجانی
لیست اصولگرایان در حالی بسته شد که سهم نیروهای حامی احمدی‌نژاد در آن به‌شدت چشمگیر است. 40 درصد از این لیست به جبهه پایداری و جبهه یکتا تعلق گرفت که هر دو گروه از حامیان سرسخت احمدی‌نژاد هستند. این درحالی است که اصولگرایان سنتی نه‌تنها کمترین سهم از این لیست نصیب‌شان شد، بلکه محمد نبی ‌حبیبی و اسدالله بادامچپان دو عضو بلندپایه اصولگرایان نیز از ورود به لیست نهایی آنان بازماندند.
نامزد‌ها امروز خبرد‌ار مي‌شوند‌
نامزد‌‌‌هاي انتخابات د‌‌‌همين د‌‌‌وره مجلس شوراي اسلامي شب سختي را پشت سر گذاشته‌اند‌‌‌. 20روز بعد‌‌‌ از اعلام خبر رد‌‌‌ صلاحيت‌هاي گسترد‌ه اكنون همه چشم‌‌ها به نتيجه رايزني‌ها و گفت‌وگو‌‌هاي پشت پرد‌‌‌ه د‌‌‌وخته‌ا‌‌ند‌‌‌ تا لوازم اوليه براي برگزاري يك انتخابات رقابتي فراهم شود‌‌.
شورای نگهبان:
حدود 25 درصد معترضان تایید صلاحیت شدند
سخنگوی شورای نگهبان گفت: در این مرحله از رسیدگی به اعتراضات تاکنون حدود 25 درصد از معترضان تایید صلاحیت شده اند.
انتشار لیست غیر رسمی کاندیداهای معترض تایید صلاحیت‌شده برای مجلس
برخی منابع ،لیست افراد تایید صلاحیت شده را به عنوان لیست غیر رسمی منتشر کرد.
اهداف بزرگ اشتاین مایر در ایران و عربستان
اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان پیش از سفر به تهران و ریاض، در رم امیدواری هایی درباره دستیابی به راه حلی برای مناقشه سوریه ابراز کرد. اما برای نیل به این هدف، او باید بتواند دو قدرت متخاصم را بر سر یک میز بنشاند.
باهنر چرا به رانت قدرت منتقد است!؟
همزمان با سخنان آيت‌ا...‌هاشمي‌رفسنجاني بسياري از شخصيت‌ها از چپ و راست به سخنان وي اعتراض كردند. يكي از اين افراد، محمدرضا باهنر بود كه در پاسخ به اعتراض‌هاشمي‌گفت:«برخی توقع دارند از رانت استفاده کنند اما امام بار‌ها بر‌اين زیاده‌خواهی‌ها خط بطلان کشیدند.»اگرچه نگارنده با رانت خواری به طور حتم مخالف است و با تملق‌هایی که برخی در مورد سیدحسن آقای خمینی روا می‌دارند موافق نیست، ‌ اما در‌اين مطلب، رواست تا بر اساس قاعده «رطب خورده منع رطب چون کند؟» نکاتی ذکر شود.‌اينکه شخصی با بزرگان انقلاب نسبتی داشته باشد، ‌ نه حسن ذاتی دارد و نه قبح ذاتی.
يك هفته با توهين به آیت الله!
اين روزها آيت ا... بيش از هرزمان ديگري به درون جامعه مدني خزيده است. چند روز پيش بود كه آيت‌ا...‌هاشمي‌موضع سختي را در برابر رد صلاحيت‌ها از خودش نشان داد.
صدیقی: اظهارات هاشمی به صلاح خودش هم نیست / بوی فتنه می آید
امام جمعه موقت تهران درخصوص صحبت های اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: این صحبت ها بر خلاف قانون و مصلحت است و نیز بر خلاف مصلحت خود وی است، این ها بوی فتنه می دهد.
بازهم کنایه به آیت الله هاشمی، بازهم از سوی سعید جلیلی
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: متأسفانه در کشور ما هستند کسانی که چارچوب شورای نگهبان را نمی‌پذیرند، اما چارچوب صندوق بین‌المللی پول و یا فلان سازمان‌های بین المللی را می‌پذیرند.
اعلام نتایج نهایی احراز صلاحیت ها تا پایان وقت اداری شنبه
فقط کسانی که در مراحل قبلی صلاحیتشان احراز شده و در مرحله شورا نگهبان رد صلاحیت شده‌اند می‌توانند در مدت زمانی محدودی که متعاقباَ اعلام می شود اعتراض خود را اعلام کنند و شورا بررسی مجدد را در رابطه با آنها انجام خواهد داد.