مدیرکل آژانس انرژی اتمی مدعی شد:
يوکيا آمانو، مدير کل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه در يک کنفرانس خبری ابراز اميدواری کرد که نتيجه مذاکرات با ايران مثبت باشد.
اخبار روز
شرق الاوسط به نقل از یک مقام ایرانی مدعی شد:
تمدید مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، بدترین سناریو ممکن
درحالیکه ایران و شش قدرت جهانی در وین مشغول حل و فصل اختلافات خود هستند، یک مقام ایرانی گفت که طرفین نیاز به توافق در 24 نوامبر دارند.
وزیر کشو خبر داد:
کشف سرنخ‌هایی از اسیدپاشی های اصفهان
دستگاه‌های امنیتی به طور جدی مساله اسید پاشی را پیگیری می‌کنند و کمیته‌ای در سطح کشور به طور جدی بحث اسید پاشی را در دستور کار دارد.
فیگارو:
کسی حاضر نیست شکست مذاکرات هسته ای را به گردن بگیرد، گفتگوها تمدید می شود/پیامدهای عدم توافق هسته ای چیست؟
اگر گفتگوها شکست بخورند، بار دیگر تلاش به گسترش برنامه های اتمی در خاورمیانه جان خواهد گرفت و همه می دانند که عربستان سعودی، به گفته کارشناسان، از چندی پیش پایه های یک برنامه اتمی غیر نظامی را چیده است.
حسن روحانی:
نباید از اینکه مجلس به وزرای پیشنهادی ما رأی نداده ناراحت و عصبانی شویم / خطری که ما را از پا در می آورد،اختلاف است
سربازان خط مقدم مذاکرات، همه آموزش های لازم را دیده اند و دارای لیاقت و شهامت لازم هستند. رهبر معظم انقلاب، همواره از آنها پشتیبانی کرده و ملت ما نیز همواره پشتیبان آنها بوده اند.
فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس:
اگر پیشرفت قابل توجه داشته باشیم، مذاکرات هسته ای با ایران را تمدید می کنیم
وزیر امور خارجه انگلیس می‌گوید که نسبت به دستیابی توافق هسته‌ای میان ایران و گروه پنج به علاوه یک تا روز سوم آذر خوشبین نیست.
نیویورک تایمز:
هشدار! این بار وتوی اوباما هم کارساز نیست، کنگره جدید آماده ی برهم زدن هرگونه توافق ایران و 1+5 است
این روزها جمهوریخوهان و دموکرات ها نمی توانند زیاد با هم به توافق برسند اما زمانیکه بحث اسرائیل و تاکید آن بر توقف فعالیت هسته ای ایران پیش می آید، آنها ممکن است در یک سو قرار بگیرند.
محمد سلیمانی، نماینده جبهه پایداری در مجلس:
باهنر در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم به همه می گفت «رد کن بره» / دانش اشتیانی برای کسب رای التماس می کرد!
محمد سلیمانی نماینده جبهه پایداری در مجلس شورای اسلای طی یادداشتی که در یکی از سایت های منتسب به جبهه پایداری منتشر شده به تشریح وقایع روز گذشته مجلس و عدم رای اعتماد به دانش آشتیانی پرداخته است.
یحیی رحیم صفوی:
از اظهارات ناآگاهانه‌ درباره جنگ گله دارم، بعضی‌ها به راحتی دروغ می‌گویند
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: من از برخی ساده اندیشان که فکر می کنند جنگ همینطور راحت اداره شد و برخی فرماندهان را زیر سوال می برند، گله دارم.
سیدحسن خمینی:
نباید دهان باز کنیم و هر چه می خواهیم بگوییم / کسانی که تندزبانی کردند بیش از همه آسیب دیدند / جامعه ما به بی‌ادبی دچار شده است
آیت الله سید حسن خمینی صبح امروز در همایش اعتدال که در کتابخانه‌ ملی در حال برگزاری است، با اشاره به تعاریف موجود در مفهوم عدالت گفت:‌ عدالت و اعتدال از خواسته‌های مشترک جامعه امروزمان است. وی در ادامه افزود:‌ اعتدال یکی از مفاهیم کلیدی در بیانات اهل بیت است. امام علی (ع) هنگامی که اهل بیت‌ پیامبر (ص) را معرفی می‌کند آنها را در جایگاه مقابل افراط و تفریط قرار می‌دهد.
محمد فرهادی، پنجمین وزیر پیشنهادی علوم
محمد فرهادی از طرف رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی شد.
حسن روحانی:
اعتدال یعنی توجه به آرای مردم / به خاطر اشکال‌های کوچک آدم‌های بزرگ را کنار نگذاریم
پیام رئیس‌جمهور کشورمان به همایش ملی اعتدال توسط رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی قرائت شد.
دیلی استار لبنان مدعی شد:
پیام ایران به عربستان: وادار کردن آمریکا به انعطاف پذیری بیشتر در مذاکرات هسته ای در مقابل مصالحه بر سر رئیس جمهور جدید لبنان
تهران در مقابل همکاری سعودی در مذاکرات هسته ای،در مورد انتخابات ریاست جمهوری لبنان مصالحه می کند.
روزنامه آساهی ژاپن مدعی شد:
توافق در تهران برای تمدید مذاکرات هسته ای تا عید نوروز / موافقت با انعقاد توافق میانه با 1+5
ایران که مذاکره با شش کشور از جمله کشورهای غربی را برای حل و فصل مسائل هسته ای دنبال می کند، در آستانه روز بیست و چهارم ماه جاری ( پایان مهلت مذاکره هسته ای) رویکرد در جهت درخواست تمدید مذاکره هسته ای را قوت بخشیده است.
علم الهدی در همایش دلواپسان هسته ای:
در 35 سال گذشته به اندازه ی یک سال پس از توافق ژنو تحقیر نشده بودیم / ما به ذلت افتاده ایم / در تحریم اقتصادی، مردم ما بالاتر از زجر بچه‌های امام حسین زجر دیدند؟
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: راهبرد سیاسی ما کربلا و عاشورا است و نمی‌توانیم در جریان انقلاب جریان راهبردساز کربلا را در عرصه‌های مدیریت نادیده بگیریم.
دانش آشتیانی هم رای نیاورد/ 171 رأی مخالف نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی علوم/روحانی، سرپرست وزارت علوم می شود
رئیس‌جمهور پیش از این «جعفر میلی‌منفرد»، «رضا فرجی‌دانا» و «محمود نیلی‌احمدآبادی» را به عنوان وزرای پیشنهادی علوم به مجلس معرفی کرده بود که میلی‌منفرد نتواست از پارلمان رأی اعتماد بگیرد، اما فرجی‌دانا پس از کسب رأی اعتماد مجلس در آبان‌ماه سال گذشته تنها 10 ماه سکاندار این وزارتخانه بود و سپس استیضاح شد.
علی شمخانی:
جواب نامه اخیر اوباما را دادیم/همزمان با ارسال نامه، هواپیمای بدون سرنشین به ایران می فرستند/منتقدان توافق هسته ای در ایران آدم های کم قدرتی نیستند
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: امیدواریم آمریکا درک کند که عامل مشارکت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای فشارها و تحریم‌ها نبوده است.
سخنان مخالفان دانش آشتیانی:
وزیر پیشنهادی پاسخ دهد، چرا فرزندانش در خارج از کشورند/ ۲۰ فرد دیگر هم مثل فرد پیشنهادی فعلی معرفی کنید رای نمی‌دهیم/پخش فیلم حضور
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است که همه وزرای پیشنهادی علوم از گروه وزیر دوران اصلاحات و تیم آنها هستند.
علی مطهری در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم:
کاری نکنید که برای ما جوک درست کنند که وزیر مورد اعتماد مجلس باید بعد از فتنه 88 به دنیا آمده باشد/ مردم میگویند این چه فتنه‌ای بوده است که همه افراد کشور را در برگرفته
نماینده مردم تهران در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم گفت: ما نمایندگان باید بنیان کارمان را بر تقوا بگذاریم و زمانی که حجت بر ما تمام نشده است رأیی ندهیم.
روحانی در صحن علنی مجلس:
امیدواریم دیگر برای وزیر علوم ما را به مجلس دعوت نکنید/نباید در گوشه و کنار و بالا و پایین زندگی فرد تجسس کنیم/
رئیس‌جمهور با بیان اینکه دغدغه و هدف دولت و مجلس یکی است، گفت: برخلاف آنچه که سایت‌ها شایعه می‌کنند، من در انتخاب وزیر تحت فشار هیچ گروه سیاسی یا هیچ شخصی نبوده و نیستم.
در همایش دلواپسان مذاکرات هسته ای مطرح شد،
روحانی راه ابن عباس را برود / مردم در بحث هسته ای مقصرند!
دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در همایش منهای عزت بعلاوه تدبیر به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
سیدمحمد خاتمی:
سیاسی کردن حجاب سبب می شود که بروز و ظهور بد حجابی به عنوان یک اعتراض سیاسی مطرح شود
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی در دیدار اعضای شورای مرکزی فرهنگیان با بیان اینکه سیاست و فرهنگ در ارتباط وثیق با یکدیگر هستند اظهار کرد: سیاست های مختلف مبتنی بر یک سلسله اصول و ارزش های فرهنگی، فکری و معنوی هستند و سیاست هم به نوبه خود بر فرهنگ اثر می گذارد همچنانکه فرهنگ در ایجاد روش، سلوک و منشی که افراد در درون سیاست دارند، موثر است.
الحیات:
در 24 فوریه، مذاکرات هسته ای نه شکست می خورد، نه به توافق منجر می شود/مذاکرات با ایران، دیگر فقط هسته ای نیست!
: به رغم اهمیت ضرب الاجل 24 فوریه در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل به اضافه آلمان معروف به گروه 1+5، به احتمال زیاد این مذاکرات در تاریخ یاد شده نه با شکست مواجه خواهد شد و نه به توافقنامه مورد نظر خواهد انجامید.
انتقاد نخست وزیر اسرائیل از باراک اوباما:
ایران متحد تو نیست، ایران دوست تو نیست، ایران دشمن است!
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در دیدار با فرانک‌والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان، مدعی شد که اگر ایران به بمب اتمی دست یابد، این "به زیان اسرائیل، اروپا و صلح جهانی" خواهد بود.
گزارش کریستین ساینس مانیتور از
پهپادی که ایران از روی RQ170 ساخت / پهپاد ایران یک ویژگی عجیب داشت!
به غنیمت گرفتن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا سبب نگرانی واشنگتن شد و ایران نیز با استفاده از آن، توانمندی فناوری خود را– هم در رصد و هم در سالم به زمین نشاندن آن و هم به کار گرفتن فناوری مهم آمریکا که در ضمن به نفع روسیه و چین نیز خواهد بود - به نمایش درآورد.
حجت الاسلام میرتاج الدینی:
احمدی نژاد و سیدحسن خمینی در مورد مسائل کلان انقلاب صحبت کردند/دکتر برای دیدار با خاتمی درخواست ملاقات نداده بود/قطعا خود احمدی نژاد کاندیدای مجلس نمی شود
خبر دیدار با جناب آقای سید حسن خمینی را شنیدم. آقای احمدی‌نژاد برای زیارت حرم امام (ره) رفته بودند و آنجا هم ملاقات داشتند و البته ایشان در زمان دولت هم ملاقات داشتند و الان هم این ملاقات را داشتند که خودشان تعریف می‌کردند.
آیت الله جنتی:
اوباما در نامه اش به رهبری از بازیابی سلامت ایشان ابراز خوشحالی کرده است
دبیر شورای نگهبان درباره واگذاری هرگونه مسئولیتی به افراد سابقه دار در فتنه ۸۸ هشدار داد .
تحلیل تیک
اخبار برگزیده