سیدمحمد خاتمی:
رییس جمهور اسبق کشورمان در جمع نمایندگان 70 تشکل دانشجویی سراسر کشور با بیان اینکه آزادی و نبودن فضای امنیتی در دانشگاه ها از هوا برای تنفس کردن، لازم تر است، گفت: امنیت کشور را با ایجاد فضای امنیتی نمی توان تامین کرد.
اخبار روز
معصومه ابتکار:
پارازیت‌ها منشاء دولتی ندارند
جنبش دانشجویی نقش سازنده‌ای را در شکل گیری جامعه مدنی ایفا می کند. جریان دانشجویی به دلیل نو شدن و ناپایداری بایستی آرمان‌گرا باشد و باید بتواند یک شناخت کافی از تحولات اجتماعی داشته باشد. این جنبش باید یک تحلیل جهانی و فرا زمانی از مسایل پشت پرده در سیاست داشته باشد و اینجاست که بصیرت نیز تعریف می‌شود.
پرویز پرستویی:
هر جایی که شریفی‌نیا باشد حضور پیدا نمی‌کنم /  زمانی که شکیبایی بازیگر حرفه‌ای بود شریفی‌نیا هنوز بازیگر نشده بود / شریفی‌نیا مدعی است که همه جماعت سینما را او معرفی کرده / این مرد آنقدر اعتماد به نفس دارد که هر چه به ذهنش می‌آید، می‌گوید
پرویز پرستویی با اشاره به صحبت‌های اخیر محمدرضا شریفی‌نیا در خصوص فیلم «مارمولک» با تکذیب آن اظهار کرد: خدا آن روز را نیاورد که بخواهم جایگزین شریفی‌نیا شوم.
آیت الله موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران:
اگر سران فتنه اعتراف کنند، ما آنها را می پذیریم
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: به سران داخلی فتنه می‌گویم که شما هم به کشور، هم به ملت و هم رهبری ظلم کردید، اعتراف کنید که اشتباه کردید؛ مردم بزرگند و رهبر آقاست
چرا آمریکا انتشار اسناد مربوط به کودتای 28 مرداد را به تعویق انداخت؟
وزارت خارجه آمریکا انتشار یک جلد از تاریخ روابط خارجی این کشور را که به سرنگونی نخست وزیر ایران در دهه ۱۹۵۰ میلادی(۱۳۳۲) با حمایت سیا می پردازد، به تعویق انداخت.
سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه:
داعش اخیرا در  نزدیکی مرزهای ایران تار و مار شد / مطمئنا بساط این گروه ظرف ماه‌های آینده ‌جمع می‌شود
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: مطمئنا گروه داعش ظرف ماه‌های آینده از صحنه سیاسی و امنیتی کشورهای عراق و سوریه جمع می‌شود و این پدیده نمی‌تواند عاملی برای اجرای سیاست‌های آمریکایی‌ها در تفرقه بین مذاهب مختلف اسلامی در منطقه باشد.
محمدرضا عارف:
روزنامه کیهان صدای روزنامه کیهان است، نه حاکمیت / رابطه ام با دولت روحانی خوب است، اما ظاهرا
دوستان کمتر به مشورت نیاز دارند / حالت خمودگی و ناامیدی در دانشجویان مشهود است
جنبش دانشجویی نباید به تریبون جریان‌های سیاسی خارج از دانشگاه تبدیل شود و نباید پرچم جریان‌های سیاسی توسط دانشجویان در دانشگاه به اهتزاز درآید.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه:
سفرم به تهران خیلی محتمل است / خیلی به حل مسئله هسته ای ایران نزدیک هستیم / صادقانه به دنبال اجرای قرارداد نفت - کالا با ایران هستیم، اما مسائلی در این مورد وجود دارد
"ولادیمیر پوتین" رییس جمهور روسیه اعلام کرد مسکو صادقانه خواستار اجرای قرارداد نفت در برابر کالا با ایران است اما مسائلی در میانه ی راه وجود دارد.
واکنش نماینده ولی فقیه در گیلان به سخنان علی مطهری در مورد حصر:
پسر جان، سن یا عقل تو اجازه نمی‌دهد، مگر ندیدی در ایام فتنه چه کردند
اسلام نیازمند مفسر واقعی است تا معنایی را از قرآن استخراج کند که با روح مکتب پیامبر (ص) سازگار باشد.
گزارش روزنامه روسی نزاویسیمایا گازتا از مذاکرات هسته ای ایران و 1+5،
آیا کورسوی امیدی برای دستیابی به توافق هسته ای وجود دارد؟
طی شش ماه آینده، مساله هسته ای جمهوری اسلامی ایران باید حل و فصل شود.
بلومبرگ مدعی شد:
تخفیف بی سابقه ایران برای فروش نفت به مشتریان آسیایی
ایران نفت خامش را برای تحویل در ماه ژانویه با تخفیف زیادی به مشتریان آسیایی می فروشد.
پایان نخستین دور مذاکرات هسته ای پس از تمدید هفت ماهه،
روسیه: هیچ پیشرفتی حاصل نشد / ایران: بسیار مفید و سازنده بود / دور بعدی گفتگوها، اواسط ژانویه
"سید عباس عراقچی" معاون وزیر امور خارجه ایران گفت که طی مذاکرات در ژنو توافق شد که مذاکرات هسته‌ای ماه آینده میلادی در مکانی که تصمیم گرفته خواهد شد، ادامه یابد.
وزیر دادگستری:
دولت در پرونده حصر موسوی و کروبی تصمیم‌گیرنده نهایی نیست
رئیس جمهور به کرات به مدیران و وزیران خود تاکید داشته که فساد یک موضوع غیرقابل گذشت است و با جدیت این موضوع در دولت تعقیب می شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی:
مخالفان اینترنت و ماهواره از حرفهای آزادیخواهانه می ترسند / چشم امید دشمنان ایران برای چپاول به تندروهاست
میرزا کوچک خان جنگلی سرشار از روح دیانت و ملیت بود و نهضتی را در تاریخ ایران به یادگار گذاشت که به «نهضت جنگل» معروف است.
قیمت ارز مجددا افزایش یافت/دلار، 3510 تومان
در جريان معاملات امروز (چهارشنبه، 26 آذر 93)، نرخ هر دلار آزاد 3510 تومان و قيمت هر سکه تمام بهار آزادي طرح جديد 992 هزار تومان اعلام شد.
علی لاریجانی:
نه قصد کشورگشایی داریم، نه قصد امپراطوری سازی / می خواهند دل کشورهای کوچک منطقه را خالی کنند
آن زمان شرایط مثل اکنون نبود و شناختی از تاثیر روحیه مجاهدت وجود نداشت و حتی شاید عده ای متلک می گفتند اما آن هسته اصلی(سپاه) با درک و فهم درست از شرایط کار را آغاز کرد.
روزنامه حریت گزارش داد:
درخواست ترکیه از ایران: اسناد روابط بابک زنجانی و رضا ضراب را به ما ارائه کنید
رضا ضراب تاجر ایرانی که متهم به پرداخت رشوه به تعدادی از مقامات ترکیه است، شکایت خود از دو مقام حزب جنبش ملی پس گرفت.
معاون رئیس جمهور:
قرار خاتم الانبیاء با نجابت به دنبال یاری رساندن به دولت است / کسانی که این قرارگاه را رقیب بخش خصوصی می‌دانند یا ناآگاهند یا مغرض
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بدون داشتن رویکرد اقتصادی به طرح ها با نجابت به دنبال یاری رساندن به دولت است.
سیدحسن خمینی:
نه «آرامش پادگانی» قابل قبول است، نه «آرامش قبرستانی» / برهم زدن سخنرانی ها در دانشگاه ها سنت بدی است که رایج شده
یادگار گرامی امام با تأکید بر توجه به لوازم امر پژوهش در محیط های علمی، گفت: اگر شرایط التهاب در جامعه فراهم باشد نمی توانیم انتظار آرامش داشته باشیم، زیرا محیط های علمی جزیره هایی میان آب های سرگردان نبوده و جزیی از همین کشور هستند.
بیانیه دفتر آیت الله هاشمی در واکنش به سخنان سیدمحمد خامنه ای:
کینه‌های این مرد نسبت به آیت‌الله هاشمی آن‌قدر عمیق است که ابایی از به آتش کشاندن اندیشه‌های امام ندارد / این داستان های تخیلی برای ارضای نفسانیات است / به خاطر بیت شریف خامنه ای، از بیان مطالب بیشتر در مورد حرف‌ها و اقدامات ناسپاسانه این مرد خودداری می‌کنیم
کاش آقای محمد خامنه‌ای فقط با توهین و تهمت به «هاشمی عزیز» (در تعبیر امام راحل) روح بغض‌آلود خود را تسکین می‌داد، اما گویا کینه‌های او نسبت به شخص آیت‌الله هاشمی آن‌قدر عمیق است که ابایی ندارد برای تخریب ایشان دانسته یا ندانسته اندیشه‌های امام را به آتش بکشد و بر تفکرات مدبرانه ایشان، خاکستر فریب بپاشد و بگوید که انقلاب از اساس طرح آمریکایی‌ها بود! و ابایی نکند شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی را با «ظاهری لیبرالیستی» و «تمامیت خواه» بخواند و یا مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی را با عبارت «جماران نشینان» شریک توطئه آمریکایی‌ها معرفی کند و حتی برادرش، آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب و 80 مجتهد فقیه مجلس خبرگان را در انتخاب رهبری پس از امام، فریب خورده آمریکا بنامد و بالاتر از همه ابایی ندارد که بگوید امام از اوّل تا آخر مبارزه و پیروزی، تحت تأثیر گروهی بودند که برای آمریکا کار می‌کردند و تصمیمات مهم خود را براساس القائات آنها می‌گرفتند!
علی مطهری:
در مورد رفع حصر موسوی و کروبی، در پشت صحنه مشغولیم
دکتر علی مطهری که شامگاه ۲۴ آذرماه در دانشگاه یزد حضور یافته بود، پس از ارائه سخنانش درخصوص وحدت حوزه و دانشگاه، پاسخگوی سوالات دانشجویان در حوزه‌های مختلف بود.
عزت الله ضرغامی:
در سال 88، خواص قرار بود از همان ابتدا بازی را به هم بزنند / خاتمی تا آخرین لحظه، گرفتار بازی های موسوی بود/ موسوی آگاهانه در جریان طراحی ها بود اما کروبی ناآگاهانه
آن زمان که مسئولیت داشتم بیشتر عمل می کردم و گفتن برخی حرف ها به مصلحت نبود اما اکنون راحت تر می توانم برخی مسائل را بیان کنم
روزنامه روسی آرگومنتی ای فاکتی:
چرا ریال ایران به مانند روبل روسیه سقوط نکرده است؟
چرا نرخ روبل به همراه نرخ «طلای سیاه» افت می کند، اما در نرخ ارز دیگر کشورهای نفت خیز کمترین تغییری روی نمی دهد؟ تحلیلگر نشریه «آرگومنتی ای فاکتی» چگونگی «کنار آمدن» بسیار سهل ایرانیان با نرخ «طلای سیاه»، در شرایط مشابه را شرح می دهد.
انتقاد سیدمهدی طباطبایی از سیدمحمد خامنه‌ای:
سخنان بی‌موقع و نادرست در مورد گذشته چه ضرورتی دارد؟ / آخر با این حرف ها می خواهید به چه چیزی برسید؟/ این سخنان، گناه کبیره بود /  آیت‌الله هاشمی امکان نداشت اقدامی خلاف نظر حضرت امام انجام دهد
ارتباط صمیمی و نزدیک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چه در گذشته و چه در طول انقلاب و چه در حال حاضر بر هیچ‌کس پوشیده نیست. آقای هاشمی تمام تلاش خودش را کرده است که جایگاه رهبری هیچ‌گاه لطمه و صدمه‌ای از سوی دشمنان نظام، انقلاب و روحانیت نبیند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای انقلاب و رهبری جان‌نثاری کرده است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی :
گاهی قطعاتی از کوه یخ غرق در دریای فساد دولت گذشته گفته می‌شود  / دولت نمی‌تواند عمق مشکلات به ارث برده را به مردم گزارش کند / اگر جلوی افراطی‌های دینی را نگیریم، داعش‌های دیگری با اسامی دیگر خلق می‌شوند
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دولت یازدهم را مظلوم‌ترین دولت پس از انقلاب خواند که به دلیل تدیّنی که دارد، نمی‌تواند عمق مشکلات به ارث برده را به مردم گزارش کند.
فرمانده کل سپاه:
طرح تقابل بین دولت با سپاه عملیات روانی است / ابهامات دولت جدید درباره ورود سپاه به عرصه سازندگی رفع شده
برخی نیروهای دلسوز نظام اینگونه مطرح کردند که سپاه عرصه را برای پیمانکاران بخش خصوصی تنگ می کند
سلاح مرگبار داعش: زره پوش‌هایی با ۱۰ بشکه مواد منفجره
منابع نظامی در گزارشی از رویکرد نظامی جدید داعش در برابر نیروهای عراقی خبر دادند.
تحلیل تیک