در چند ساعت گذشته خبری به نقل از مقامات مذاکره کننده در لوزان سوئیس بیرون نیامده است و هنوز خبرهایی که درباره خوشبینیها منتشر می شود بیشتر مربوط به دیشب یا امروز صبح است. وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرده و گفته بود درباره مسائل کلیدی تفاهم حاصل شده است.
اخبار روز
وزیر خارجه انگلیس: دعا می کنیم که امروز با ایران به توافق برسیم
وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با بی بی سی تاکید کرد امیدواریم امروز به توافق برسیم.
مذاکره کننده ارشد ایران:
در مورد تحریم ها راه حل هایی پیدا شده، اما نهایی نشده / وزیران بیانیه مشترک می دهند / حتی یک لحظه آرزوی ماندن در لوزان را نداریم
سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران از آغاز نگارش راه حل ها خبرداد و گفت که وزیران خارجه هفت کشور در پایان جلسه امروز بیابیه مشترک مطبوعاتی می دهند.
بی بی سی: روح امید در مذاکرات دمیده شد / هیئت هسته ای آمریکا: نمی توانیم دست خالی به واشنگتن بازگردیم
اکنون با ادامه مذاکرات در لوزان سوئیس امیدها برای توافق بیشتر شده است زیرا اکنون آنها به این باور رسیده اند که این مذاکرات ارزش ادامه دارد. پس از نیمه شب بود که وزرای خارجه روسیه و ایران به رسانه ها گفتند تفاهم درباره همه مسائل اختلافی حاصل شده است.
الجزیره: نتیجه مذاکرات مشخص نیست، لاوروف از توافق هسته ای خبر می دهد، فابیوس لوزان را ترک می کند
ایران در مذاکرات سوئیس یک گام به جلو می رود و یک گام به عقب برمی گردد. یک توافق تاریخی برای این کشور که تحت تحریم های اقتصادی است، اهمیت بسیار زیادی دارد.
ظریف: پيشرفت های خوبی بوده است / آغاز نگارش متن توافق، بعد از چهارشنبه
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با حضور در جمع خبرنگاران آخرین وضعیت مذاکرات را تشریح کرد.
کاخ سفيد: ممکن است مذاکرات هسته‌اي فردا هم ادامه يابد
کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت گفتگوهای هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی برای تدوین کلیات یک توافق ممکن است در صورت حصول پیشرفت کافی بعد از ضرب‌الاجل روز سه‌شنبه نیز ادامه یابد.
يواس اي تودي:
تصمیم کری و ظریف برای مرحله جدید مذاکرات؛ انتشار بیانیه کلی در پایان گفتگوهای لوزان
قدرتهای جهانی و ایران روز سه شنبه خود را برای انتشار یک بیانیه کلی مبنی بر توافق برای ادامه مذکرات در مرحله ای جدید تلاش ها در دستیابی به توافق هسته ای آماده می کنند.
خبر مذاکره کننده ارشد ایران از حل مسئله تحریم ها
معاون وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید طبیعی است که گروه ۱+۵ نیاز به مشورت‌ها و هماهنگی‌های بیشتری دارند.
اولاند: فرانسه و آلمان در پرونده هسته اي ايران در کنار هم هستند
رئیس جمهور فرانسه در نشست مشترک خبری با انگلا مرکل صدر اعظم آلمان در برلین گفت آلمان و فرانسه در مورد پرونده هسته ای ایران در کنار هم هستند.
فرانس 24:
هيچ کس در لوزان شکست مذاکرات را نمي خواهد / احتمال تمديد چند ساعته يا چند روزه مذاکرات
به عبارت دیگر، نیمه شب سه شنبه همه چیز تمام نخواهد شد. شاید کار به اواسط شب کشیده شود. اگر به یاد داشته باشید توافق اولیه ساعت سه صبح بدست آمد.
پاسخ جان کری به سئوالی در مورد احتمال توافق هسته ای: ان اشاءالله!
جان کری وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا توافق هسته ای تا ضرب الاجل سه شنبه حاصل می شود پاسخی کوتاه و غیرمنتظره داد.
ایتارتاس:  تهيه طرحي کلي در مذاکرات لوزان برای لغو تحريم ها عليه ايران
طرح کلی یک مصالحه درمورد مسئله لغو تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران در مذاکرات درباره برنامه هسته ای تهران در لوزان سوییس تهیه شده است.
گزارش المیادین از
آخرین تلاش های اسرائیل برای نابودی توافق هسته ای ایران و 1+5
مؤاف واردی خبرنگار امور سیاسی کانال دهم تلویزیون اسرائیل گفت:«خبرهایی که از لوزان می رسد برای اسرائیل بسیار بد است. اسرائیل فقط توانست در بندهای کوچکی از توافقنامه تاثیر بگذارد، اما نتوانست تاثیر کلی بر توافقنامه داشته باشد. بنابراین دولت بنیامین نتانیاهو تاثیر خود را از دست داده است وقدرت آن برای جلوگیری از دستیابی به توافقنامه تقریبا به صفر رسیده است.»
BBC: فضا همچنان مثبت است؛ نزدیکی بی سابقه ایران و 1+5 به توافق هسته ای
تکانون طرفین بحث می کنند که ایران چه میزان تحقیقات هسته ای می تواند انجام دهد و زمان توقف این تحقیقات چه زمانی است و مدت اعتبار توافق هسته ای تا چه زمانی خواهد بود. بنابراین مذاکرات اکنون کاملا بر روی جزئیات متمرکز شده اند اما این بخش بسیار دشوار است و به همین علت رهبران کشورها برای بررسی این جزئیات گردهم آمده اند. در نهایت باید گفت که شکاف میان طرفین همچنان مهم است.
آخرین اخبار از مذاکرات هسته ای؛
خبرگزاری روسی: تعداد سانتریفیوژها پس از ماه مارس مشخص می شود / اسکای نیوز: اختلافات همچنان پابرجاست / دیپلمات اروپایی: دو مسئله باقی مانده حل شود، توافق می کنیم /  عراقچي: در موقعیتی نیستیم که بگوییم فردا یا پیش فردا توافق می شود
یک منبع در هیئت ایرانی حاضر در مذاکرات هسته ای در لوزان اعلام کرد شمار دقیق سانتریفوژهای ایران پس از ضرب الاجل ماه مارس مشخص خواهد شد.
خنده وزرای خارجه ایران و 1+5 به این سئوال:  آیا توافق قطعی در این مورد تا پایان امروز حاصل خواهد شد؟
سوال یک خبرنگار موجب خنده وزرای امور خارجه کشورهای حاضر در گفتگوهای هسته ای ایران در لوزان سوییس شد.
آسوشیتدپرس:
آیا ظریف و کری اختلافات را حل خواهند کرد؟
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و محمدجواد ظریف، همتای ایرانی وی به منظور دستیابی به توافقی سیاسی درباره فعالیت های هسته ای ایران در ازای کاهش تحریم ها، از روز پنجشنبه سرگرم مذاکره در شهر لوزان سوئیس هستند.
سی بی اس:
اگر مذاکرات هسته اي شکست بخورد....
شبکه خبری سی بی اس نیوز آمریکا اعلام کرد حتی در صورت شکست مذاکرات هسته ای ایران نیز اقدام نظامی قریب الوقوع علیه تهران متصور نیست.
خبرگزاری فرانسه: توافق اولیه ایران و 1+5 / موافقت با کاهش بیش از دو سوم سانتریفیوژها / دیپلمات های ایران: هنوز توافقی حاصل نشده
خبرگزاری فرانسه گزارش داد، دیپلمات های غربی در مذاکرات هسته ای لوزان سوئیس روز یکشنبه گفتند ایران و شش قدرت جهان به توافقی اولیه بر سر بخش های کلیدی موافقت نامه هسته ای دست یافته اند.
یک بیانیه مطبوعاتی کوتاه، سرانجام مذاکرات لوزان؟
در حالی که وزیران امور خارجه فرانسه ، آلمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از بیست و هشت مارس ( روز گذشته ) به مذاکرات هسته ای در لوزان سوئیس ملحق شده اند ، به نظر می رسد چشم انداز رسیدن به یک توافق سیاسی در خصوص برنامه هسته ای ایران در روزهای آینده افزایش یافته باشد.
سفیر پیشین اسرائیل در سازمان ملل: نمی فهمم چرا آمریکا اینقدر دنبال توافق بد با ایران است / ظریف را می‌شناسم، او شخصیت جذابی و زیرکی دارد / ایران استاد گمراه کردن دنیا است
دن گیلرمن، سفیر پیشین اسرائیل در سازمان ملل، روز یک‌شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز گفت: «نمی‌فهمم چرا آمریکا این اندازه برای رسیدن به توافق «بد» با ایران شتاب دارد.
گزارشی از آخرین تحولات مذاکرات هسته ای،
توافق در راه است
دیپلماتهای غربی در آستانه پایان مذاکرات هسته‌ای به لوزان سوئیس سفر کردند تا به قول خودشان یکی از بزرگترین اتفاقات تاریخ را ثبت کنند.
فرانس‌پرس:‌
تلاش قدرت‌هاي جهاني و ايران براي رسيدن به توافق نهايي / ظریف: ما در حال پیشرفتیم؛ من تصور می کنم بتوانیم همه موضوعات را حل کنیم
وزرای خارجه قدرت های جهانی قرار است روز یکشنبه برای تلاش نهایی در جهت توافق بر سر برنامه هسته ای ایران گرد هم آیند تا پیش از رسیدن ضرب الاجل به این توافق دست یابند.
منبع ايراني خبر داد:
احتمال تمديد مذاکرات تا روز سه‌شنبه
يک منبع ايراني در گفت‌وگو با ايتارتاس مي‌گويد احتمال تمديد مذاکرات هسته‌اي در سطح وزراي خارجه وجود دارد و طرفين در حال رايزني درباره آن هستند.
آیت الله هاشمي: اراده ملت ها در مبارزه موثر است نه حملات هوايي/ غربي ها در مذاکرات هسته اي عاقلانه رفتار کنند
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با ابراز تاسف از بحران پيش آمده در يمن و محکوميت شديد اقدام نظامي عليه اين کشور، گفت: اراده و عزم ملت ها در نبردها و مبارزات مهم و موثر است نه حملات هوايي.
روحانی خطاب به مرکل: ایران انعطاف نشان داده؛ نوبت طرف مقابل است
رییس جمهوری اسلامی ایران شامگاه شنبه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفتگو کرد و در این مکالمه تلفنی آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای و همکاری های دوکشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.