کد خبر: ۱۲۸۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حبیب در آن سال‌ عارضه قلبی پیدا کرد و برای چند روز در بیمارستان امام سجاد رامسر بستری شد. یکی از کارکنانی که در دوران بستری شدن حبیب در بیمارستان شاغل بوده، گفت: «آن روزی که آقای حبیب در بیمارستان بستری شد، هیچ کسی از اقوام همراهشان نبود. یکی، دو نفر از دوستان‌شان همراهشان بودند.
 اینجا شهرک چهارصد دستگاه است. شهرکی کوچک در رامسر. جایی در مرکز شهر. خیابان کاخ را که به سمت دریا بروید، به شهرک می‌رسید. شهرکی که ۱۷ خیابان دارد و یکی از شیک‌ترین بخش‌های رامسر به حساب می‌آید. اما الان چند مدتی می‌شود که ویلایی ساده در این شهرک برای اهالی رامسر خبر ساز شده، ویلایی که حبیب در آن زندگی می‌کند.

به گزارش «تیک»، شاید نیازی به توضیح نباشد که شهرک چهارصد دستگاه، ۴۰۰ ویلا دارد. ویلاهایی که قیمت بعضی از آنها به بالای یک میلیارد تومان هم می‌رسد. اما این ویلا که حبیب محبیان در آن زندگی می‌کند نسبت به ویلاهای دیگر شهر چهارصد دستگاه متمایز است. او از سال ۱۳۸۸ که از آمریکا به ایران برگشت، مستقیم به رامسر رفت؛ اما چرا رامسر؟ شاید ابتدا تصور شود که حبیب محبیان اصالتی مازندرانی دارد. اما در صفحه رسمی حبیب در سایت ویکی‌پدیا نوشته شده: «حبیب در ۴ مهرماه سال ۱۳۳۱ در شمیران تهران متولد شد. البته بعضی از سایت‌های خبری محل تولد او را آذربایجان‌غربی می‌دانند. او ۳ سالی را در ارومیه سپری کرده و چند سالی را هم در تبریز گذراند. سپس همراه خانواده‌اش به تهران آمده و در محله شمیران ساکن شد.» پس با این حساب چرا حبیب پس از بازگشت به ایران مازندران را برای زندگی انتخاب کرد؟

چرا رامسر؟

حبیب رامسر را برای اقامت انتخاب کند تا از هیاهوی تهران دور باشد. او در روزهای ابتدایی حضورش در رامسر در خانه‌باغی در بالای تله کابین رامسر زندگی می‌‌کرد و توریست‌هایی که به بام رامسر می‌رفتند، «مرد تنهای شب» را می‌دیدند که به تنهایی در ارتفاع بالای شهر ساحلی زندگی می‌کند. اما او چند ماهی است که دیگر خانه‌باغ در ارتفاع را رها کرده و به ویلایی آمده که فاصله کمی با دریای خزر دارد، فاصله‌ای کمتر از ۱۰۰ متر!

ویلا برای کیست؟

شهرک چهارصد دستگاه ۱۷ کوچه دارد. به شهرک که بروید از هر کسی آدرس منزل حبیب را بپرسید به راحتی شما را راهنمایی می‌کنند: «انتهای کوچه سیزدهم.» وقتی به در ورودی ویلا می‌رسید باور نمی‌کنید کسی که در رسانه‌ها اینقدر جنجال‌ساز است، در ویلایی به این سادگی زندگی کند. وقتی از مشاور املاکی که در شهرک چهارصد دستگاه است، می‌‌پرسیم، قیمت ویلا را چیزی حدود ۵۰۰ میلیون تومان تخمین می‌‌زند. البته حبیب این ویلا را نخریده است. مشاور املاک رامسری که نمی‌خواهد نامش فاش شود، گفت: «تا جایی که من می‌دانم در سال‌های گذشته این ملک خرید و فروش نشده. اگر کسی آن را به آقای حبیب می‌فروخت، حتما ما هم در جریان بودیم. فکر می‌کنم این ویلا برای یکی از دوستان آقای حبیب باشد که آن را برای اقامت ایشان به او داده است. شاید هم ایشان این ویلا را رهن کرده باشند.» اما حبیب در این ویلا با چه افرادی زندگی می‌کند؟

چه تفریحاتی دارد؟

غیر از روزهایی که به تله‌کابین رامسر می‌رود تا به دوستانش سر بزند، دیگر کسی او را در شهر ندیده است. از خانه بیرون نمی‌زند. اگر بخواهد با دوستانش دور هم جمع شوند، باز هم ترجیح می‌دهد دوستانش به ویلای او بروند. در رامسر شایعه شده که او تعهد داده در هیچ میهمانی شرکت نکند. اما دوستان صمیمی‌تر حبیب این ماجرا را تکذیب می‌کنند. یکی از دوستان حبیب گفت: «روحیه خودش اینطوری است. اصلا محدودیتی در این زمینه ندارد. اما روحیه خاصی دارد که اگر هم کسی از دوستان او را به منزلش دعوت کند، قبول نمی‌کند و او همه را به ویلایش دعوت می‌کند. بیشتر وقت‌ها آقای حبیب میزبان هستند و ما را میهمان می‌کنند. ایشان همیشه به ما لطف دارند.» اما برخلاف حبیب که گوشه‌گیر و منزوی است، هر وقت پسرش محمد به رامسر می‌رود، همه او را در خیابان‌های شهر می‌بینند که بدون هیچ‌مشکلی در سطح شهر می‌گردد.
چرا بازداشت شد؟
خبر بازداشت حبیب بازتاب وسیعی داشت. او یکی دو روز بازداشت شد و بعد بدون هیچ مشکلی آزاد شد. نکته اصلی در این اتفاق سفر او به ماسوله بود، چراکه در رامسر نیروی انتظامی با حضور حبیب در شهر کنار آمده و دو طرف ارتباط محترمانه‌ای با هم دارند. حبیب تفریحات زیادی در رامسر ندارد. غیر از حضور چند روز یک بار در تله ‌کابین که دیگر همه به حضورش عادت کرده‌اند، او هر یکی دو هفته سری هم به ویلای دوستش در جواهردره می‌‌‌زند. جایی در ارتفاعات رامسر که آب‌وهوای مطبوعی دارد و آقای خواننده زیاد به آنجا سر می‌زند.

روزهایی که در بیمارستان بستری شد

حبیب در سال ۱۳۳۱ به دنیا آمده. چهارم مهرماه او ۶۲ سالش می‌شود، ولی بد نیست بدانید که با وجود این سن و سال، بدن سالم و ورزیده‌ای دارد. ظاهرا تنها باری که او در دوران زندگی در رامسر مشکل داشته، به سال ۱۳۹۰ برمی‌گردد. حبیب در آن سال‌ عارضه قلبی پیدا کرد و برای چند روز در بیمارستان امام سجاد رامسر بستری شد. یکی از کارکنانی که در دوران بستری شدن حبیب در بیمارستان شاغل بوده، گفت: «آن روزی که آقای حبیب در بیمارستان بستری شد، هیچ کسی از اقوام همراهشان نبود. یکی، دو نفر از دوستان‌شان همراهشان بودند. البته در پرونده پزشکی ایشان ذکر شده بود که سابقه عارضه قلبی هم دارند. در روزی که آقای حبیب مرخص شدند خانم و آقایی آمدند و کارهای ترخیص را انجام دادند. در روزهایی که در بیمارستان بستری شده بود، با کارکنان برخورد گرمی داشت و با ما خوب برخورد می‌کرد. البته کم حرف بود و بیشتر ترجیح می‌داد در تنهایی استراحت کند.»این گزارش  سال گذشته در تماشاگران امروز منتشر شد
نام:
ایمیل:
* نظر: