کد خبر: ۱۵۷۷۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایرنا: سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: آمار مسافران نوروزی ورودی به استان از ۲۵ اسفندماه تا کنون از ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار نفر گذشته است.

مهدی فروزان افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی هفت درصدی دارد.
 
وی گفت: مقصد یک میلیون و ۵۷۱ هزار نفر از این مسافران مشهد الرضا (ع) بوده است که نسبت به نوروز گذشته در این فاصله زمانی رشدی بیش از ۱۰ درصدی دارد.
 
وی با بیان اینکه این جمعیت مسافری از طرق مختلف به استان سفر کرده اند، گفت: بیشترین آمار مربوط به وسایل نقلیه شخصی است که رقمی معادل ۲ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۵۶ نفر را دربرمی گیرد و حدود ۸۶ درصد کل مسافران نوروزی استان را شامل می شود.
 
وی افزود: در بخش جاده ای، ناوگان حمل و نقل عمومی جابه جایی ۲۱۲ هزار و ۱۸۱ مسافر را به استان را بر عهده داشته اند که ۸.۵ درصد کل مسافران نوروزی است و بخش ریلی نیز با انتقال ۷۸ هزار و ۱۴۰ نفر به استان، سهم سه درصدی در این زمینه داشته است.
 
وی سهم ناوگان حمل و نقل هوایی و فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد را از آمار مسافر منتقل شده به استان و مشهد با تعداد ۵۸ هزار و ۹۷۱ نفر، معادل ۲.۵ درصد کل مسافران استان دانست.
 
بر اساس پیش بینی ها، خراسان رضوی در نوروز امسال پذیرای ۱۱ میلیون مسافر خواهد بود که هشت میلیون نفر از آنها زائر امام رضا (ع) خواهند بود.
 
نوروز سال گذشته هشت میلیون مسافر به این استان سفر کرده بودند.

نام:
ایمیل:
* نظر: