کد خبر: ۱۵۷۸۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شرکت «ادیانی» هند اعلام کرد که این شرکت تصمیم سرمایه گذاری خود را برای پروژه ذغال سنگ «کارمایکل» در استرالیا تا ماه ژوئن امسال نهایی خواهد کرد. تصمیم این شرکت برای سرمایه گذاری به علت اعتراضات گروه های حامی محیط زیست به تأخیر افتاده بود.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ به نقل از رویترز، بیش تر از ۵ سال است که گروه تجاری «ادیانی» با منافع در نیرو و بنادر، در تلاش خود برای توسعه یک معدن در ایالت شمالی کوینزلند، با مخالفان خود در گروه های حامی محیط زیست مبارزه می کند. بیشترین صادرات ذغال سنگ این معدن به هند خواهد بود.

«گوتام ادیانی» رئیس این شرکت ابراز امیدواری کرد که این پروژه به کار خود ادامه خواهد داد. او افزود که هئیت مدیره درباره سرمایه گذاری ها تصمیم نهایی را در ماه می یا ژوئن خواهد گرفت. این تصمیم شامل سرمایه گذاری در ساختار و بودجه طرح می شود.

ادیانی در طی گفتگو با گروهی از خبرنگاران و در مواجهه با سوال خبرنگاری که از او درباره اعتمادش به پیش رفتن پروژه پرسیده بود پاسخ داد "قطعا. برنامه ریزی داخلی ما برای اولین خروجی ذغال سنگ سال ۲۰۲۰ است". او با تأکید بر این مطلب اشاره کرد که ساخت و سازها می تواند تا بعد از ۳ ماه از تصمیم هئیت مدیره شروع شود.

بنا به گزارش خبرگزاری اکونومیک تایمز، «پالاسکزوک» گفت پروژه کارمایکل از حمایت کامل دولتش برخوردار است و این که ادیانی با هیچ مانعی برای بدست آوردن مجوز از دولت استرالیا روبرو نیست.

تحلیلگران ابراز شک و تردید کرده اند که با توجه به مخالفت ها از گروه های حامی محیط زیست و به علت کاهش قیمت های ذغال سنگ، ادیانی بتواند بودجه بزرگترین معدن ذغال سنگ این کشور را تأمین کند. برخی از بانک ها از جمله داچ بانک و بانک مشترک المنافع استرالیا گفته اند که آن ها منابع مالی را فراهم نخواهند کرد. با این حال ادیانی اعلام کرده است که این مسائل موجب نگرانی این شرکت نمی شود.
*تابناک
نام:
ایمیل:
* نظر: