کد خبر: ۱۵۷۸۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
افزایش حفاری‌های نفتی در آمریکا، بهای جهانی طلای سیاه را کاهش داد.

 به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ به نقل از رویترز؛ صبح روز دوشنبه بهای جهانی نفت پس از آن کاهش یافت که داده‌های جدید از افزایش حفاری‌های نفتی در آمریکا خبر داد.

صبح امروز بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال (شاخص بین‌المللی) با ۲۰ سنت کاهش به ۵۱ دلار و ۵۶ سنت رسید. هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت (پایه آمریکا) نیز با ۲۸ سنت کاهش، ۴۸ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

شرکت‌های آمریکایی در هفته منتهی به ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) از ۱۴ سکوی نفتی جدید استفاده کردند که تعداد سکو‌های نفتی این کشور را به ۶۳۱ می‌رساند. بنا بر اعلام مؤسسه «بیکر هیوز،» این رقم از سپتامبر سال ۲۰۱۵ یک رکورد محسوب می‌شود. به همین دلیل، آمریکا هم‌اکنون روزانه بیش از ۹.۱ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند؛ رقمی که در ژوئن سال گذشته کمتر از ۸.۵ میلیون بشکه در روز بود. پیش‌بینی می‌شود تولید نفت شیل آمریکا در ماه آوریل به بالاترین سطح در ۶ ماه اخیر برسد.

این در حالی است که صبح روز دوشنبه بهای جهانی طلا اندکی افزایش را تجربه کرد. هم‌اکنون هر انس طلا با ۰.۲ درصد افزایش در قیاس با آخرین ساعات معاملات روز جمعه، ۱۲۳۱ دلار و ۵ سنت معامله می‌شود.
*العالم
نام:
ایمیل:
* نظر: