کد خبر: ۱۶۱۹۷۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
«معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )(حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
 
به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ محمد رستگاری روز پنجشنبه افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز، با ۱۸ عدد کاهش نسبت به روز گذشته در همین ساعت بر روی شاخص ۴۹ قرار گرفته و پاک است.
 
وی اظهار کرد: در همین مدت میزان غلظت آلاینده منوکسید کربن نیز با ۱۱ عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۲۱ قرار گرفته است.
 
به گفته وی، میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز با ۱۸ عدد کاهش نسبت به روز گذشته درهمین ساعت بر روی عدد ۳۹ قرار دارد.
 
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران افزود: ایستگاه های شهرداری (منطقه۲)، شهرداری (منطقه ۱۹) و اقدسیه( منطقه یک) به ترتیب با شاخص ۲۸ ، ۲۹ و ۳۵ پاک ترین مناطق جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
 
وی اظهار کرد: همچنین شهرداری(منطقه ۱۱)، پیروزی (منطقه ۱۳) و شاد آباد(منطقه ۱۸) به ترتیب با شاخص ۶۷، ۵۹ و ۵۷ بیشترین میزان آلاینده های جوی شهر تهران را در این مدت داشتند. 
*ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: