کد خبر: ۱۶۶۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صندوق سرمایه‌گذاری عربستان از آغاز به کار احداث شرکت بزرگ صنایع نظامی خود در راستای چشم‌انداز تحول ۲۰۳۰ این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ به نقل از اسپوتنیک، صندوق سرمایه گذاری‌های دولتی عربستان سعودی از آغاز احداث شرکت بزرگ صنایع نظامی در این کشور تا پایان برنامه چشم انداز ۲۰۳۰  خبر داد. قرار است این شرکت به یکی از ۲۵ شرکت برتر جهان در زمینه صنایع نظامی تبدیل شود و عربستان را به جایگاهی جهانی در تولید قطعات و تجهیزات نظامی تبدیل کند.

مقامات این صندوق که برای رهایی از تکیه بر درآمدهای نفتی در عربستان ایجاد شده اعلام کردند که پروژه مذکور  بیش از ۱۴ میلیارد ریال عربستان به تولید ناخالص ملی این کشور می افزاید و ۶ میلیارد ریال در حوزه تحقیقاتی و توسعه ای سرمایه گذاری می کند. این شرکت همچنین اعلام کرد: این پروژه بیش از ۴۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و ۳۰ هزار فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد می کند و  با سرمایه گذاری داخلی و خارجی انجام می‌شود.

محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور که رئیس شورای اداری صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان نیز است، اعلام کرد: این شرکت تا سال ۲۰۳۰، ۵۰ درصد از هزینه‌های ما برای تامین تجهیزات نظامی کاهش می دهد و می توانیم به موجب آن به توان داخلی خود اتکا کنیم.

شرکت صنایع نظامی عربستان در زمینه‌های سیستم‌های هوایی از جمله نگهداری و تعمیرات هواپیما، ساخت پهپاد و نگهداری از آن، ساخت و تعمیر خودروهای زرهی، تولید انواع سلاح، مهمات، موشک، انواع رادارها و حس‌گرهای هشدار سریع و نیز سیستم‌های ارتباطی و جنگ الکترونیک خواهد بود.

عربستان با توجه به اینکه در چند سال اخیر با کاهش بودجه شدید مواجه شده است، چشم اندازی برای سال ۲۰۳۰ تدوین کرده است که بر اساس آن اتکای اقتصاد از فروش نفت برداشته شود.
*باشگاه خبرنگاران جوان
نام:
ایمیل:
* نظر: