کد خبر: ۱۶۶۳۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پس از قریب به ۸ ساعت از زمان شمارش آرا، بالاخره نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد.
پس از قریب به ۸ ساعت از زمان شمارش آرا، بالاخره نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ روز گذشته دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با حضور چهار کاندیدا و پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به شکل همزمان برگزار شد. زمان برگزاری این انتخابات چهار بار و تا ساعت ۲۴ روز ۲۹ اردیبهشت ماه تمدید شد و از همان زمان، شمارش آرا آغاز شد.

اگرچه گفته شده بود نتایج انتخابات تدریجا اعلام خواهد شد اما پس از قریب به ۸ ساعت، رئیس ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات حضور یافت تا نخستین نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری را اطلاع دهد.

علی احمدی با بیان اینکه بالغ بر ۴۰ میلیون نفر پای صندو رای حاضر شدند، افزود: آمار نهایی را بعد از تایید هیات اجرایی مرکزی اعلام خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: از نصایح و هدایت های رهبر انقلاب که همیشه چراغ راه این ملت بوده اند تشکر و قدردانی می کنم. از مراجع عظام،احزاب و گروه ها، نامزدهای محترم و ستادهایشان، هوادارانشان، اصحاب جراید، هیات های اجرایی و نظارت و مجموعه عوامل پای صندوق ها و نیروی انتظامی، سپاه، قوه قضاییه و ...که در برقراری امنیت ما را همراهی کردند تشکر می کنم.

رئیس ستاد انتخابات تاکید کرد: نتایج براساس تطبیق آماری است که از شعب به بخشداری ها و فرمانداری ها ارسال شد و برای جلوگیری از اشتباه علی القاعده باید نتایج را با گزارش هایی که ناظرین شورای نگهبان داشتند، مطابقت می دادیم. تا این لحظه از مجموع ۲۵۹۶۶۷۲۹ میلیون آراء ماخوزده ۲۵ میلیون ۱۸۲ هزار و ۳۱۰ آراء صحیح قرائت شده است.

نتایج تا کنون از این قرار است:

حسن روحانی: ۱۴ میلیون ۶۱۹ هزار و ۸۴۸ رای

ابراهیم رئیسی: ۱۰ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۸۵۵ رای

مصطفی میرسلیم ۲۹۷ هزار و ۲۷۶ رای

مصطفی هاشمی طبا ۱۳۹ هزار و ۳۳۱ رای 
نام:
ایمیل:
* نظر: