کد خبر: ۱۷۳۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بنیاد مسکن و بانک مهر ایران امضا کردند
بر اساس تفاهم‌نامه بین بنیاد مسکن و بانک قرض الحسنه مهر ایران از این پس برای احداث و تکمیل مسکن روستایی وام هشت میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد پرداخت می‌شود.
صبح امروز با حضور علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن و مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، تفاهم نامه همکاری بنیاد مسکن و بانک قرض الحسنه مهر ایران درخصوص پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط بنیاد در مناطق روستایی جهت کمک به احداث و تکمیل مسکن در سراسر کشور امضا شد.

سقف فردی تسهیلات برای متقاضیان عادی ۸۰ میلیون ریال است. در موارد خاص بنا به درخواست بنیاد استان و تایید دفتر مرکزی، پرداخت تسهیلات تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال بلامانع خواهد بود. دوره بازپرداخت تسهیلات عادی ۳۶ ماه و در موارد خاص تا ۶۰ ماه، متناسب با میزان تسهیلات و با اعلام بنیاد تعیین می شود. تسهیلات به صورت قرض الحسنه و با کارمزد چهار درصد پرداخت خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مراسم اظهار کرد: مدتی است که مذاکراتی بین بانک و بنیاد مسکن انجام دادیم تا به مدلی برسیم برای ایکه بتوانیم قرض الحسنه‌ای اضافه تر از مصوبه دولت برای مسکن روستایی در اختیار روستاییان قرار دهیم. برای آن دسته از روستاییانی که یا به طور کلی نمی توانند از منابع استفاده کنند یا آن منابع کافی نیست.

وی افزود: به همین دلیل به مدل بسیار خوبی  دست پیدا کردیم که با همکاری بانک محقق شد. بدین صورت که ما منابعی را در بانک بگذاریم و بانک از منابع خودشان معادل دو برابر آن مبلغ را اضافه کنند و با معرفی روستاییان از طرف ما به بانک وام ۸ میلیون تومانی با سود ۴ درصد پرداخت شود. تفاهم نامه‌ای در این خصوص امروز امضا می‌شود.

تابش تصریح کرد: در گام اول ۴۵ میلیارد تومان منابع برای حدود ۹ هزار واحد با متوسط ۵ میلیون تومان تعریف کردیم که ۴۵ میلیارد تومان می‌شود. البته سقف وام از ۸ تا ۱۵ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه خواهد بود.

همچنین علیرضا اکبری - مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران - گفت: بانک در راستای رسالت خود در حوزه های مختلف ورود می کند. حوزه های کارآفرینی، بهداشت، درمان، ازدواج و کارهای مربوط به حوزه روستا از قبیل کارهای خرد و همکاری در زمینه تامین مالی بهسازی و احداث مسکن روستایی در سال جاری برای هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران تعریف شده است.

وی تاکید کرد: به محض آنکه منابع تزریق شود کار را آغاز می کنیم. کارمزد این تسهیلات ۴ درصد واقعی است و سود در این خصوص معنی ندارد.

اکبری با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران سال گذشته ۵۱۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده است، گفت: این اولین تفاهم نامه است که در حوزه مسکن پرداخت می‌کنیم. بر اساس این تفاهم نامه بالغ بر ۹ هزار مسکن روستایی احداث و نوسازی خواهد شد. برای سهولت کار، روند را ساده کرده‌ایم تا روستاییان عزیز که قشر قابل احترامی هستند بتوانند به راحتی از خدمات و تسهیلات ما استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس این تفاهم‌نامه آورده بنیاد مسکن ۱۵۰ میلیون ریال خواهد بود. همچنین مجموع تسهیلات پرداختی معادل ۴۵۰ میلیارد ریال که توسط بانک تامین و به محض واریز بنیاد طی ۱۲ ماه به متقاضیان معرفی شده از سوی بنیاد پرداخت می‌شود. بنیاد آورده خود به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال را در یک حساب قرض الحسنه به نام خود واریز می کند و مبلغ واریزی به مدت ۳۰ ماه پس از واریز در حساب مذکور مسدود می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: