کد خبر: ۱۷۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: استکبارستیزی باید به عنوان اصل محوری در سیاست خارجی قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: استکبارستیزی باید به عنوان اصل محوری در سیاست خارجی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت: امروز روز ۲۳ تیرماه مصادف با سالروز همبستگی مردم با ولایت و رهبری در سال ۷۸ است. توطئه‌ای که جریان استکبار در ۱۸ تیر ۷۸ انجام داد اما در روز ۲۳ تیرماه حرکت مردمی علیه عوامل دشمن اجرا شد.

علم‌الهدی ادامه داد: ۲ تا ۵ هزار نفر در واقعه گوهرشاد کشتهشدند و یک جریان نیز در سال ۷۸ رخ داد که متفاوت با یکدیگر نبودند. اگر عناصری انقلاب را قبول نکردند یا در مقام ستیز با انقلاب هستند انسان‌های بریده از مردم بودند که پشت به جامعه کرده بودند اما انقلاب جبهه فراگیر همه مردم است.

وی افزود: شناختی که از جریان انقلاب در جامعه خودمان بدست می‌آوریم در قالب چند اصل است، اصل اول اصل استکبارستیزی است که در حال توسعه آن هستیم. استکبارستیزی سرلوحه سیاست خارجی ما قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مسئله جبهه انقلاب به معنای دوقطبی‌سازی کشور و جامعه نیست چون جبهه انقلاب، جبهه فراگیر همه ملت است. این‌گونه نیست که در جامعه و کشور ما در مقابل جبهه انقلاب، یک جریان غیرانقلابی یا یک جریان ضد انقلابی بتواند یک جبهه تشکیل بدهد، اگر عناصری انقلاب را قبول نکردند و یا در مقام ستیز با انقلاب هستند و یا در عرصه‌های مختلف از فرصت‌های شیطانی برای یک حرکت مذبوحانه در برابر انقلاب می‌خواهند استفاده کنند، اینها انسان‌های بریده از مردم و جامعه هستند که به مردم و انقلاب پشت کرده‌اند، جبهه انقلاب، جبهه فراگیر همه جامعه و مردم است.

وی بیان کرد: باید حواسمان به اصل استکبارستیزی باشد. اجرای هر برنامه و شگردی در روابط بین‌الملل که در عرصه تعامل با دشمن و استکبار باشد، صددرصد ضد انقلابی و ضد جبهه انقلابی و ضد رهنمود رهبری است و برای مردم ما قابل تحمل نیست.

وی با اشاره به جبهه دفاع از ارزش‌ها خاطرنشان کرد: اگر ارزش‌های دینی ما در معرض خطر قرار گیرد و دشمن بخواهد با ترویج ولنگاری، سفره دین را از زیر پای جوان‌ها بکشد تا مقاومت آنها را سست کند، جبهه انقلاب قهرمانانه می‌ایستد و از تمام اصول ارزشی دفاع می‌کند.

امام جمعه مشهد گفت: باید این واقعیت را قبول کنیم که مسئله دفاع از ارزش‌ها و دفاع از حجاب، تنها یک وظیفه حکومتی نیست، حکومت مسئولیت دارد چون این مسئله ارزشی است و اقتضا دارد در مسئله حجاب بکوشد و از تمام ظرفیت‌ها استفاده کند و یا در مسئله پیشگیری از جرم در این حوزه برعهده دستگاه‌های حکومتی در حوزه قضایی و امنیتی در مقابله با بی‌حجابی است.

علم‌الهدی با بیان اینکه اصل دفاع از حجاب متوجه جبهه انقلاب است تاکید کرد: جبهه انقلاب جبهه فراگیر همه مردم و مسلمانان و مومنان است و لذا دفاع از حجاب وظیفه همه است، شما چه کرده‌اید؟ همه وظیفه دارند، این جبهه، جبهه انقلاب است و وظیفه‌اش دفاع از ارزش‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: ایستادن پای خیمه ستون نظام یعنی مقام معظم رهبری وظیفه جبهه انقلاب است، نظامی از نظر ما مشروعیت دارد که به امام معصوم(ع) متصل باشد و مسئله رهبری و ولایت، مسئله مشروعیت این نظام است. از این نظر ستون خیمه این نظام، ولایت است. از سوی دیگر محور سیاستمدار روشن اندیش نظام نیز مقام ولایت است. از این نظر ستون خیمه نظام، مقام ولایت است و ایستادگی در پای خیمه ستون نظام، اصل اصیل انقلاب است.

علم‌الهدی عنوان کرد: جبهه انقلاب تشکیل شده است و خوشبختانه با همین قدرت این جبهه مسیر خودش را ادامه می‌دهد تا به نقطه مقصد نهایی خودش که فرج امام زمان(عج) است برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر: