کد خبر: ۱۷۸۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
خطیب نمازجمعه تهران تاکید کرد: اگر کسی به دروغ، به ناحق و بی اساس مدح و ثنای شما را گفت، اگر نمی توانید دهان او را ببندید، حداقل اعتراض کنید و حتی اگر مجالی برای اعتراض نیست در درون خود خوشحال نشوید.
خطیب نمازجمعه تهران تاکید کرد: اگر کسی به دروغ، به ناحق و بی اساس مدح و ثنای شما را گفت، اگر نمی توانید دهان او را ببندید، حداقل اعتراض کنید و حتی اگر مجالی برای اعتراض نیست در درون خود خوشحال نشوید.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ آبت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: در روایت آمده است که خداوند با بنده‌اش تا سن چهل سالگی با آسانی برخورد می‌کند اما بعد از چهل سالگی، خداوند به دو فرشته مامور می‌گوید با شدت و حدت با این فرد برخورد کنید و گذشت در کار نیست و هرچه می‌کند، از کوچک و برزگ همه را ضبط کنید.

اهم اظهارات خطیب نماز جمعه این هفته تهران را به نقل از خبرگزاری های در زیر می خوانید؛

*گناهانی که انسان انجام می‌دهد یک نوع نیست. برخی گناهان غضب خدا را به همراه دارد و فرد باید خود را برای آتش آماده کند ولی برخی از گناهان نیز اینگونه نیست که انجام آن، غضب خدا را به همراه داشته باشد.

* هیچ بنده‌ای از بندگان خدا را اهانت نکنید چون ممکن است او ولی خدا باشد، امام صادق خطاب به یارانش گفت چه شده است که ما را تحقیر می‌کنید؟ یکی از یاران خراسانی‌اش می‌گوید ما چه زمانی این کار را کردیم؟ امام صادق (ع) گفت خودت به ما توهین کردی. تو زمانی سوار بر مرکب بودی یکی یک بنده‌ای گفت که مرا سوار مرکبت بکن ولی تو این کار را انجام ندادی و به یکی از بندگان خدا اهانت کردی و توهین به ولی خدا، توهین به ماست. همه بندگان خدا را کرامت کنیم، کسی را اهانت نکنیم. توهین و تحقیر نکنیم و حرف زشتی نزنیم.

*در روز قیامت عده‌ای از ما مطالبه و مواخذه خواهند کرد،  در این راستا شهید رجایی می‌گفتند نگران آنم که در قیامت آنهایی که به من رأی داده‌اند مرا مورد مواخذه قرار دهند.

* در قیامت پدر و مادر، خواهر و برادر، فرزند و همسر و... از ما مطالبه و مواخذه خواهند کرد،  باید به حقوق اطرافیانمان رسیدگی کرده و به آنها پاسخ دهیم.

*خداوند به رسول الله (ص) فرموده است؛ آنهایی که هرکاری انجام می دهند، خوشحال و از خود راضی هستند و فخر و مباهات می ورزند و دوست دارند کسی از آنها تعریف کند، ولو تعریف، مدح و ثنایی بی مورد و نابه جا و فردی متملق از آنها مدحی دروغین کند، اینها از عذاب الهی نمی توانند فرار کنند.  عذابی دردناک در انتظار اینگونه افراد است زیرا از اینکه مدحی بی جا از آنها شده است، خوشحال شده اند و حتی این خوشحالی مورد مواخذه قرار می گیرد.

* انسان ها تلاش می کنند و عملی انجام می دهند و در نهایت به سمت لقاء الهی حرکت می کنند، آنان که نامه عملشان به دست راستشان داده شود، خداوند با آن ها حساب آسانی خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: