کد خبر: ۱۷۸۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پسر جوان که مدعی است به‌خاطر رابطه پنهانی دوست صمیمی‌اش با خواهرش وی را به قتل رسانده است، با رأی قضات دادگاه به قصاص محکوم شد.نيمه شب پنجم بهمن‌ماه سال ۹۳ پيكر خونين جواني ۲۳ساله به بيمارستاني در غرب پايتخت منتقل شد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ او به‌دليل اصابت ۲ضربه چاقو به‌شدت مجروح شده بود و با وجود تلاش پزشكان ساعتي بعد جان خود را از دست داد. شواهد نشان مي‌داد يكي از دوستان صميمي متوفي عامل قتل اوست. وي چند روز بعد خودش را تسليم كرد و گفت چون فهميده دوستش به‌طور مخفيانه با خواهرش در ارتباط است او را به قتل رسانده است. متهم در ادامه و در نخستين جلسه محاكمه مدعي شد كه از مشكلات رواني رنج مي‌برد.

حتي وكيلش نيز مداركي را به قضات دادگاه ارائه كرد كه ادعاي موكلش را تأييد مي‌كرد. در اين شرايط قضات دادگاه متهم را براي انجام معاينه‌هاي تخصصي به پزشكي قانوني معرفي و آنها مدتي بعد اعلام كردند كه او دچار مشكلات رواني است اما اين مشكلات به حدي نيست كه قوه تشخيصش را از دست داده باشد.

در اين شرايط وي براي دومين مرتبه در دادگاه محاكمه شد.در ابتداي دومين جلسه محاكمه، پدر مقتول گفت كه قاتل را مي‌بخشد اما خواسته مادر مقتول قصاص بود. او گفت حاضر است سهم ديه شوهرش را نيز پرداخت كند. در اين هنگام متهم در جايگاه ايستاد و گفت:

من و مقتول از حدود ۵سال پيش از حادثه با يكديگر دوست بوديم تا اينكه فهميدم او شماره تلفن خواهرم را از گوشي تلفن همراهم به‌دست آورده و با او طرح دوستي ريخته است. من و برادرم يك مرتبه او را به گاراژي برديم و كتك زديم اما چند وقت بعد از طريق مادرش فهميدم كه او هنوز با خواهرم رابطه دارد.

وي ادامه داد: شب حادثه درحالي‌كه مشروبات الكلي مصرف كرده بودم جلوي خانه‌شان رفتم تا با او صحبت كنم. وقتي رسيد در پاركينگ خانه‌شان را باز كرد و وارد شديم. فهميدم كه او مي‌خواهد با كمك خانواده‌اش من را كتك بزند. خواستم فرار كنم اما او دنبالم آمد و من زمين خوردم. او بالاي سرم بود و براي اينكه فرار كنم دو ضربه چاقو به او زدم.حالا هم پشيمانم و درخواست بخشش دارم. پس از دفاعيات متهم قضات دادگاه وي را به قصاص محكوم كردند.
*همشهری
نام:
ایمیل:
* نظر: