کد خبر: ۱۸۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر دفاع آمریکا گفت، ارتش این کشور باید در مقابل اقدامات تحریک‌آمیز مستمر کره‌شمالی آمادگی داشته باشد تا در صورت لزوم از گزینه نظامی استفاده کند.
وزیر دفاع آمریکا گفت، ارتش این کشور باید در مقابل اقدامات تحریک‌آمیز مستمر کره‌شمالی آمادگی داشته باشد تا در صورت لزوم از گزینه نظامی استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به تبیین راهبرد کشورش در قبال کره‌شمالی برای نیروهای ارتش ایالات متحده پرداخت و گفت، در حال حاضر، این راهبرد مبتنی بر دیپلماسی و تحریم‌های اقتصادی است که در راستای خارج کردن پیونگ‌یانگ از مسیر هسته‌ای فعلی خود به کار گرفته می‌شود.

پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی‌بی‌اس، با این حال، وی خاطرنشان کرد: نه من و نه شما نمی‌توانیم بگوییم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

رئیس پنتاگون اظهار کرد: تنها یک کار است که ارتش آمریکا می‌تواند انجام دهد و آن این است که شما آماده باشید تا اطمینان حاصل شود که گزینه‌های نظامی در صورت نیاز در اختیار است.

در همین حال، وزیر دفاع آمریکا بر اهمیت رویکرد دیپلماتیک فعلی برای حل بحران کره‌شمالی تأکید کرد و افزود: با این حال، ارتش آمریکا باید آماده باشد و این وظیفه شما در این مقطع زمانی است. من اطمینان دارم که ارتش همواره وظایف خود را انجام می‌دهد.

به نوشته ایسنا، ماتیس همچنین خاطرنشان کرد: کره‌شمالی جزو دغدغه‌های ما است و شما می‌دانید که علت چیست.

پیشتر نیز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با انتشار پستی توئیتری، راه حل دیپلماسی و سیاست را در قبال کره شمالی بی فایده دانست.

ترامپ در صفحه توئیتری خود نوشت: کشورمان ۲۵ سال تعامل ناموفق با کره شمالی داشته، میلیاردها دلار هزینه کرده و در مقابل هیچ چیزی عایدش نشده است. سیاست نتیجه نداد!
نام:
ایمیل:
* نظر: