کد خبر: ۱۸۷۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
چهار سال است که «کارولینا ریپر» به عنوان تندترین فلفل جهان شناخته می‌شود، اما به نظر می‌رسد که این فلفل در آخرین روزهای اوج خود به سر می‌برد. نوع جدیدی از فلفل شناخته شده که به نظر می‌رسد دو برابر ریپر تند است، این فلفل «فلفل ایکس» نام دارد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ «اد کوری» کار روی این فلفل تن را حدود ۱۰ سال پیش آغاز کرد. میزان تندی این فلفل در مقیاس اسکوویل ۱۸. ۳ میلیون واحد است.
 
برای اینکه بهتر متوجه تندی آن شوید باید بدانید که فلفل Jalapenos که در حال حاضر رکورد تندترین فلفل دنیا را در گینس دارد بین ۱۰ تا ۲۰ هزار واحد اسکویل و کارولینا ریپر ۶. ۱ میلیون واحد اسکویل تند است. مصرف خام فلفل ایکس مرگبار است. محتوای capsaicin (مولکول فعالی که در هر بافتی که با آن تماس یابد حس سوزش ایجاد می‌کند) بالای آن می‌تواند بدن شما را فریب دهد که در حال تجربه سوختن واقعی است.

برترین ها:به همین دلیل، فلفل ایکس در حال حاضر تن‌ها به عنوان تندترین سس در دسترس است. تندی این سس ۴. ۲ میلیون واحد اسکویل است که از فلفل ایکس کمتر، اما هنوز هم از کارولینا ریپر بسیار تندتر است. هزار بطری اول از این سس در دو دقیقه اول فروش آنلاین فروخته شد و اکنون تن‌ها پیش فروش می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: