کد خبر: ۱۹۴۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تحولات منطقه به‌خصوص تحولات اخیر در یمن گفت: کودتا علیه انصارالله در یمن در نطفه خفه شده است.
سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه، 14 آذر) در آیین افتتاحیه 4150 طرح عمرانی و ده‌ها هزار طرح غیرعمرانی برای محرومیت‌زدایی که در قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی سپاه پاسداران برگزار شد، ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: سال گذشته شاهد افتتاح 3 هزار پروژه عمرانی بودیم، اما امسال شاهد افتتاح بیش از 4 هزار پروژه عمرانی توسط نیروی زمینی سپاه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ وی با بیان اینکه باید به مناطق مرزی به دلیل امنیت، توجه بیشتری شود، اظهار داشت: باید امنیت به دست خود مردم برقرار شود، اگر چه امروز در کشور شاهد یک امنیت بی‌نظیر هستیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برای ایجاد ناامنی در ایران فعالیت‌های زیادی دارند و این از ابتدای انقلاب آغاز شده است، عنوان کرد: اولین برنامه‌ریزی دشمن برای ایجاد ناامنی در خوزستان، کردستان، غرب و جنوب غرب کشور بود.

وی با تأکید بر اینکه جرم ملت‌های سوریه، یمن و بحرین، استقلال‌طلبی است، گفت: این کشورها تجربه انقلاب اسلامی را در ایران دیده‌اند و از آن الهام گرفته‌اند و به آن عمل می‌کنند و نمی‌خواهند زیر بار ظلم استکبار جهانی باشند به همین دلیل آل‌سعود خائن این کارها را می‌کند و نقش تعیین‌کننده‌ای در ایجاد ناامنی در این کشورها دارد.

وی با بیان اینکه استکبار و ایادی آنها برنامه‌های زیادی برای ایجاد ناامنی در جهان دارند، گفت: به‌طور مثال در یک کشور، برنامه ترور را دارند و در کشوری مانند ایران که حریف نمی‌شوند و نیروهای مسلح آن هوشیار هستند، برنامه‌های متفاوتی در عرصه‌های اقتصادی پیاده می‌کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: چون آنها فهمیده‌اند که نیروهای امنیتی و اقوام ما پای امنیت خود ایستاده‌اند و با اقدامات آنها مقابله می‌کنند، برای ایجاد ناامنی برنامه‌ریزی را به سمت مسائل اقتصادی و رفاهی مردم بردند، هر چند کارهای دیگر را رها نمی‌کنند.

سرلشکر جعفری با تأکید بر اینکه قطعا سپاه پاسداران بدون همکاری مردم نمی‌تواند امنیت را برقرار کند، ادامه داد: ما باید بدانیم موضوع ناامنی در ایران، موضوع اقتصاد و رفاه است که باید آن را خنثی کنیم که به همین منظور تمرکز بر روی محرومیت‌زدایی گذاشته شده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هر کجا فقر باشد، پیامدهای ناگوار و خطرناکی، از جمله ناامنی را به دنبال خواهد داشت، گفت: برای همین است که سپاه در چند سال اخیر بر رویکرد محرومیت‌زدایی متمرکز شده است و این یکی از کارهایی است که سپاه مظلوم انجام می‌دهد.

سرلشکر جعفری با اعلام اینکه سپاه هیچ‌گونه سودی از این فعالیت‌ها نمی‌برد، اظهار داشت: حداقل 3 یا 4 برابر بودجه‌ای که از دولت می‌گیریم را صرف تکمیل پروژه‌ها می‌کنیم.

وی تصریح کرد: حرکت محرومیت‌زدایی که شاهد هستیم نشان از تمرکز سپاه پاسداران روی این مسئله است و انشاءالله مناطق مرزنشین محروم از منافع آن استفاده می‌کنند، آنچه از مجاهدت‌های سپاه می‌توان یاد کرد، همین اقدامات است که رهبر معظم انقلاب نیز از سپاه همین موضوعات را خواسته است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امیدواریم این اقداماتی را که سپاه آغاز کرده است ادامه داشته باشد، اظهار داشت: امیدواریم با تغییراتی که در دولت، وزرا و هماهنگی‌هایی که در بین استانداری‌ها ایجاد شده است، هماهنگی‌های لازم صورت گیرد تا در سال آینده شاهد افتتاح 8 هزار پروژه باشیم.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: