کد خبر: ۱۹۶۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: با تشریح ایجاد بیماری‌ های مختلف برای دختران متأهل زیر ۱۸ سال از سوی برخی متخصصین، فراکسیون زنان همچنان به دنبال افزایش سن ازدواج به ۱۵ سال است.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی عضو فراکسیون زنان مجلس در تشریح نشست روز گذشته این فراکسیون با موضوع «کودک‌همسری» از بُعد سلامت و بهداشت گفت: این نشست با حضور چندین متخصص از جمله متخصص سازمان پزشکی قانونی، اطفال، روانپزشک اطفال و متخصص سرطان پستان و اعضای فراکسیون زنان تشکیل شد.

سیاوشی ادامه داد: در این نشست ابعاد کودک‌همسری از جنبه بهداشتی، روانی و جسمی بررسی شد.

وی با ارائه گزارشی از مباحث این جلسه عنوان کرد: در این جلسه به ازدواج کودکان حتی 8 یا 9 ساله اشاره شد، این کودکان هم از نظر وظایف همسری، جسمی و روحی دچار آسیب‌های فراوان خواهند شد، به همین منظور مجدداً بر روی سن 15 سال که فراکسیون زنان پیشتر اعلام کرده بود تأکید شد.

عضو فراکسیون زنان مجلس اظهار کرد: متخصصین حاضر در جلسه نیز از وجود آمارهای زیادی، بیماری‌های مختلف از جمله سرطان سینه و سرطان دهانه رحم در دختران متأهل زیر 18 سال اعلام نگرانی کردند.

سیاوشی در خصوص نتیجه این نشست تصریح کرد: در این نشست با وجود بررسی‌های انجام شده با بخش‌های آکادمیک و دولتی و با وجود فتوای آیت‌الله مکارم، تصمیم بر این شد تا فراکسیون همچنان و با قوت بیشتر به افزایش سن ازدواج به 15 سال با تعامل با فقها ادامه دهد.
*فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: