کد خبر: ۱۹۹۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به دنبال افزایش دمای هوای در برخی نقاط استرالیا به بالای 40 درجه سانتیگراد، تاکنون 200 خفاش مرده روی زمین پیدا شده اند.
به دنبال افزایش دمای هوای در برخی نقاط استرالیا به بالای 40 درجه سانتیگراد، تاکنون 200 خفاش مرده روی زمین پیدا شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ یک گروه حامی حیوانات در استرالیا اعلام کرد: با افزایش دمای هوای شهر کمپبلتاون در نیو ساوت ولز استرالیا به بالای 44 درجه سانتیگراد، به نظر می رسد صدها خفاش در حال پرواز در آسمان پخته و کشته شده اند؛ زیرا گروه هایی از این حیوانات به صورت مرده روی زمین پیدا شده اند و یا برخی از آنها هم از درختها آویزان شده اند. بیشتر این خفاش های مرده هم بسیار کوچک بوده اند.

یک مقام دولتی شهر کمپبلتاون اعلام کرد: این حیوانات پخته شده اند. گرمای هوا مغز آنها را تحت تأثیر قرار داده است. مغز آنها سرخ شده و آنها اینگونه جان خود را از دست داده اند.

گرمای شدید اثرات منفی روی خفاش ها دارد و بیشتر این حیوانات تحمل دمای بالاتر از 40 درجه سانتیگراد را ندارند. با وجود اینکه بسیاری از خفاش های بالغ توانسته اند به نقاط سایه و خنک تر پناه ببرند، همچنان بسیاری از خفاش های کوچک در خطر کشته شدن قرار دارند.

این گروه حمایت از حیوانات همچنین اعلام کرد: دمای هوا به قدری بالاست که بسیاری از حیوانات کوچک جان خود را از دست داده اند و به قدر کافی مکان سایه برای این حیوانات وجود ندارد. تاکنون حدود 200 خفاش مرده از روی زمین ها پیدا شده است. این رقم شامل آن صدها خفاشی که در میان درختان افتاده اند و یافتن آنها دشوار است نمی شود.

در چند روز گذشته دمای هوای استرالیا به شدت بالا رفته است به گونه ای که افراد داوطلب زیادی تلاش کرده اند این حیوانات را با خنک کردن و آب پاشیدن به آنها نجات دهند. بر اثر شدت دما در این کشور، بسیاری از جاده ها در حال ذوب شدن هستند و دهها مورد آتش سوزی در سراسر کشور گزارش شده است. آتش نشان ها هم در حالت آماده باش قرار گرفته اند. کارشناسان محیط زیست پیشتر اعلام کرده اند که خفاش ها موجوداتی مفید برای حفظ اکوسیستم منطقه محسوب می شوند.


*باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر: