کد خبر: ۲۰۴۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: میزان بارش‌های کشور در بهمن ماه جاری به بیش از ۹ میلیمتر رسید.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد، بر اساس آخرین اطلاعات ایستگاه‌های باران سنجی کشور، میزان بارش‌های کشور در بهمن ماه سال جاری به ۹.۱ میلیمتر رسید.

بر اساس این گزارش، این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته ۳۷ میلیمتر، ۴۷.۳ درصد کاهش داشته است. این گزارش حاکی از آن است که بیشترین میزان بارش‌ها از اول بهمن تا ۲۴ بهمن ماه جاری مربوط به حوضه اصلی آبریز دریاچه ارومیه با ۳۸.۹ میلیمتر و کمترین میزان بارش مربوط به حوضه اصلی آبریز قره قوم با یک میلیمتر بوده است.

حوضه اصلی آبریز دریای خزر نیز با ۳۰.۳ میلیمتر بارش رتبه دوم بارش‌های کشور را در ماه جاری از آن خود کرده است. بر پایه این گزارش، حوضه‌های اصلی آبریز فلات مرکزی ۶.۴ میلیمتر، خلیج فارس و دریای عمان ۴.۴ میلیمتر و مرزی شرق ۳.۳ میلمتر بارش را در بهمن ماه جاری تجربه کرده‌اند. ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور نیز از اول مهر تا ۲۴ بهمن ماه سال آبی ۹۷-۹۶ بالغ بر ۴۸.۶ میلیمتر است.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۳۲.۶ میلیمتر) ۶۳.۳ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۹۲.۳ میلیمتر) ۴۷.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد. همچنین حجم بارش اول مهر تا ۲۴ بهمن ماه جاری معادل ۸۰ میلیاردو ۹۴ میلیون مترمکعب است.
نام:
ایمیل:
* نظر: