کد خبر: ۲۳۳۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرست ۸۷ کشور واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسکار سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرست ۸۷ کشور واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسکار سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، پس از بررسی فیلم‌های نماینده کشورهای گوناگون، در نهایت ۸۷ کشور را واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار معرفی کرد و فیلم‌های ارسالی از سوی سینمای کوبا و قرقیزستان را بر اساس قوانین اسکار خارجی، واجد شرایط رقابت در این رویداد سینمایی تشخیص نداد.

* مالاوی و نیجر، دو کشوری هستند که برای نخستین بار در رقابت بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار شرکت می‌کنند.

سال گذشته در مجموع ۹۲ کشور نمایندگان خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسکار معرفی کردند و رکورد تعداد معرفی فیلم در این بخش شکسته شد و در نهایت جایزه به فیلم «یک زن شگفت‌انگیز» به کارگردانی «سباستین للیو» از کشور شیلی رسید.

آکادمی اسکار در ابتدا فهرست نامزدهای اولیه شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی شامل ۱۰ فیلم را اعلام می‌کند و پس از آن پنج نامزدهایی این شاخه همزمان با نامزدهای نهایی سایر شاخه‌های جوایز اسکار ۲۰۱۹ روز ۲۲ ژانویه (دوم بهمن) اعلام می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز نودویکمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ (یکشنبه، ۵ اسفند) برگزار خواهد شد.

جدول کشورهای شرکت کننده در قسمت تصاویر آمده است.


*ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: