کد خبر: ۲۴۵۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
 استاندار کرمان گفت: کرمان استان معدنی است و مرتب این ظرفیت و ذخایر و استخراج را اعلام می کنیم اما از سوی دیگر جزو استان های فقیر کشور هستیم و براساس مطلبی که اخیرا اعلام شده، ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان جزو ۴ دهک پایین جامعه هستند و درآمد سرانه استان از متوسط کشور پایین تر است.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ «محمدجواد فدایی» امروز ۲۰ دی ماه در جلسه شورای معادن استان کرمان اظهار کرد: از عملکرد سرمایه‌گذار معدن ظفتک شهرستان ریگان در ۴ سال گذشته راضی نیستیم و باید از این پتانسیل برای برطرف کردن محرومیت و ایجاد اشتغال در منطقه استفاده کرد که محقق نشده و خیلی امیدوار نیستیم این شرکت کار را خوب پیش ببرد.

وی با بیان این‌که اگر گل‌گهر بیاید با توجه به سابقه کار و موفقیتش در سیرجان امید بیشتری داریم، افزود: کرمان استان معدنی است و مرتب این ظرفیت و ذخایر و استخراج را اعلام می‌کنیم اما از سوی دیگر جزو استان‌های فقیر کشور هستیم و براساس مطلبی که اخیراً اعلام شده، ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان جزو ۴ دهک پایین جامعه هستند و درآمد سرانه استان از متوسط کشور پایین‌تر است.

فدایی تصریح کرد: نتیجه می‌گیریم مدیریت معادن ضعیف است و شورای معادن خوب تصمیم‌گیری نمی‌کند.

استاندار کرمان با بیان این‌که باید سیاست‌گذاری شود که امکانات به هیچ وجه معطل نماند، گفت: اگر در حوزه معادن، سرمایه‌گذار ۳۰ درصد برنامه زمان‌بندی عقب افتاد، قرارداد لغو، برآورد هزینه و کار به سرمایه‌گذار جدید واگذار شود و هزینه‌های کارشناسی شده به سرمایه‌گذار پیشین پرداخت شود. (این پیشنهاد مصوب شد.)

استاندار کرمان یادآور شد: سازمان صنعت و معدن در جلسه آینده شورای معادن مجوزهای بهره‌برداری و اکتشافات را ارائه و اعلام کنند هر کدام در چه مرحله‌ای از کار است./ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: