پربیننده ترین
کد خبر: ۲۴۸۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
 با تصمیم ریاست جمهوری ترکیه ماموریت نیروی دریایی این کشور در خلیج عدن به مدت یک سال دیگر تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ هدف ترکیه از این امر مشارکت در مبارزه با دزدی دریایی،  عملیات تهاجم در منطقه، دریای عرب و حاشیه آن، آب‌های منطقه‌ای و سواحل آن است.

روزنامه رسمی ترکیه  یادداشت ریاست جمهوری با امضای رجب طیب اردوغان را منتشر کرد که مبتنی بر تمدید ماموریت نیروی دریایی این کشور در مناطق مذکور از امروز (یکشنبه) به مدت یک سال دیگر است.

پارلمان ترکیه طی روزهای گذشته با یادداشت ریاست جمهوری مبنی بر لزوم تمدید ماموریت نیروی دریایی ترکیه که شامل حفظ امنیت کشتی‌های حامل پرچم ترکیه و کشتی‌های تجاری مرتبط با این کشور در خلیج عدن، دریای عرب و حوزه آن و نیز آب‌های منطقه‌ای سومالی و سواحل آن می‌شود، موافقت کرد.

آنکارا معتقد است نیروی دریایی این کشور در عملیات مشترک جامعه بین‌المللی برای مبارزه با دزدی دریایی، هجوم مسلحانه و مشارکت در مبارزه با تروریسم در دریا در چارچوب قطعنامه‌های سازمان ملل سهم قابل توجهی دارند.

نیروهای ترکیه و همتایان آنها در  کشورهای فرا منطقه در خلیج عدن فعالیت دارند و این امر همسو با قطعنامه‌های سازمان ملل صورت می‌گیرد که مشارکت در مبارزه با دزدی دریایی در این آبها را جایز می‌داند. ماموریت نیروهای ترکیه‌ای در ۶ نوامبر ۲۰۱۸ به مدت ۱۳ ماه تمدید شد.
*ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: