کد خبر: ۲۵۲۶۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مرکز تنظیم مقررات هوانوردی آمریکا از عدم ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ بر فراز خاک این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ مرکز تنظیم مقررات هوانوردی آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ ماکس را بر فراز خاک خود ممنوع نخواهد کرد.

این در حالی است که به دنبال سقوط دومین فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماکس ۸ ظرف پنج ماه گذشته، شماری از کشورهای جهان از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان، هند و حتی اتحادیه اروپا پرواز این نوع از بوئینگ را بر فراز خاک خود ممنوع کردند.

«دان الول» سرپرست موقت اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد که طبق بررسی‌های انجام شده توسط این آژانس فدرال، هیچ گونه مشکل سیستماتیک در عملکرد این هواپیما دیده نشده و (از این رو) هیچ دلیلی برای عدم استفاده از آن وجود ندارد».

لازم به ذکر است که مرکز تنظیم مقررات امنیت هوانوردی اتحادیه اروپا روز سه شنبه تمام پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماکس ۸ را در این اتحادیه به حالت تعلیق درآورد.

متعاقب لغو پرواز این مدل جدید از جت‌های بوئینگ در اروپا، یکی از اعضای سنای آمریکا که ریاست کمیته نظارت بر امور هوانوردی را برعهده دارد خواستار اقدام مشابه دولت واشنگتن در این زمینه شد.

گفتنی است که در پی سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماکس ۸ در اتیوپی و کشته شدن تمام ۱۵۷ سرنشین این هواپیما، کشورهای هند، انگلیس، فرانسه و آلمان به موج ممنوعیت پرواز این مدل هواپیمای بوئینگ بر فراز خاک خود پیوستند که این امر، دولت آمریکا را برای برداشتن گامی مشابه تحت فشار قرار داد.
*مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: