کد خبر: ۲۵۹۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کمتر از یک ماه به اولین بازی تدارکاتی ایران در خردادماه زمان باقی مانده اما هنوز با گذشت ماه ها مذاکره و مخفی کاری هیچ کس به صورت دقیق در روند انتخاب جانشین کی روش قرار ندارد.
دقیقا از دهه 40 تا 50 بود که فوتبال ملی ایران با کوچ مربیان سرشناس خارجی برای هدایت تیم ملی و برخی باشگاه ها تحت الشعاع شایعات شد. این شایعات معمولا با استناد به برخی شنیده ها درست از آب در می آمد چون فضا به این شکل بسته نبود که حتی یک نفر هم از درون ساختمان فدراسیون فوتبال از روند انتخاب سرمربی مطلع نباشند.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ در تمام این دهه ها محال است مقطعی را پیدا کنید که منابع خبری پیش از عقد قرارداد با گزینه ها از اخبار مطلع نبوده باشند اما این بار رئیس فدراسیون و همکارانش که خیلی هم محدود هستند به شکلی پروسه انتخاب جانشین کارلوس کی روش را پیش می برند که برای رمزگشایی از اتفاقات درونی آن نیاز به ورود یگان های ویژه است!

در تاریخ فوتبال ایران تا این حد مخفی کاری نه دیده شده نه مدیری در فدراسیون این گونه بسته مذاکرات را پیش برده است. گمانه زنی ها تنها به برخی نام ها معطوف شد آن هم بدون استناد به منابع رسمی تا کار به جایی کشیده شود که گزینه مد نظر امروز وارد ایران خواهد شد. از همان روزی که کارلوس کی روش در غیاب مسئولان رسمی فدراسیون و تنها با بدرقه چند نفر از دوستان و نزدیکان خود روی پلکان هواپیما از ایران خداحافظی کرد، پنهان کاری ها برای انتخاب جانشین او آغاز شد و با جلوتر رفتن این پروسه مخفی کاری ها بیشتر و بیشتر شد.

این پروسه به قدری عجیب به نظر می رسد که نام های مطرح شده برای نشستن روی نیمکت ایران چندان دهان پرکن نیستند که بخواهند برای عقد قرارداد این گونه محرمانه و بسته با فدراسیون فوتبال ایران پای میز مذاکره بنشینند. نام هایی که حالا به مارک ویلموتس بلژیکی ختم شده تا رسانه های این کشور از توافق 1.5 میلیون دلاری او با طرف ایرانی خبر بدهد. ویلموتس با کارنامه نسبتا ضعیف در رده ملی هم از بلژیک پرستاره کنار گذاشته شد هم از ساحل عاجی که همگان تصور می کردند یکی از پنج سهمیه آفریقا در جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود.

به هر ترتیب اولین اردوی تیم ملی ایران از روز هشتم خردادماه در کمپ تیم های ملی استارت خواهد خورد و براساس آن چه خود فدراسیون نشینان وعده داده اند هدایت این تیم را یک مربی خارجی برعهده می گیرد. گزینه ای که برای کشف نام او آن هم با این حجم از مخفی کاری فدراسیون فوتبال نیاز به نیروهای گشتاپویی(سرویس اطلاعاتی سابق آلمان) احساس می شود!/ورزش 3
نام:
ایمیل:
* نظر: