کد خبر: ۲۶۰۵۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: فشار خون در دو سال گذشته بیش از 2400 یزدی را به کام مرگ کشانده است.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ دکتر «محمدرضا دهقانی» با اشاره به آغاز فاز نخست طرح ملی بسیج فشار خون در استان یزد همزمان با دیگر استان‌های کشور، اظهار کرد: ابتلاء به فشار خون از جمله مهمترین عوامل شیوع بیماری‌های غیر واگیر و مختلف است.

وی با بیان این‌که طبق بررسی‌های انجام شده متأسفانه بیش از ۳۰ درصد یزدی‌های بالای ۳۰ سال مبتلا به فشار خون هستند، افزود: کاهش مصرف نمک و اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی از جمله عوامل تأثیرگذار در کاهش آمار ابتلاء به فشار خون در استان و کشور است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه مدیریت استرس را از دیگر موارد مؤثر در کاهش آمار ابتلاء به فشار خون دانست و گفت: تحرک بدنی مناسب و عدم مصرف دخانیات نقش مهمی در کنترل فشار خون بین اقشار مختلف جامعه به ویژه به افراد بالای ۳۰ سال ایفا می‌کند.

دهقانی با بیان این‌که بسیاری از افراد از فشار خون خود بی‌اطلاع هستند، تصریح کرد: فشار خون در دو سال گذشته بیش از دو هزار و ۴۰۰ یزدی را به کام مرگ کشانده است.

وی در پایان با اشاره به آغاز بسیج کنترل فشار خون و ادامه این طرح تا ۱۵ تیرماه، خاطرنشان کرد: مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت استان و تیم‌های ثابت و سیاری آماده ارائه خدمات در این خصوص هستند./ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: