کد خبر: ۲۶۰۵۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به دنبال کم شدن جذابیت طلا به نسبت دلار برای سرمایه‌گذاران، قیمت این فلز گران بها در بازارهای جهانی 2.84 دلار کاهش یافت و به 1274.69 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ قیمت طلا در معاملات امروز در نزدیکی کمترین رقم 2 هفته گذشته که جمعه رقم خورد در نوسان است.

روز جمعه، آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا دلار را تقویت کرد و در میان تنش‌های ژئوپلتیکی و تجاری، بر جذابیت آن بیش از طلا برای سرمایه‌گذاران افزود.

هر اونس طلا با 2.84 دلار کاهش 1274.69 دلار فروخته شد.

پس از اینکه شاخص مصرف کننده آمریکا در اوایل ماه می به بالاترین رقم در 15 سال گذشته رسید، طلا روز جمعه به 1274.51 دلار در هر اونس کاهش یافت.

میشائیل مک‌کارتی، استراتژیست ارشد بازارهای سی ام سی گفت: «تقاضا برای دلار به علت امنیت آن مقداری از جذابیت امنیت طلا کاسته است.»

«با توجه به اینکه طلا به زیر 1290 دلار رسیده است، اکنون زمان سختی برای طلاست. در نبود تقاضا برای طلا به لحاظ امنیت آن، من انتظار دارم همچنان فشار ملایم بر قیمت طلا ادامه یابد.»

شاخص دلار، بیشترین افزایش هفتگی از ابتدای ماه مارس، در هفته گذشته ثبت کرد که ناشی از نگرانی‌ها در مورد انتخابات پرالمانی اروپا بود.

جفری هالری، تحلیلگر بازار گفت: «برای طلا 1265 دلار، سطحی بحرانی است که باید حفظ شود.»

در عین حال، ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان، روز جمعه 0.4 درصد افزایش یافت و به 736.17 تن رسید./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: