کد خبر: ۲۶۲۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بیشتر از ۱۰ میلیون متقاضی دانشگاه در چین فردا در سخت‌ترین امتحان این کشور (کنکور) با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. برای این جوانان عبور از این امتحان سخت و حضور در دانشگاه تنها فرصت است تا زندگی خود را تغییر داده و به آرزو‌های خود برسند. در تصاویری که منتشر شده است صد‌ها والدین مشتاق را در یک شهر کوچک واقع در شرق چین که در حال بدرقه دختران و پسران خود برای حضور در این رقابت نفسگیر هستند نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ مرکز آموزشی " مائوتان چانگ" واقع در استان آن هویی چین یکی مهمترین مراکز برای اعزام دانش آموزان برای حضور در کنکور و دانشگاه است. هزینه شهریه برای یک ترم در این مرکز آموزشی ۴۸۰۰۰ یوان (۵۰۱۳ دلار) است. بسیاری از والدین چینی با پرداخت این هزینه تلاش می‌کنند تا به قبولی فرزندان خود در بهترین دانشگاه‌های این کشور کمک کنند.
دانش آموزان که حدود ۱۸ سال سن دارند روزی ۱۶ ساعت در این مرکز به خواندن درس مشغول می‌شوند. آن‌ها با گذراندن بیش از ۵۰۰۰ امتحان خود را برای سختترین رقابت دانشگاهی در این کشور آماده می‌کنند. گفتنی است؛ حدود ۱۰.۳۱ میلیون دانش آموز چینی طی تاریخ ۷ و ۸ ژوئن در این رقابت نفس‌گیر شرکت می‌کنند./باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر: