کد خبر: ۲۶۳۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
علی مطهری می‌گوید: اعضای مجمع باید انتقاد پذیر باشند،معنی ندارد که اگر کسی از آنها انتقاد کرد از او شکایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ خبر شکایت مجمع تشخیص مصلحت نظام از علی مطهری هفته گذشته از سوی سخنگوی هیات نظارت بر نمایندگان علنی شد.علی مطهری در گفتگویی در برنامه رادیویی پارک شهر شبکه تهران به سوالاتی دراینباره پاسخ داد و گفت: ابتدا در این زمینه موضوعی مطرح شد اما بعد آقای مجید انصاری تکذیب کردند.

وی درباره علت و محور شکایت با بیان اینکه هنوز چیزی به من ابلاغ نشده است، گفت: احتمال می دهم مساله مرتبط به جمله ای باشد که گفته بودم اعضای مجمع استقلال فکری ندارند. من گفته بودم با توجه به اینکه مجمع در قانون اساسی ما بازوی مشورتی رهبری است و باید اعضای مجمع مشاور خوب و کمکی برای رهبر باشند اما اغلب اوقات و در مسائل مهم اعضای مجمع به جای اینکه خودشان فکر کرده و نظر و مشورت به رهبری بدهند، منتظرند ببیند رهبری چه می گویند بعد همان را تکرار کنند که ظاهرا همین موضوع به عنوان توهین برای اعضای مجمع تلقی شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم ادامه داد: در حالیکه این اظهارات بنده نوعی انتقاد است و شما نمی توانید انتقاد را به نام توهین تلقی کنید، ما می‌گوییم شما باید استقلال فکری داشته باشید و نظر خودتان را به رهبری ارائه کنید تا در نهایت ایشان تصمیم بگیرند، یا قبول می کنند یا نمی کنند. نباید اینگونه باشد که اعضای مجمع بنشینند و ببینند رهبری نکته ای را مطرح کنند و شما هم همان را تکرار کنید، خب اگر قرار است اینگونه باشد ما نیازی به مجمع نداریم. اعضای مجمع باید انتقاد پذیر باشند،معنی ندارد که اگر کسی انتقاد کرد از او شکایت کنند./خبرآنلاین
نام:
ایمیل:
* نظر: