کد خبر: ۲۶۳۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
  امتیاز میزبانی سوپرجام ایتالیا ممکن است از کشور عربستان گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ عربستانی‌ها قراردادی به ارزش 7 میلیون یورو با مسئولان فوتبال ایتالیا امضا کرده‌اند که در چهار سال، دو بار میزبان دیدار سوپرجام ایتالیا در شهر جده باشند، اما امتیاز میزبانی از این بازی ممکن است به دلیل نقض قوانین از سوی آنها بابت پخش غیرقانونی مسابقات ورزشی مختلف از شبکه «بی‌اَوت کیو» و تشکیل کارزارهای اعتراضی فعالان حقوق بشر بابت برگزاری این بازی در جده به خاطر قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار عربستانی، پس گرفته شود. دیدار پیش‌روی سوپرجام ایتالیا قرار است در ماه آگوست بین یوونتوس، قهرمان سری A و لاتزیو، قهرمان جام حذفی ایتالیا برگزار شد.

پس از مناقشه سیاسی به وجود آمده بین عربستان و قطر و گسترش اختلافات سیاسی بین دو کشور، عربستانی‌ها شبکه تلویزیونی «بی‌این اسپورتس» که متعلق به قطری‌ها است را تحریم و از حدود دو سال پیش خود شبکه‌ای به نام «بی‌اَوت کیو» را راه‌اندازی کردند. «بی‌این اسپورتس» حق پخش تلویزیونی مسابقات مختلف ورزشی را به طور رسمی در مناطق خاورمیانه و شمال قاره آفریقا در انحصار خود دارد، اما عربستانی‌ها با استفاده از شبکه تازه تأسیس خود، بسیاری از مسابقات ورزشی را به صورت غیرقانونی پخش می‌کنند که این ضربه بدی به «بی‌این اسپورتس» از حیث درآمدزایی می‌زند.
لوئیجی دسی‌یروو، مدیر اجرایی لیگ سری A ایتالیا در این باره گفت: سری A پشت شبکه تلویزیونی «بی‌این اسپورتس» و مقابل شبکه تلویزیونی «بی‌اَوت کیو» بابت پخش غیرقانونی مسابقات ورزشی است. برای سری A این موضوعی اساسی است. اقدامات قانونی در این زمینه را آغاز کرده‌ایم و به زودی کارزاری را از جانب خودمان و نهادهای دیگر آغاز خواهیم کرد تا پدیده «بی‌اَوت کیو» را به پایین‌ترین سطحش برسانیم.
شبکه‌های تلویزیونی «اسکای» و «بی‌بی‌سی» هم اقدامات قانونی علیه شبکه‌ تلویزیونی«بی‌اَوت کیو» بابت پخش غیرقانونی مسابقات ورزشی که در واقع حق پخش آنها متعلق به این دو شبکه بوده، آغاز کرده‌اند.
چندی پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در حمایت از «بی‌این اسپورتس» اعلام کرد اقدامات قانونی علیه «بی‌اَوت کیو» انجام خواهد داد که مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 را غیرقانونی پخش کرد.

*تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: