کد خبر: ۲۶۳۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله با بیان اینکه «موعد جنگ بزرگ نزدیک است» گفت که این درگیری در داخل خاک دشمن سعودی انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ همزمان با افزایش حملات موشکی و پهپادی نیرو‌های یمنی علیه مواضع عربستان سعودی، «محمد ناصر البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «موعد جنگ بزرگ نزدیک می‌شود.»

او افزود: «این حق مردم یمن است که بهدشمن در خاک و مقر خود حمله‌ور شوند و خسارت‌های مادی خود را جبران کنند.»

«محمد البخیتی» سپس از قبایل یمنی خواست در صورت آغاز حمله، میان اموال عمومی و خصوصی تفاوت قائل شوند و می‌بایست میان آن‌ها و «آزادگان» عربستان هماهنگی برقرار شود.

او تأکید کرد: «ما نیرو‌های آزادیبخش هستیم نه اشغالگر.»

یمن: موشک‌های ما تا سرزمین اشغالی هم می‌رسد
سخنگوی نیروی هوایی یمن با بیان اینکه موشک‌ها و پهپاد‌ها توانست معادله جنگ علیه یمن را تغییر دهد، گفت: ائتلاف سعودی- اماراتی به زودی مجبور به توقف جنگ خواهد شد. همچنین انصارالله یمن از تسلط نیروهایش بر مواضع نیرو‌های وابسته به دولت مستعفی این کشور در منطقه نجران واقع در جنوب عربستان خبر داد.

به گزارش فارس، سرهنگ ستاد «عبدالله جفری» از تأثیر عملیات‌های موشکی و پهپادی کشورش علیه عربستان سعودی سخن گفت و تأکید کرد که معادله جنگ تغییر کرده و ائتلاف سعودی-اماراتی به زودی مجبور می‌شود جنگ و محاصره یمن را متوقف کند.

جفری به پایگاه خبری مرآه الجزیره گفت که اعلامیه جنبش انصارالله در خصوص وجود بانک اهداف متشکل از ۳۰۰ هدف برای حمله به کشور‌های متجاوز به یمن کاملاً رصد شده و شامل فرودگاه‌ها، زیرساخت‌های حیاتی، نظامی و نفتی می‌شود و از زمان عملیات نهم ماه رمضان که خط لوله‌های «ینبع» (خط لوله شرق به غرب عربستان) هدف قرار گرفت، سلسله عملیات‌هایی آغاز شد و در پی آن فرودگاه نجران شامل آشیانه هواپیماها، مخازن سلاح و اتاق‌های عملیات و شبکه‌های راداری بمباران شد. در فرودگاه «جیزان» و «ابها» نیز در همین سطح عملیات صورت گرفت.

به گفته «عبدالله جفری» پس از این حملات، به پایگاه هوایی «ملک خالد» در منطقه «خمیس مشیط» (در عسیر) که از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پایگاه‌های نظامی عربستان سعودی به شمار می‌رود حمله شد؛ پایگاهی که کارشناسان اسرائیلی در آن حضور دارند.

او افزود: در روز‌های آتی در راستای اجرای معادله اعلامی «سید عبدالملک بدر الدین الحوثی» حملات در همین سطح ادامه خواهد یافت و فرودگاه‌ها هدف قرار خواهد گرفت.

سخنگوی نیروی هوایی یمن تأکید کرد: تا زمانی که کشور‌های ائتلاف [سعودی]به محاصره و تجاوز به یمن ادامه دهند، موشک‌ها و هواپیما‌های یمنی به ریاض و دورتر از ریاض (در اشاره به سرزمین اشغالی فلسطین) خواهد رسید.

او همچنین از وجود موشک‌ها و پهپاد‌های جدید و پیشرفته‌ای خبر داد که می‌تواند تا باب‌المندب (جنوب غرب یمن) و دورتر از آن تا کانال سوئز برسد و در ادامه گفت: «روزانه ۷/۴ میلیون بشکه نفت از دریای سرخ منتقل می‌شود که دیگر این خط کشتیرانی بین‌المللی امن نخواهد بود و این پیام‌های سیاسی بسیار مهمی دارد و جامعه جهانی باید این پیام‌ها را کامل دریافت کند.»
این مقام یمنی در ادامه با اشاره به هدف‌گیری کاخ «الیمامه» در ریاض با موشک «بدر اچ -۲» (در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۶) گفت که دولت ریاض باقی‌مانده‌های موشک را به امریکا برد و آن‌ها بررسی کردند که آیا این موشک ساخت یمن بوده یا ایران. سپس نیروگاه اتمی «براکه» در ابوظبی نیز با همین موشک هدف قرار گرفت و ضربات بسیار سهمگینی وارد کرد و پس از جمع‌آوری اطلاعات کامل مشخص شد که به طور دقیق به هدف برخورد کرده است؛ هرچند آن‌ها در روز‌های ابتدایی تلاش کردند انکار کنند، اما سپس اقرار کردند و پس از آن نیز افتتاح پروژه‌ای که ۲۴ میلیارد دلار هزینه برداشته بود، به تعویق افتاد.

از سوی دیگر به نقل از شبکه المسیره، یک منبع نظامی وابسته به جنبش انصارالله یمن در سخنانی اعلام کرد که یگان‌هایی از ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور عملیات هجومی گسترده‌ای را علیه مواضع نیرو‌های دولت مستعفی یمن در منطقه «السدیس» انجام دادند.
این منبع افزود: این عملیات منجر به پاکسازی مواضع مختلف و تسلط بر آن‌ها شد. در این عملیات همچنین شماری از نیرو‌های دولت مستعفی کشته و مجروح شدند و مقداری سلاح نیز کشف و ضبط شد.

در همین راستا، یک منبع نظامی یمنی دیگر گفت که نیرو‌های انصارالله مانع از پیشروی و نفوذ نیرو‌های وابسته به ارتش عربستان در نجران شدند.

همچنین سخنگوی رسمی نیرو‌های مسلح یمن ضمن افشای جزئیاتی از دومین عملیات این نیرو‌ها علیه فرودگاه اب‌های عربستان، تأکید کرد: فعالیت این فرودگاه متوقف شده است.
یحیی سریع، سخنگوی رسمی نیرو‌های مسلح یمن درباره دومین حمله علیه فرودگاه اب‌های عربستان که صبح روز جمعه انجام شد، گفت: در این حمله پهپاد‌های مدل قاصف k۲ رادار‌های ناوگان هوایی این فرودگاه را هدف قرار دادند.

آماده مذاکره صلح عادلانه
«محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی انصارالله اعلام کرد، یمن حاضر است با کشور‌های تأثیرگذار بر سر یک میز بنشیند تا درباره «صلح عادلانه» مذاکره کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی یمن «سبأ»، الحوثی تصریح کرد: به کشور‌های عربی که برای عادی‌سازی روابط و ایجاد رابطه دوستانه با رژیم صهیونیستی شتاب می‌کنند، می‌گویم صلحی که تلاش می‌کنید با نابودی مسئله فلسطین و تحت اصطلاح «شکوفایی مقابل صلح» (شعار نشست بحرین) به رژیم غاصب تقدیم کنید، همان اصطلاحی است که نیاز است برای توقف حملات، جنایت‌ها و محاصره یمن به آن فکر کنید تا فاجعه انسانی در یمن متوقف شود./روزنامه جوان
نام:
ایمیل:
* نظر: