کد خبر: ۲۶۶۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته دومای کشوری در امور بین‌الملل اعلام کرد که سامانه موشکی «اس-۴۰۰» روسیه نه تنها به ترکیه، بلکه به دیگر کشور‌های منطقه نیز صادر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ سامانه موشکی روسیه نه تنها به ترکیه، بلکه به دیگر کشور‌های منطقه نیز صادر خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته دومای کشوری در امور بین‌الملل اعلام کرد که سامانه موشکی «اس-۴۰۰» روسیه نه تنها به ترکیه، بلکه به دیگر کشور‌های منطقه نیز صادر خواهد شد.

وزارت دفاع ترکیه روز ۱۲ ژوئیه آغاز تحویل سامانه موشکی «اس-۴۰۰» از روسیه را اعلام کرد.

اسلوتسکی در این خصوص گفت: «ترکیه اولین کشوری است که این سامانه را دریافت می‌کند. در این منطقه علاوه بر سامانه «اس-۴۰۰» سیستم‌های مدرن‌تر تسلیحاتی از روسیه نیز ظاهر خواهند شد. ما همکاری فشرده تری خواهیم داشت و حجم این همکاری خیلی زیاد است. به عقیده من باید این نوع همکاری گسترش یابد. کشور‌های زیادی هستند که از نیاز خود به داشتن چنین سیستمی صحبت می‌کنند. ما نیاز‌های تسلیحاتی آن‌ها را تأمین خواهیم کرد».

قرارداد تحویل ۴ سیستم «اس-۴۰۰» به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ بین روسیه و ترکیه به امضا رسید. بخشی از این مبلغ از سوی ترکیه پرداخت شد و بخش دیگر آن بر اساس وام روسیه به ترکیه، پرداخت می‌شود.

ممنوعیت تحویل جنگنده‌های اف ۳۵ در رابطه با تصمیم آنکارا برای خرید سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ از روسیه است. پیشتر اعلام شده بود واشنگتن به ترکیه تا ۳۱ ژوئیه به ترکیه مهلت می‌دهد که از خرید سامانه دفاعی اس-۴۰۰ روسیه صرف نظر کند.

وزارت دفاع آمریکا در روز ۱۱ ماه ژوئن توقف آموزش پرواز با جنگنده‌های اف ۳۵ به خلبانان ترکیه در پایگاه هوایی ایالت آریزونا را اعلام کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: