کد خبر: ۲۶۷۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به تازگی نامه‌ای خدمت مقام معظم رهبری تقدیم کردیم و ایشان موافقت کردند که مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای بازسازی مناطق سیل‌زده استفاده شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به تازگی نامه‌ای خدمت مقام معظم رهبری تقدیم کردیم و ایشان موافقت کردند که مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای بازسازی مناطق سیل‌زده استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ رییس دفتر رییس جمهور در واکنش به ادعاهای اخیر پمپئو یادآورشد: بنیه دفاعی ما خط قرمز ماست و بارها اعلام کردیم که درباره آن مذاکره نمی‌کنیم.

محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره صحت ادعای وزیر امورخارجه آمریکا مبنی بر پذیرش درخواست آمریکا از سوی ایران برای مذاکره درباره توان موشکی، اظهار کرد: بنیه دفاعی ما خط قرمز ماست و بارها اعلام کردیم که درباره آن مذاکره نمی‌کنیم، ما از مقامات آمریکا تاکنون سخنان متناقض زیاد شنیدیم و این دولت آمریکا از بقیه بیشتر تناقض گویی کرده است.

منافع ایران تامین شود، برجام را حفظ خواهیم کرد

وی افزود: در حال حاضر هم  هم اگر آنان برگردند و تحریم ها را بردارند یک فرصت مناسب برای آنان در قالب 1+5 شکل می‌گیرد.

واعظی تاکید کرد: تلاش ایران، چین و روسیه این است که اگر منافع ایران در برجام حفظ شود، برجام حفظ شود.

موافقت رهبر انقلاب با برداشت از صندوق توسعه ملی به نفع سیل زدگان

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل زده، اظهار کرد: دستگاه‌های مربوطه و بنیاد مسکن تلاش بسیار زیادی برای تسریع بازسازی مناطق سیل زده انجام می‌دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: به تازگی نامه‌ای خدمت مقام معظم رهبری تقدیم کردیم و ایشان موافقت کردند که مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای بازسازی مناطق سیل‌زده استفاده شود.

آخرین وضعیت آزادسازی کالاهای احتکار شده

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص آزادسازی کالاهای احتکار شده، اظهار داشت: کالاهایی که احتکار شده بود و به حکم قانون آزادشده اند، باید مشکلاتشان حل شود تا به بازار وارد شوند.

واعظی اضافه کرد: دژپسند وزیر اقتصاد برای بررسی این موضوع نیز سفری را به استان هرمزگان داشت و جمع بندی ۱۳ ماده‌ای را در این خصوص برای رئیس جمهور فرستاد. آقای روحانی نیز دستور دادند کالاهای رسوب شده نیز آزاده شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

از ایجاد شهرک در لواسان خبر ندارم

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از ایجاد شهرکی در لواسان خبر دارید؟ گفت: من چنین فیلم هایی را ندیدم.

واعظی همچنین در خصوص لایحه عایدی سرمایه نیز گفت: طبق قانون مالیات، اگر فرد یا شرکتی سود غیرپیش بینی حاصل کند، باید حق دولت را به صورت مالیات پرداخت نماید.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: وزیر اقتصاد و رئیس سازمان مالیاتی اعلام کرده اند که می خواهند لایحه ای در این خصوص به دولت بفرستند اما هنوز قطعی نشده است.

نامه سازمان بازرسی در مورد انتخابات شورا یاری‌ها بررسی می‌شود

واعظی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون نامه رئیس سازمان بازرسی به رئیس جمهور در مورد غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری ها، گفت: انتخابات شورایاری ها ۴ دوره با همین قانون برگزار شده است. مقرر شد معاونت حقوقی رئیس جمهور این موضوع را بررسی و توضیح دهد.

نرخ ارز با نرخ واقعی فاصله دارد

وی در خصوص نرخ ارز نیز، گفت: اعتقاد دولت این است که نرخ موجود ارز با نرخ واقعی فاصله زیادی دارد. این فاصله به دلیل جنگ روانی که سال گذشته علیه ایران به راه افتاد ایجاد شد و قیمت کالاها افزایش یافت.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: با توجه به اینکه امروز مردم متوجه شده اند این جنگ، جنگ روانی است و همچنین اعتمادشان به مسئولان افزایش یافته است، قیمت ارز کاهش پیدا کرد.

واعظی تاکید کرد: برخی افراد در داخل و خارج کشور اعلام کردند که از اردیبهشت ماه قیمت ها افزایش می یابد اما نرخ ارز و اتومبیل کاهش یافته است. این روند باید ادامه یابد زیرا نرخ ارز پایین تر از این است.

وی همچنین گفت: دولت در نرخ ارز دخالت نمی کند و نرخ تصنعی درست نمی کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور از مسئولان وزارت صنعت، اصناف، اتاق های بازرگانی و تُجار خواست قیمت کالاها را با توجه به کاهش قیمت ارز، کاهش دهند.

آمریکا نه با کشورهای منطقه می تواند ائتلاف کند نه با اروپایی ها

واعظی پیرامون احتمال ائتلاف کشورهای منطقه با آمریکا گفت: آمریکا نه تنها با کشورهای منطقه حتی با کشورهای اروپایی نیز نمی تواند ائتلاف کند زیرا آمریکا در شرایط انزوا قرار دارد.

وی گفت: چندی پیش آمریکا علیه پرونده ایران در شورای حکام درخواست دعوی کرد اما در پایان آمریکا در انزوا قرار گرفت.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: نشست بحرین برای معامله قرن نیز شکست خورده است؛ بعید می دانم آمریکا در این شرایط بتواند در منطقه و در جهان به موقعیتی دست یابد.

واعظی پیرامون ورود ناو انگلیسی به خلیج فارس گفت: این موضوع اقدام جدیدی نیست. در گذشته نیز این اتفاق افتاده است و تحول جدیدی رخ نخواهد داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: