کد خبر: ۲۶۷۸۶۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
 پاناما تائید کرد نفتکش توقیف شده ریاح توسط ایران در حال قاچاق سوخت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ به نقل از خبرگزاری شینهوا، اداره کشتیرانی پاناما با انتشار یک بیانیه استفاده کشتی‌ها از پرچم این کشور برای اعمال غیرقانونی را که موجب تهدید جان انسان‌ها می‌شود، محکوم و تائید کرد که نفتکش "ریاح" که به تازگی توسط ایران در تنگه هرمز توقیف شده بود، در حال حمل سوخت قاچاق بوده است.

همچنین در این بیانیه آمده است: آنهایی که قوانین، معاهدات و توافق‌های بین‌المللی  را به وضوح نقض می‌کنند، تحریم می‌شوند و احتمال لغو ثبت آنها وجود دارد.

بنابر گزارش وبگاه‌های بین‌المللی تخصصی، این کشتی در سال‌های بین 2009 تا 2019 چهار بار نام خود را تغییر داده و متعلق به شرکت پرایم تانکرز (Prime Tankers) است که دفتر آن در دبی، امارات متحده عربی قرار دارد اما این شرکت به خبرنگاران گفته است که کشتی را به شرکت Mouj Al-Bahar که آن هم در دبی قرار دارد، فروخته است.

به گزارش ایسنا، سپاه پاسداران روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد  یک شناور خارجی را که حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق بوده است، در جنوب جزیره لارک، در تنگه هرمز توقیف کرده است و 12 نفر خدمه خارجی این کشتی نیز بازداشت شده‌اند./ ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: