کد خبر: ۲۷۰۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز یکشنبه از دولت های سراسر جهان خواست از غیرنظامیان در درگیری های مسلحانه محافظت و اماکن حائز اهمیت از نظر بشردوستانه همچون بیمارستان و مدارس را از این حملات مصون کنند.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ پاپ خواستار حفظ شان قربانیان حملات مسلحانه شد و افزود: فراموش نکنیم که جنگ و تروریسم، همواره مغلوب بزرگ کل بشریت است.

وی در آستانه هفتادومین سالگرد امضای کنوانسیون ژنو سخن می گفت، پیمانی که استانداردهای قانون بین الملل برای رفتار انسانی در جنگ را تدوین کرده است.

پاپ گفت: هر کس ملزم به رعایت مقررات وضع شده به موجب قانون بشردوستانه بین المللی در زمینه محافظت از مردم بی دفاع و زیرساخت های بشردوستانه به ویژه بیمارستان ها، مدارس، مراکز عبادتی و کمپ های آوارگان است.

رهبر کاتولیک های جهان در حالی به این مساله اشاره داشت که سیاستمداران غربی از حملات به مراکز غیرنظامی در کشورهایی چون یمن دفاع می کنند، کشوری که براساس اعلام سازمان ملل، دهها هزار نفر بر اثر حملات ائتلاف عربی در آن کشته شده اند و این تجاوزگری عربی، کشور را به ورطه قحطی سوق داده است.

پاپ فرانسیس ماه گذشته نیز بمبگذاری در یک بازداشتگاه مخصوص اسکان مهاجران آفریقایی در شهر طرابلس پایتخت لیبی را محکوم کرد. ۵۳ نفر در آن حمله کشته شدند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: