کد خبر: ۲۷۰۷۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مردم اصولا برای روزهایی که قرار است سفر بروند، تمهیداتی برای حفظ خانه و زندگی خود می‌اندیشند. اما برای اینکه حتما از امنیت خانه مطمئن شوید، خوب است گزینه‌هایی که در زیر توضیح داده شده‌اند را نیز از نظر بگذرانید.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ باید بدانید که قرار دادن طلاها و سکه های طلا و نقره داخل کیسه برنج، داخل یخچال و در کشوی میز توالت و یا حتی گاوصندوق های خانگی ضد سرقت و حریق هیچ کدام جلوی سرقت را نمی گیرد چون همه این محل ها مورد توجه سارقان است و حتی بعضا گزارش شده که کل گاو صندوق را برای سرقت محتویات آن به سرقت برده اند.

برای اینکه بدانید چگونه در زمان سفر از امنیت خانه مطمئن باشید در ادامه مطلب همراهمان باشید.

۱- از خانه خود در برابر مزاحمین و سارقان محافظت کنید
حتما همه درهای ورودی خانه را قفل کنید و اگر هنوز برفی روی زمین مانده، آنها را پارو کنید تا سارقین متوجه خالی بودن خانه نشوند.

کاری کنید که از بیرون این‌طور به‌نظر برسد که کسی در خانه است. مثلا یک چراغ را روشن بگذارید. البته حواستان باشد که همه پنجره‌ها کاملا بسته و پرده‌ها کشیده باشند و فضای داخل خانه از بیرون دید نداشته باشد.

همه زباله‌ها را در سطل‌هایی که سر کوچه تعبیه شده‌اند بیندازید. برخی از سارقین از بسته‌های کادویی یا زباله‌ها می‌توانند حدس بزنند که آیا اخیرا کالای گرانبهایی وارد خانه شده است یا خیر.

ماشین را در گوشه‌ای از پارکینگ پارک کنید که تصور شود کسی در خانه است.
از سوئیچ‌های تایمری هم می‌توانید کمک بگیرید. به این صورت که با نصب اپلیکیشن مربوطه، قادر خواهید بود از طریق اینترنت و از را ه دور، برق خانه را خاموش یا روشن کنید.

۲- از شبکه‌های اجتماعی فاصله بگیرید
این کار چندان آسان نیست اما این را بدانید، سارقان باهوش امروز نه تنها خانه شما را زیر نظر دارند، بلکه فعالیت‌های شما در فضای مجازی را نیز تحت نظر می‌گیرند تا مطمئن شوند که آیا شما در خانه هستید یا خیر. بنابراین، وقتی در سفر هستید، سعی کنید لحظه‌به‌لحظه مسافرت خود را به صورت عکس و متن در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارید.

۳- از سیستم‌های هوشمند کمک بگیرید
یکی از موثرترین روش‌ها برای پیشگیری از سرقت خانه هنگام سفر، نصب سیستم‌های هوشمند، درب و قفل ضد سرقت است. مزیت اصلی این درها این است که در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن هستند.

۴- کلید را به یک فرد معتمد بدهید
وقتی قرار است که چندین روز پشت‌سرهم خانه نباشید، بهتر است کلید خانه خود را به یک فرد قابل اعتماد بسپارید تا هر چند روز یک‌بار به آنجا سر زده و از امنیت کامل خانه شما را مطلع کند. این فرد همچنین می‌تواند گلدان‌ها را نیز آب بدهد و خیالتان از گیاهان داخل خانه هم راحت خواهد شد.

۵- از اموال خود محافظت کنید
هنگام خروج از منزل برای مدت طولانی، اموال با ارزش خود را به فرد مورد اطمینان یا صندوق امانات بانک بسپارید.

همچنین، محل نگهداری وجه نقد، طلا و جواهرات و اشیای گرانبها را به آشنایان و همسایه نگویید.

از گذاشتن اشیای قیمتی در کنار در و پنجره مشرف به کوچه و خیابان خودداری کنید./روزیاتو
نام:
ایمیل:
* نظر: