کد خبر: ۲۷۳۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم شبستر در مجلس، گفت: دولت به‌دنبال سهمیه‌بندی و افزایش قیمت حامل‌های انرژی است اما مجلس به شدت با این کار مخالف است و چنین اختیاری به دولت داده نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ معصومه آقاپورعلیشاهی، نماینده مردم شبستر در مجلس با انتقاد از اینکه پس از آغاز اجرای طرح احیاء کارت سوخت، سوختگیری خودروها در هر مرحله به 30 لیتر محدود شده است، اظهار داشت:عدم اطلاع‌رسانی درباره محدود کردن سوختگیری، مردم را در عمل انجام شده قرار داد و هزینه‌ها و آسیب‌های بسیاری به مردم تحمیل کرد که از جمله موارد آن هدررفت انرژی و ایجاد ترافیک است.

محدود شدن مقدار سوختگیری از مفاد طرح احیاء کارت سوخت نبود

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محدود شدن مقدار سوختگیری خودروها در هر مرحله به 30 لیتر جزو مفاد طرح احیاء کارت سوخت نبود، ادامه داد: صف‌های طولانی جایگاه‌های سوخت برای مردم به‌ویژه افرادی که شغل و فعالیت حرفه‌ای آنها وابسته به خودرو است، مشکلات متعددی ایجاد کرده و نارضایتی‌ها را در سطح جامعه افزایش داده است.

دولت به‌دنبال افزایش قیمت حامل‌های انرژی است

افزایش عدم اعتماد مردم به مسوولان با اجرای تصمیمات شتاب‌زده

وی معتقد است شتاب‌زدگی در اجرای این تصمیم‌ها بدون اطلاع‌رسانی و انجام هماهنگی‌های لازم، عدم اعتماد مردم به مسوولان را افزایش خواهد داد و فاصله میان مسوولان با مردم به دلیل همین تصمیمات نابه‌جا بیشتر می‌شود.

احتمالا مدیران، سقف گذاشته برای سوختگیری در این جامعه زندگی نمی‌کنند

آقاپور علیشاهی، مدیرانی که برای سوختگیری سقف گذاشته و چنین تصمیمی گرفته‌اند را مردمی ندانسته و معتقد است احتمالا این افراد در این جامعه و با مردم زندگی نمی‌کنند!

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه مشکلات ایجاد شده برای مردم به دلیل محدود کردن میزان سوختگیری به 30 لیتر در حوزه انتخابیه‌اش بسیار مشهود است، افزود: مشکلات ایجاد شده در مسیرهای صعب‌العبور با تعداد جایگاه‌های محدود به دلیل محدودیت در سوختگیری بیشتر است، چراکه صاحبان خودرو باید مسیر طولانی را هر روز طی کرده تا به پمپ بنزین‌ها برسند.

مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی به شدت مخالف است

آقاپورعلیشاهی تاکید کرد: اگر دولت در پی اجرای تصمیم غیرکارشناسی درباره قیمت‌گذاری سوخت و رشد نرخ است، باید تاکید کنم؛ مجلس به شدت با این کار مخالف است و با توجه به عدم تصویب این مهم در قانون بودجه سال‌جاری، چنین اختیاری به دولت داده نخواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین راه‌حل تامین کسری بودجه دولت را افزایش قیمت حامل‌های انرژی ندانست و از دولت خواست راه‌های دیگری را در پیش گیرد./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: