کد خبر: ۲۷۴۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ترامپ:
دونالد ترامپ انتشار گزارش درباره اینکه "وعده‌ای نابجا به رهبر یک کشور خارجی" داده را تکذیب کرد؛ مناقشه‌ای که یک مقام اطلاعاتی آمریکا را به شکایت از ترامپ وا داشته است.

دونالد ترامپ انتشار گزارش درباره اینکه "وعده‌ای نابجا به رهبر یک کشور خارجی" داده را تکذیب کرد؛ مناقشه‌ای که یک مقام اطلاعاتی آمریکا را به شکایت از ترامپ وا داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ این گزارش همزمان با حضور بازرس کل سازمان های اطلاعاتی آمریکا در کنگره برای ارائه یک گزارش محرمانه درباره شکایت یکی از کارکنان اطلاعاتی منتشر شد.

بر اساس گزارشی که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، یک مامور اطلاعاتی از وعده های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به یک رهبر خارجی نگران شده و به همین خاطر به مایکل اتکینسون، بازرس کل سازمان های اطلاعاتی آمریکا شکایت کرده است.

به گزارش واشنگتن پست این شکایت ماه گذشته میلادی ارائه شده است. ترامپ در هفته های پیش از انتشار این گزارش، با رهبران پنج کشور شامل روسیه، قطر، پاکستان، کره شمالی و هلند ارتباط داشته است.

یک مقام سابق به همین نشریه گفته است مکالمه ترامپ و این رهبر، از پشت تلفن صورت گرفته است

با این حال دونالد ترامپ این گزارش را کذب خوانده است.

دموکرات های کنگره خواهان دریافت متن کامل شکایت مطرح شده هستند اما بر اساس گزارش های رسانه های آمریکایی، کاخ سفید و وزارت دادگستری به مدیر اطلاعات ملی دستور داده اند از این کار ممانعت کند.

به گزارش بی.بی.سی، بر اساس توضیحات ارائه شده به وسیله مایکل اتکینسون، این شکایت بیانگر "یک مشکل جدی و نقض قانون" در رابطه با اطلاعات فوق محرمانه آمریکا بوده است.

اما اطلاعات بیشتر مانند هویت فرد شکایت کننده، رهبر خارجی مورد اشاره و ماهیت وعده ارائه شده به وسیله ترامپ منتشر نشده است.

ترامپ در واکنش به این گزارش در توییتر نوشت: یک گزارش خبری دروغ دیگر منتشر شد. اتفاقی که قرار نیست هرگز پایان یابد.

ترامپ گفت که می داند، هر بار که با یکی از رهبران خارجی صحبت می کند، افراد زیادی از سازمان های اطلاعاتی آمریکا و همین طور کشورهای خارجی صحبت های او را استراق سمع می کنند.

او در توییت دیگری نوشت: با دانستن این مسائل آیا کسی هست که انقدر احمق باشد که باور کند من در یک چنین ارتباط تلفنی "شدیدا شلوغی" موضوعی نامناسب را خطاب به رهبر یک کشور خارجی مطرح کنم؟ من به هر شکل کاری را که دست انجام می‌دهم و تنها در راستای مصلحت آمریکا عمل می‌کنم!/ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: