کد خبر: ۲۷۷۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر خزانه‌داری آمریکا در دفاع از تاخیر در اعمال تحریم‌ها علیه ترکیه اظهار کرد، دولت ترامپ آماده اعمال تحریم‌ها "در کوتاه‌ترین زمان" علیه اقدام نظامی آنکارا در شمال سوریه است.
استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در برنامه "این هفته" شبکه "ای‌بی‌سی" در پاسخ به سوال مجری برنامه که از او درباره علت تاخیر در اعمال تحریم‌ها علیه ترکیه با توجه به اقدام نظامی این کشور علیه متحدان کرد آمریکا پرسید، اظهار کرد: این شرایط پیچیده و در حال گسترش است. شما با یک متحد ناتو مواجه هستید که علیه کردهایی می‌جنگد که در مبارزه با داعش به ما کمک کرده‌اند. ما به طور روزانه با ترکیه در ارتباط هستیم، هم از طریق وزارت دفاع و هم از طریق وزارت امور خارجه. ما آماده اعمال تحریم‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری هیل، وی افزود: همانطور که گفته‌ام، این تحریم‌ها می‌توانند در آغاز شدت کمی داشته باشند اما به تدریج به فشار حداکثری علیه ترکیه تبدیل شوند که اقتصاد آن را نابود کنند.

منوچین ادامه داد، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بر این مساله "بسیار متمرکز" است.

وی در پاسخ به مجری برنامه که با اشاره به "وضعیت ویرانگر" موجود در شمال سوریه پرسید "منتظر چه هستید؟"، گفت: حق با شماست، این وضعیت به سرعت در حال پیشروی است. ما در نشست شورای امنیت ملی بار دیگر این وضعیت را بررسی و اطلاعات تازه‌ای را ارائه خواهیم کرد. ما آماده اعمال تحریم‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستیم.

نشست شورای امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه و پس از گفتگوی منوچین با شبکه "ای‌بی‌سی" برگزار شد.

این مقام آمریکایی افزود: ما به ترکیه هشدار دادیم. من روز جمعه با وزیر دارایی این کشور صحبت کردم. وزارت امور خارجه نیز با آنان گفتگو کرده است. آنان می‌دانند اگر اقداماتشان را متوقف نکنند، چه خواهیم کرد.

دونالد ترامپ نیز در پیامی توییتری اظهار کرد، با قانونگذاران در حال همکاری برای اعمال تحریم‌هایی "قدرتمند" علیه ترکیه است.

منبع:ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: