کد خبر: ۲۷۷۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک مقام سعودی جنگ با ایران را فاجعه دانست و گفت: در صورت درگیری میان ریاض و تهران، عربستان بسیار بیشتر از ایران ضرر خواهد کرد. عربستان در صورت وقوع درگیری نظامی با ایران، سقوط خواهد کرد.
خالد بن سلطان آل سعود سفیر عربستان در انگلستان در مورد حمله ترکیه به سوریه گفت: حمله ترکیه به سوریه، یک فاجعه برای منطقه خواهد بود.

وی در ادامه در مورد تنش با تهران گفت: در صورت درگیری میان ریاض و تهران، عربستان بسیار بیشتر از ایران ضرر خواهد کرد. عربستان در صورت وقوع درگیری نظامی با ایران، سقوط خواهد کرد. وی هم چنین در ادامه از دو طرف خواست مانند بزرگسالان رفتار کنند.

سعود سفیر عربستان در انگلستان هم چنین در ادامه در مورد حمله ترکیه به سوریه گفت: حمله ترکیه باعث هرج و مرج است. آخرین چیزی که ما نیاز داریم آن است که هرج و مرج جدیدی را در منطقه شاهد باشیم.

وی همچنین در مورد تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه گفت: ما از این تصمیم نگرانیم، توییت‌های ترامپ به نظر می‌رسد بر اساس تصمیمات لحظه‌ای منتشر می‌شود. خروج از سوریه اعتماد باورنکردنی ما به آمریکا را کاهش می‌دهد.

این مقام سعودی در ادامه گفت: ما برای بقا به حمایت آمریکا نیاز داریم. هم چنین حضور آمریکا برای حمایت ما به نفع جهان است چرا که حملاتی علیه ما می‌تواند به بالا رفتن قیمت نفت منجر شود. اگر عربستان بیمار شود، همه جهان بیمار خواهد شد.

وی هم چنین به واکنش عربستان به حملاتی که به ایران منسوب شده است اشاره کرد و مدعی شد: ما سعی کرده‌ایم بازیگر آرامی باشیم. ما توقع چنین حملاتی را از سوی ایران نداشتیم این حملات بسیار بی پروا بود.
 
 
منبع: روزنامه گاردین
نام:
ایمیل:
* نظر: