کد خبر: ۲۷۷۲۲۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دیشب روح‌الله زم در اعتراف‌های تلویزیونی کوتاهی که از او پخش شد، گفت اشتباه‌اش این بوده که به برخی کشورها اعتماد کرده و ازجمله از ترکیه نام برد.........


1- سناریوی نخست؛ دست‌گیری با کمک ترکیه؛ عراق؛ فرانسه
▫️دیشب روح‌الله زم در اعتراف‌های تلویزیونی کوتاهی که از او پخش شد، گفت اشتباه‌اش این بوده که به برخی کشورها اعتماد کرده و ازجمله از ترکیه نام برد؛
▫️بنا برخی گمانه‌ها او در عراق یا ترکیه بازداشت شده و به ایران  داده‌شده.
▫️زم در میان کشورها از فرانسه نام برد و  عده‌ای چنین تفسیر کردند که مدیرآمدنیوز زم در چهارچوب یک «تبادل» یا چیزی شبیه به آن با فرانسه، دست‌گیر شده.
▫️و یادمان نرود که امروز مسوول اشراف فرماندهی‌کل سپاه، گفت که زم، با هم‌کاری یک سرویس خارجی بازداشت شده و افزود سرویس‌های اطلاعاتی دشمن وقتی زیرفشار باشند، هر دارند، فدا می‌کنند.

2- بازداشت در شیراز؛
 ▫️براساس این سناریو، زم می‌خواسته از باکو به دبی سفر کند که ازسوی اطلاعات‌سپاه در شیراز بازداشت شده؛ مبنای این سناریو یکی از خبرهای پنج‌روز پیش بود.
▫️هژدهم مهر، پنج‌روز پیش، سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد یک هواپیمای بویینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی «فلای دوبی» در مسیر باکو - دوبی به‌سبب دیده‌شدن دود در کابین هواپیما در فرودگاه شیراز «فرود اضطراری» داشته.
▫️گفته می‌شود زم مسافر این پرواز بوده و پس‌از فرود اضطراری هواپیما در شیراز بازداشت شده؛ شبیه به بازداشت عبدالمالک ریگی رهبر  جندالله در سال ۱۳۸۸.
▫️حواس‌مان باشد که دیروز در رسانه‌ها پیچید که یک مقام ارشد امنیتی و سیاسی امارات، اخیرا طی یک سفر پنهانی برای کاهش تنش‌ها با ایران به تهران داشته.
▫️امروز این خبر را جواد ظریف رد کرد ولی دیروز حسن‌روحانی در نشست‌خبری‌‌اش گفت مقام‌های اماراتی به ایران رفت‌و‌آمد داشته‌اند.
▫️در این سناریو ادعا می‌شود دولت امارات در توافقی پشت‌پرده با ایران روح الله زم را به ایران تحویل داده.

3 - بازداشت در تبریز؛
 ▫️۱۴مهر یک هواپیمای مسیر مسقط به لندن، به‌سبب بدبودن حال یک زن باردار که به پزشک نیاز داشت، در تبریز «فرود اضطراری» داشت و برخی می‌گویند احتمال دارد زم در این پرواز بوده و در تبریز دست‌گیر شده.

4- برخی رسانه‌ها مدعی‌اند که زم در یک کشور دیگر ربوده شده و به ایران آورده‌شده.
نام:
ایمیل:
* نظر: